IULIA va invinge CANCERUL!

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Buna fetelor!!

Va multumesc din tot sufletul, in primul rand pt ca existati, in al doilea si nu in ultimul rand pt ajutorul dat. Eu nu pot sa realizez, si nu am crezut vreodata, ca pot exista persoane ca si voi atat de minunate si care pot sa ajute neconditionat. Multumesc tuturor pt ajutorul dat.

Noi suntem cu tati la hotel, ultima zi de relaxare. Maine incepem a 3-a cura. Iarasi mi-e groaza... aplazie a facut dat nu atat de urata ca si prima oara, acum a facut un pic de candida... ca si fetitele...ce sa faci.Dar am primit cremele pt combaterea ei . Iulie e bine, atat de bine cat poate sa fie un copil care sufera de cancer... atat de urat suna cuvantul cancer. Dar e bine, zic eu, coloreaza, decupeaza, recita poezi. Azi am primit acuarele de la Monnvas , sa o vedeti ce bucuroasa a fost i-am promis ca o las sa picteze cand vom fi la spital (nu as vrea sa picteze peretii hotelului). Azi a vazut reclama la UPC cu fetita care are o telecomanda si transforma totul in jurul ei si i-a spus lui tati ca si ea vrea o telecomanda asemanatoare, pe cine vrea sa transforme numai ea stie o fi avand ea ceva in cap!
Am vorbit si cu doamna conferentiar, cea care ii tine locul doctoritei noastre, parerea ei este ca reactioneaza bine la tratament si e f f curioasa sa vada la RMN ce s-a mai intamplat cu tumora din bazin pt ca cea exterioara e vizibil mult mai bine.
Ieri dupa ce Iulia a primit "suc de capsunele"- transfuzie de sange, i-am spus ca are buzele rosii si ma tot pupa si imi spunea "vezi mami ca te dau cu ruj de capsunele de la suculetul pe care l-am baut". Ea e cea care nu ma lasa sa cad...pt ca daca as cadea ar fi tare de sus...

Va pupam, va imbratisam si sper sa ne auzim cum vesti tot mai bune din partea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Doamne ajuta ! Tinem pumnii, sa fie totul bine. Cineva acolo sus are grija si Iulia se va vindeca, sunt sigura de asta.

Multa putere in continuare va doresc. Sa fiti optimisti, pt ca si asta conteaza ft mult !

Cu drag
Mihaela

PS : Georgiana310 va depune 250 Euro in cont cand va ajunge in tara (de la mine si un prieten elvetian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Cami, suntem alaturi de voi si de orice ati avea nevoie stii unde ne gasesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am pus la bazar o unitate PC donata de eumada. Este n stare perfecta de functionare, aranjata si instalata cu ce e nevoie pe ea. Are si monitor daca este cineva interesat si de ala.

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=44297



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Cami, tu esti "a noastra" si normal ca iti suntem alaturi, nu se poate altfel! In plus, cand vezi zambetul de iepuras al Iuliei iti vine sa faci mai mult si mai mult pentru ea.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

CAMI scuze ca nu te-am mai sunat in seara asta. A facut piticul instructie cu noi (= eu + maica-mea + taica-meu) si nu m-a lasat sa misc in front. Ne auzim maine.

Am mai primit azi:
200 lei - Millie - scuze pt confuzie
13 lei - Gianina34 pt ghiozdanel (cred ca am scris si la bazar)

Incerc sa fac in seara asta lista cu donatori, nush daca reusesc, in primul rand fiindca sunt multi . Eu o sa pot face doar lista cu cei care au donat in acest cont BRD, cei care au trimis direct in contul Iuliei (cel de BT) nu-i pot vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cami , ma bucur pt vestile bune, va imbratisez cu drag si ma gandesc si va pomenesc mereu


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Cami o mare imbratisare pentru tine mamica puternica! Iar "Iepurila" sa treaca cu bine si de tura urmatoare de citostatice. Da, suna dur cuvantul "cancer", dar e realitatea la care voi ati actionat repede si realist in cazul iubitei noastre. Ceea ce trebuie sa si faci cand te loveste o astfel de problema. Si asta nu inseamna decat ca sunteti tu si sotul tau doi oameni curajosi si cu credinta!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

CAMI scuze ca nu te-am mai sunat in seara asta. A facut piticul instructie cu noi (= eu + maica-mea + taica-meu) si nu m-a lasat sa misc in front. Ne auzim maine.

Am mai primit azi:
200 lei - Millie - scuze pt confuzie
13 lei - Gianina34 pt ghiozdanel (cred ca am scris si la bazar)

Incerc sa fac in seara asta lista cu donatori, nush daca reusesc, in primul rand fiindca sunt multi . Eu o sa pot face doar lista cu cei care au donat in acest cont BRD, cei care au trimis direct in contul Iuliei (cel de BT) nu-i pot vedea.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.

Bifez imediat ghiozdanelul .
Cami suntem alaturi de tine si stiu ca totul o sa fie bine

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cami & IULIA, tinem pumnii sa treceti cu bine si peste tura asta de citostatice si sa se vada rezultatele pozitive cat mai repede

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput