IULIA va invinge CANCERUL!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Diseara postez si eu lucrusoarele la bazar, aseara s-a luat curentul cand ne-am intors de la munte asa ca nu am putut lucra nimic

Am virat azi si ceva banuti in contul Iuliei si sper sa mai vireze si prietenii mei carora le-am trimis povestea si sa reusesc sa obtin si ceva sponsorizari inclusiv de la firma mea, am inceput demersurile deja

Cami si Iulia, sunteti in gandurile mele zi de zi !!

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Cu ajutorul lui Dumnezeu am reusit sa strang duminica la biserica 330 ron + de la vecinii mamei pana la suma de 453 ron.

Nu ii virez, mai astept duminica poate ma primeste un alt preot la el in parohie si pana atunci sa adun de la mamicile din parc.
Pentru asta am nevoie de ajutorul lui Eumada si Alina sa nu fiu luata in colimatoriu de cei de la politie ca nu dau chitanta sau nu am aprobare de la Primarie .

Sugestie - daca cunoasteti un preot merita sa incercati o vorba pentru ajutorul Iulie nu inainte de a printa pagina de la blog. La mine nici preotul nu a crezut ca strang o suma asa mare, mi-a zis sa nu visez mai mult de 50 ron.
Doamne ajuta !!!


Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ramona,



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ramona,

Multumim. Si eu tre' sa-mi intind antenutele spre biserici, e o sursa de ajutor dublu, si spiritual, si material.

Apreciez efortul tau cu atat mai mult cu cat stiu ca nu ti-e usor sa umbli prin caldura cu burtica...

Multumim frumos si sa stii ca banutii astia, fiind stransi cu efort si cu inima deschisa, sunt mai mult decat 453 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ramona, esti de milioane


De dimineata am vorbit si cu Cami, am auzit-o si pe Iulia, tare vioaie si incantata de coletul primit de la Monnvas

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

monn

am pus is eu azi niste banuti in contul tau de la brd.
Despre firme, vad ca novus deja incepe. Eu ce trebuie sa fac pt a putea aborda cazul la mine la serv? Pe pasi, please :)

Rammona

esti uimitoare, ce idee ai avut si cum ai reusit sa o pui in practica... am sa merg si eu la biserica de care apartin, oricum, e clar ca ai talente ascunse, cum ti-am scris eu candva, intr-un pm

georgiana

ti-am citit foarte atenta gandurile, ingrijorarile, si sigur ca toate suntem blocate si "paralizate", in urma realizarii permanentului risc al sanatatii, a fragilitatii vietii, a greutatii sufletesti prin care trece Cami. Dar eu cred ca totusi, pe Cami, o sa o ajutam mai mult daca ne vede active pentru ea, insa NE-daramate. Chiar cum ne-a scris ea, sa ne bucuram mai mult de tot ce avem, si sa ne suparam mai putin de fleacuri. Nu stiu daca acea acadea chimica o fi fleac sau nu, nu stiu daca putem, ca parinti, sa tinem copiii sub balon de sticla, nu stiu unde e balanta intre raul acadelei si raul unei vieti foarte stricte, dar stiu, de fapt simt, ca mama Cami doreste sa ne vada cu moralul sus, ca sa aiba si ea spre ce sa priveacsa si spre ce sa tinda sa ajunga :)

E foarte greu sa nu ramanem blocate in "frica", insa, trebuie sa incercam.

Cami

am inteles ca iulia e mult mai vioaie ca la prima tura, are chef de joaca, si atunci, intreb si eu, ce crezi tu ca si-ar mai dori, pt joaca si pentru a uita de alea "2 zile" pana plecati sanatosi acasa?

Oare tableta din aceea cum are Oliska pt David? Am vazut ceva la Altex parca, ieri intr-un pliant, dar nu m-am uitat atenta, abia acum am facut legatura cu Iulia. Ce zici? Sau alta idee de jucarie, papusa, set mozaic de facut modele...?

Te pup!

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Monica

am trimis si eu niste banuti, sa va ajute DD si sa treceti cu bine de hopul asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

micuta,cata suferinta,incerc sa adun si eu ce pot ,de pe unde pot si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Cuvintele sunt de prisos. Putere multa parintilor, ma rog pt micuta. Voi trimite si eu bani si link-ul cu blogul Iuliei cunostintelor mele.

Re.la crema Daktarin 2% o sa dau acum o fuga pana la farmacie si voi lua 2 tuburi daca o au... nu vreau banii pe ea...ai mei parinti vin in tara in weekend-ul asta, asa ca o pot aduce ei...si apoi cineva o poate lua de la ei...ei stau in Bucuresti...

Numai bine va doresc !

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Fetelor, multumesc pentru tot! Am primit multe ajutoare, de diverse feluri. Cand ajung acasa fac si confirmari de plata.

In legatura cu crema: a fost deja achizitionata si trimisa spre mine de Chatonel (acum juma' de ora, cred), multumesc Marcia pentru efort.

Mergi la inceput