PP-DD sau raul cel mai mic?!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Daca MRU este "carmaciul"


Asta este o speculatie pura. Pot sa afirm exact cu aceeasi valoare ca eu sunt "carmaciul", sau tu esti "carmaciul", nu este nici o deosebire intre aceste afirmatii, toate fiind pure speculatii fara fundament real.
Corect?


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu consider pura speculatie si faptul ca MRU va castiga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asta e o opinie nu o afirmatie. Este deosebire de fond si sens intre o opinie si o afirmatie, sunt total diferite.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ai dreptate Marius este o speculatie pt. ca persoana are ambitii muuult mai mari:http://www.rtv.net/mru-intrebat-daca-de-el-s-a-spus-ca-va-fi-presedinte-eram-multi-acolo-cineva-trebuie-sa-fie_35088.html
Ce sa fie? Cine sa fie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu-i bun MRU de presedinte...el deja se vede presedinte si vinde intr-un fel pielea ursului din padure......

Da` am zis ca nu ma mai bag,c-o fur....degeaba si...mi-a trecut chefu` de gluma complet.
Auzisem ceva la stiri dimineata cum ca se va modifica legea referendumului?...in asa fel incat sa voteze si diaspora..ei aici or sa piarda.....diaspora e pro actualul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu contest opiniile nici ambitiile nimanui insa in clipa in care facem afirmatii cred ca trebuie sa fie fundamentate, altfel se creeaza un curent informational incorect. Cu asta nu sunt de acord.
Opiniile sunt opinii, le respect si daca sunt si daca nu sunt de acord cu ele.
Insa am sa critic afirmatiile nefondate.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nefondata din punctul tau de vedere,Marius.Daca punctul tau de vedere nu corespunde cu al lui x,y,z,t nu inseamna ca respectivul nu crede in ceea ce spune.Cat din fluxul informational prezent in toate subiectele este corect?Aproape toate sunt pareri proprii ale celor care posteaza si nu sunt fundamentate.Da` am zis eu bine...cine scoate capul,pac....si tot nu ma lecuiesc

Of,ca o iau off topic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Daca MRU este "carmaciul" eu m-am lamurit si cu bunul simt( vezi gafa cu cetatenii turmentati sub zapezi) si cu ideea de competenta ( cate luni de guvernare?) si cu aceea de corectitudine(povestea cu sotia)!


Pentru tine aia cu cetatenii turmentati a fost o gafa, pentru mine a fost din categoria: . E o realitate pe care altii incearca sa o ascunda sub pres, pentru a nu pierde voturile puturosilor! Cand ai drumul pana la carciuma din sat dezapezit, si pe restul astepti sa vina sa ti le dezapezeasca armata, cand tu ca prefect sau primar faci contracte pentru dezapezire de milioane de euro cu firmele clientelare, fara sa te interesezi daca au sau nu capacitatea de a-si onora acele contracte, cand stai si astepti sa munceasca doar altii pentru tine, nu poti sa ai pretentia sa vina unul sa te bata pe umar si sa te laude!

Iar povestea cu sotia, sa mor daca am priceput unde-i ilegalitatea! Poate imi dai un link de la antene, ca aia acolo explica totul cu subiect si predicat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pai bine Mickyyy hai sa le luam pe rand, ca vad cum noi aruncam gunoiul sub pres si ne punem ochelari de cal.
In cazul inzapezirilor din iarna MRU a fost zmeu cu bietii sinistrati dar cu primarii si prefectii care si-au tras bani pt. dezapezire si i-au cheltuit inainte ca sa cada zapada, tot zmeu a fost?
Iar cu sotia, ne rad si curcile de cat de prosti suntem ca inghitim ca un sef SIE in Romania sa aiba sotia retribuita ("pe'n ce Naica?") de o companie straina cu mari interese economice in tara noastra?
Tie ti se pare ca acest personaj este un munte de bun simt si de corectitudine?
Daca da ne meritam soarta!

Edit.Nu mai zic de scenariul penibil din Piata Revolutiei! Demn de Hollywood!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

In cazul inzapezirilor din iarna MRU a fost zmeu cu bietii sinistrati dar cu primarii si prefectii care si-au tras bani pt. dezapezire si i-au cheltuit inainte ca sa cada zapada, tot zmeu a fost?


De curiozitate, ai vazut in ce judete s-a gestionat cel mai prost inzapezirea?! Pura intamplare, doar in alea rosii (da, stim, basescu controleaza tot, e normal ca si fenomenele meteorologice sa fie la cheremul lui). Acolo primarii erau mana in mana cu firmele de dezapezire, si acolo a mers cel mai prost dezapezitul. Daca il lasa usl-ul in pace, am fi vazut si masurile luate asupra primarilor incompetenti! Pentru ca spre deosebire de usl, pdl-ul n-a judecat niciodata de azi pe maine! Ca a judecat gresit, e altceva, dar a respectat deciziile CC!

Citat:

Iar cu sotia, ne rad si curcile de cat de prosti suntem ca inghitim ca un sef SIE in Romania sa aiba sotia retribuita ("pe'n ce Naica?") de o companie straina cu mari interese economice in tara noastra?
Tie ti se pare ca acest personaj este un munte de bun simt si de corectitudine?
Daca da ne meritam soarta!


Adica sotia ar trebui sa fie casnica, sau sa se angajeze la o firma obscura, doar ca sa nu strice imaginea lu' barbata-sau?! N-o cunosc pe nevasta, dar la ce CV are el, sigur nu e nici ea una cu diplome de carton, presupun ca e un un profesionist in meseria ei, asa ca nu vad de ce un profesionist n-ar putea lucra intr-o mare companie??? Avea functie de conducere acolo? Putea sa influenteze cu ceva activitatea acelei companii? Era un angajat ca multi altii!! Da' cum usl-ul ne-a invatat ca oricine ajunge in pozitii bune e clar ca are pile (la ei nu exista criteriile de competenta), prin extindere, si madam MRU a fost bagata pe statele alora de plata sa isi rotunejjeasca familia bugetul!

Citat:

Edit.Nu mai zic de scenariul penibil din Piata Revolutiei! Demn de Hollywood!


Ai fost in piata? Ai fost in VREO piata in ultimele zile?! Pun pariu ca nu!!
Eu am fost sau cel putin trecut prin toate pietele, de la victoriei, la revolutiei pana la universitate! Stiu ce oameni au fost acolo, ce au discutat, cum s-au comportat, cum s-au mobilizat! Am vazut de toate pe-acolo, de la instigatori "bruneti", burtosi si rasi in cap care intrau in multime strigand jos basescu la miting anti-usl pana la falsi revolutionari si asistati sociali! Ce m-a uimit a fost faptul ca am vazut incredibil de multi pensionari cu mult bun simt la mitingul anti-usl, si in piata victoriei!

Mergi la inceput