IULIA va invinge CANCERUL!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Scumpa mea,vor fi discutii mari....
Eu atat pot sa fac,si asa nu sunt foarte bine vazuta pe aici...dar maine voi plati un acatist special pentru Iulia si ma voi ruga la 10 pentru micuta asa cum stiu eu.

Poate ar trebui sa incercam aceeasi rugaciune toate....

O sa ma rog sa se stranga banii mai repede.....si intre timp vad ce mai pot sa fac.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Maine la 10 ma voi ruga si eu, desi Cami si Iulia nu mi-au parasit gandul din clipa in care am aflat prin ce trec! Doamne ajuta!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu, teledonul merge numai din Romtelecom. Am cerut si nr de sms, au promis fetele de la Asociatia MAME ca se ocupa, din pacate nr de sms se obtine numai prin fundatia Mereu Aproape, care... isi opreste un comision... Bine, il lasam si pe ala daca e nevoie (desi pe voce inceata ma revolta practica).

Daca ar lucra vreuna dintre voi la Vodafone sau la Orange am putea incerca sa obtinem numarul direct, fara intermediari...

Da, parintii sunt de acord cu mediatizarea cazului. Multumim pentru eforturi!

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Moon, teledonul e acelasi lucru cu campania de sms-uri?
Pe fb se poate distribui? Adica e ok, sunt de acord parintii?




CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.




nu stiam de comisionul fundatiei "mereu aproape". in fine...
eu astept teledonul si campania de sms, daca o sa fie.
si intre timp incerc sa fac cazul cat mai public, in cercul meu de cunoscuti.

Mi-ar fi placut sa pot mai mult, sa ajut mai mult, mi se pare cumplit prin ce trece Iulia, prin ce trec parintii ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Doamne ajuta sa fie bine!le cunosc personal atat pe Cami cat si pe Iulia. Iulia este o fetita minunata si inteligenta care sigur va invinge cancerul!
Am contribuit cu o mica suma de bani la servici si cand voi ajunge acasa din concediu voi depune si eu cateva produse pentru bazar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

In asteptarea site-ului Iuliei, de care se ocupa Georgiana310, am incropit un blog. Daca credeti ca ar mai trebui sa adaug ceva, sunt deschisa catre sugestii.

http://iulia-elena.blogspot.ro/

Va rog sa distribuiti blogul cunostintelor voastre. Contine cam toate datele pe care le-am publicat pana acum si pe DC, scanarea scrisorii medicale si numerele de cont pt donatii directe (conturile Iuliei, nu ale mele).

Ma angajez sa il imbogatesc cu informatii noi, asa cum m-am angajat sa va tin la curent cu evolutia micutei si aici.

Multumesc inca o data tuturor care ni s-au alaturat in gand, in rugaciune si in ajutorul material. Maine ii transfer Cameliei banii stransi si voi mai face confirmari ale donatiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Monn, in loc sa transferi banii in contul lui Cami, nu s-ar putea pune intr-un cont in care sa faca "pui" (dobinda) in timpul care mai e pina vor fi folositi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sa stii ca in Ro risti ca pt o depunere pe termen scurt sa scoti mai putini bani decat ai depus.

O intreb pe Cami, dar, de pilda, pt 3 luni sunt mai mari comisioanele de creare a contului de economii sau a depozitului/inchidere decat dobanda.

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Monn, in loc sa transferi banii in contul lui Cami, nu s-ar putea pune intr-un cont in care sa faca "pui" (dobinda) in timpul care mai e pina vor fi folositi?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

:( scuze, credeam ca e gratis ca aici... inca nu i-a scuturat CE pe bancherii ro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=szivarvany&searchtype=2
aici sunt produse donate si pentru acest caz,

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Sper sa se rezolve toate chestiile tehnice si pana maine la 3 sa fie site-ul sus!!! Monn, e bun blogul tau. Te tine pe pagina, ceea ce e ok!

Sunt...un pic blocata! De aprox 2 luni sunt complet data peste cap. E al 3-lea caz 'umanitar' in care ma implic dar ca acum, n-am fost niciodata. Parca pana acum, oricat de incarcata eram, mai reuseam sa inchid 'usa' si sa ma prefac ca lumea e un loc prietenos, normal, firesc.

Stiu ca traim intr-o lume guvernata de Legi pe care nu toti si tot timpul suntem capabili sa le intelegem. Sau sa le acceptam. Stiu ca nu trebuie sa inteleg tot. Si din acest motiv, rar sunt atat de contrariata ca acum. Rar imi petrec zile incercand sa inteleg DE CE. CUM. Fara semn de intrebare. Strict ca proces.

Daaa, stiu ca multe dintre mamicile din lume, dupa ce citesc cazul Iuliei, isi strang puii in brate si poate, ii cumpara cac**ul ala de acadea chimica, cu bucuria ca ii satisface un capriciu. Si il/o vede zambind. Nu si eu! Am devenit aproape brutala cu Bris. Nu, n-am inebunit, nu brutala in sensul fizic. Ci... 'moraliceste' vorbind. Nu stiu cum sa ma mai bucur de ea. Nu stiu cum sa ma confrunt cu pericolul de care ma tem eu ca nu cumva puiul meu sa pateasca ceva. Si in acelasi timp, mi se pare incorect fata de Cami, ca eu sa rad, sa ma bucur de copilul meu. Si stiu ca e o grosolanie ce spun.
Dar, in acelasi timp, chiar nu inteleg cum poate cineva sa citeasca despre Iulia, sa auda despre cazul ei, sa se uite la poza ei si sa nu o ajute.

Va rog, tine-ti cont de un lucru: Dumnezeu s-a facut om, pentru ca omul sa poata deveni Dumnezeu. Fiecare om, fiecare leu, poate schimba boala Iuliei. Nu ganditi ca cei 10, 100 de lei ai unuia nu vor schimba nimic. Daca 200 000 de oameni, ar da 1 euro, Iulia ar avea sanse sa aiba un tratament performant.

Ganduri bune,

Mergi la inceput