PP-DD sau raul cel mai mic?!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nefondata din punctul tau de vedere,Marius.Daca punctul tau de vedere nu corespunde cu al lui x,y,z,t nu inseamna ca respectivul nu crede in ceea ce spune.


Cred ca nu mai am posibilitatea de a discuta cu tine atata vrem cat nu reusesti sa faci diferentierea intre o opinie si o afirmatie.

Afirmatiile categorice presupun o argumentare a lor pentru a fi validate si nu reprezinta puncte de vedere de aceea sunt afirmatii si nu opinii.
Opiniile pot fi si afirmatii si negatii si nu sunt afirmatii categorice fiind din start incarcate de posibilitatea unui subiectivism prin insasi natura unei opinii si reprezentand un punct de vedere din acest motv nefiind necesara argumentarea opiniei.
Cu asta nu am sa mai insist pe acest subiect. Asta e.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


Iar cu sotia, ne rad si curcile de cat de prosti suntem ca inghitim ca un sef SIE in Romania sa aiba sotia retribuita ("pe'n ce Naica?") de o companie straina cu mari interese economice in tara noastra?



Tu chiar crezi ca asa ceva va face obiectul unei discutii pe vreun forum sau intr-un ziar? Indiferent de persoanele in cauza ca e MRU Ponta sau Popescu.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bun,deci eu de acum o sa emit doar opinii,asa cum sunt majoritatea.Ai dreptate,am gresit...e ok,esti satisfacut?

User mai fugarit ca mine pe aici nu vad....never mind...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


Iar cu sotia, ne rad si curcile de cat de prosti suntem ca inghitim ca un sef SIE in Romania sa aiba sotia retribuita ("pe'n ce Naica?") de o companie straina cu mari interese economice in tara noastra?



Tu chiar crezi ca asa ceva va face obiectul unei discutii pe vreun forum sau intr-un ziar? Indiferent de persoanele in cauza ca e MRU Ponta sau Popescu.

Ai dreptate! Aici este meritul patronilor DC ca sunt deschisi tuturor opiniilor!
Dar situatia aceasta de neconceput ar fi fost taxata in alte tari care se respecta, ca fiind intolerabila si scandaloasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca iti spui opinia este si ramane o opinie care poate fi combatuta, insa daca formulezi o afirmatie categoric cineva poate sa te intrebe in ce baza faci aceasta afirmstie?
Depinde de tine daca iti exprimi o opinie sau faci o afirmatie.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


Iar cu sotia, ne rad si curcile de cat de prosti suntem ca inghitim ca un sef SIE in Romania sa aiba sotia retribuita ("pe'n ce Naica?") de o companie straina cu mari interese economice in tara noastra?



Tu chiar crezi ca asa ceva va face obiectul unei discutii pe vreun forum sau intr-un ziar? Indiferent de persoanele in cauza ca e MRU Ponta sau Popescu.

Ai dreptate! Aici este meritul patronilor DC ca sunt deschisi tuturor opiniilor!
Dar situatia aceasta de neconceput ar fi fost taxata in alte tari care se respecta, ca fiind intolerabila si scandaloasa!


Da de unde... serviciile de informatii nu sunt si nu vor fi publice iar ceea ce se vede public este exact si nu mai mult decat trebuie sa fie public indiferent de tara.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Edit.Nu mai zic de scenariul penibil din Piata Revolutiei! Demn de Hollywood!


? ce-a fo' penibil in piata revolutiei? ieri?

(ca eu am fost si mi-a scapat - bine, eu am fost in piata revolutiei ca mi-a fo' mai la-ndemana, ca m-am dus la concert la ateneu s-o aud pe ida haendel si daca tot eram acolo...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

By the way si on topic,cred totusi ca se extrapoleaza mult prea mult.Deja e pur si simplu cautatul petelor in soare(ma refer la tot felul de presupuneri vis-a -vis de situatia actuala a Romaniei).Nu cred totusi in teoria conspiratiei,probabil jocurile sunt deja facute ,la nivel mult mai inalt decat putm noi sa stim.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

incep sa zic la fel ca broscuta din banc: Nu! nu! nu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Care-i bancul,Lucico?

Mergi la inceput