PP-DD sau raul cel mai mic?!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Hai sa facem un singur subiect cu toate la gramada, ce ziceti?!

Nuuuu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Sunt socata ca cineva ar putea sa creada ca DD e istet! e istet pt prosti! ( vb in general si nu pt nimeni in particular aici)

va mintit cu Elodia ani de zile si toti ati crezut ca o sa aflati adevarul. incredibil cata prostie si acolo! va minte fara nici cu nerusinare. este suficient sa ai un calculator si sa stii sa folosesti google, ca sa afli in doua secunde ce mincinos este.

Un prost ca DD, fara dinti in gura ( mie asa mi s-a parut ca i-ar lipsi cativa), care a reusit sa ajunga lider de partid, ilustreaza cat de jos a ajuns Romania.






Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze




Singura data cand sunt complet de acord cu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Marius, PNR a aparut prea tarziu pentru alegerile de-acum, eu asa cred. Fara vreo legatura partinica cum zici tu cu MRU, deocamdata asta-i singurul nume sustinut de ei, asta nu poti nega. Si atunci, cum care-i legatura si unde-i speculatia. Nu e MRU printre altii... de fapt, care-s altii?

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina

Conform declaratiilor MRU ar dori sa uneasca partidele de dreapta dar eu sunt foarte rezervat ca va reusi.
Dreapta este scindata oarecum unde bazaconia este fara drept de apel PNL care are uniune cu partid de stanga. Cred ca liberalii ce nu mai sunt se sucesc in mormant (Doamne iarta-ma!) pentru asa ceva.
In fine. In mod firesc si democratic as putea spune ar trebuie sa fie bine cristalizate partidele fie ele de dreapta fie ele de stanga si fiecare sa aiba politicile bine conturate. Insa la noi este prostitutie politica, partidele prin oamenii lor nu reprezinta nimic fie ele de stanga fie ele de dreapta, scopul lor nu este Romania si romanii ci doar si numai doar innavutirea cat mai rapida si prin orice mijloace. Acea expresie deja consacrata "prin ce se caracterizeaza politica romaneasca actuala?" raspuns prin "ba pe-a ma-tii!" este deja mai mult decat relevanta.
Si de aceea citind ce afirma cei de la Partidul Noua Republica chiar daca sunt zic eu debutanti in ale politicii au acele crezuri, idei, conceptii care se apropie cel putin teoretic cel mai mult de ale mele.
Desigur am remarcat si ideea bunului simt declarat ideea de competenta si merit, ideea de corectitudine si asa mai departe asa incat eu zic ca sunt de urmarit.
Poate ca inca nu au putere, poate ca nu au bani, poate sunt prea tineri si prea entuziasti insa am asa o presimtire ca treptat vor adera profesionisti in diverse domenii si vor deveni redutabili.

Asta este senzatia mea cel putin.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Marius,pe mine m-ai convins....zau..deja le-am recomandat cunostintelor,prietenilor mei sa caute mai multi reprezentanti pe aici..pe la noi adica....

Dar..e corect sa ma comport ca o sobolanita care paraseste barca care sta sa se scfunde?Mie mi-ar place ca asa ceva,sa se uneasca dreapta sa se intample....ar fi minunat,dar......

Ar fi lipsit de morala sa tradez acum,asa ar fi interpretat.

Si nu e corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In mod normal PNL ar trebui sa fie exact ceea ce a fost, cel mai puternic pol de dreapta al politicii romanesti. Ar trebui sa fie mandria dreptei romanesti asa cum a fost multi ani inainte de a fi ucisi sasu deportati de comunistii ce au nenorocit Romania.
Insa din nefericire usor, usor unii ca si Campeanu de exemplu au devenit ultime amintiri postmoderniste ale liberalismului romanesc. Restul sunt orice altceva.
In mod normal PNLul ar trebui sa redevina ceea ce corect ar trebui sa fie pe esichierul politicii romanesti.
Oamenii sunt cauza acestui dezastru nu partidul in sine.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Marius,pe mine m-ai convins....zau..deja le-am recomandat cunostintelor,prietenilor mei sa caute mai multi reprezentanti pe aici..pe la noi adica....

Dar..e corect sa ma comport ca o sobolanita care paraseste barca care sta sa se scfunde?Mie mi-ar place ca asa ceva,sa se uneasca dreapta sa se intample....ar fi minunat,dar......

Ar fi lipsit de morala sa tradez acum,asa ar fi interpretat.

Si nu e corect.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


poate intr-o buna zi o sa fim in aceeasi barca si o sa tragem la aceleasi vasle

http://www.ziare.com/articole/initiativa+civica+de+centru+dreapta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo
Citat:
citat din mesajul lui eumada

poate intr-o buna zi o sa fim in aceeasi barca si o sa tragem la aceleasi vasle

O singura problema ar fi. Ca pana atunci lucrurile vor evolua de asa natura incat va veti trezi cu barca ... pe uscat. Esuata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Daca nu le-o fi vandut-o basescu, ca barca e flota nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Barca era flota Albaniei dintr-un sir de binecunoscute bancuri cu armata albaneza, de pe vremea lui nea Nicu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius
de aceea citind ce afirma cei de la Partidul Noua Republica chiar daca sunt zic eu debutanti in ale politicii au acele crezuri, idei, conceptii care se apropie cel putin teoretic cel mai mult de ale mele.
Desigur am remarcat si ideea bunului simt declarat ideea de competenta si merit, ideea de corectitudine si asa mai departe asa incat eu zic ca sunt de urmarit.


Daca MRU este "carmaciul" eu m-am lamurit si cu bunul simt( vezi gafa cu cetatenii turmentati sub zapezi) si cu ideea de competenta ( cate luni de guvernare?) si cu aceea de corectitudine(povestea cu sotia)!

Mergi la inceput