Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Ce va place sa rastalmaciti .
N-am spus ca daca are o parere diferita de mine e dobitoc, ci daca sustine ca Basescu e in spatele tuturor publicatiilor straine e dobitoc. Chiar nu sesisezi nicio diferenta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Hai sa facem un exerecitiu de testare a maturitatii politice!
Daca USL il suspenda pe Basescu inseamna ca urmeaza un Referendum, daca noi vom vota in favoarea lui Basescu la acesta inseamna ca ne-am luminat si pt. ca am dorit sa mentinem echilibrul democratic ne-am calcat pe suflet si l-am ales in continuare tot pe acesta in virtutea democratiei si poate impotriva propriilor noastre optiuni?
Eu nu tin acum cu Basescu pt. ca a facut multe nefacute printre altele, dar voi chiar credeti ca este bine pt. tara sa fie USL partidul "tutulor" romanilor "in toti si in toate ce sunt"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Ce va place sa rastalmaciti .
N-am spus ca daca are o parere diferita de mine e dobitoc, ci daca sustine ca Basescu e in spatele tuturor publicatiilor straine e dobitoc. Chiar nu sesisezi nicio diferenta??



Te straduiesti in van... Parerea mea.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaAd spune:

Masurile USL in cele cateva luni de guvernare.

1. Inspectoratul de Stat în Constructii (ISC) a fost trecut din subordinea Ministerului Dezvoltarii în cea a premierului. In prima zi de lucru a noului inspector general, PSD-istul Constantin Gajdan retrage ISC-ul ca parte prejudiciata din procesul lui Nastase.

2. Sefii Politiei si ai Jan­dar­meriei, ca si adjunctii lor au fost numiti pe criterii politice. La fel si pre­fectii si subprefectii, sefii a­gentiilor si chiar sefii multor deconcentrate din judete.

3. Fosti deputati PDL, care au fost blamati pentru guvernarea PDL au fost primiti in randul USL, in opozitie promiteau ca vor stopa migratia politica.

4. Incalcarea Constitutiei Romaniei in mod repetat de premier si de parlamentari USL.

5. Schimbarea legii electorale a.i. numarul parlamentarilor v-a creste desi poporul a votat scaderea numarului la 300.

6. Desfintarea Consiliul National de Atestare a Titlurilor, Diplomelor si Certificatelor Universitare (CNATDCU)in timpul examinarii plagiatului lui V. Ponta.

7. Trecerea Monitorului Oficial din subordonarea Camerei Deputatilor în cea a Executivului. Institutia a publicat în regim de urgenta demisia lui Dan Voiculescu din Senat. Fapt care l-a ajutat pe fostul presedinte al PC sa scape de pericolul iminent al unei sentinte pronuntate de Înalta Curte de Casatie si Justitie

8. Trecerea Institutului Cultural Român (ICR) din subordinea Presedintiei în cea a Parlamentului avand ca scop demiterea unor intelectuali incmozi.

9. Politizarea la maxim a TVR. Noul Consiliu de Administratie al TVR a fost împartit între PSD (trei locuri), PNL (trei locuri), UNPR (un loc) si UDMR (un loc), iar PDL a fost exclus din componenta, desi legea prevede ca împartirea sa; se faca; în funtie de reprezentarea în Parlament a fiecaui partid.

10. Hotarârile Parlamentului nu mai pot fi contestate la CCR astfel toate legile proaste/bune trec.

11. Masuri economice care duc la neindeplinirea intelegerii cu creditorii externi si scaderea ratingului tarii la BBB negativ. Cresterea cursului valutar astfel incat marirea partiala a salariilor si pensiilor sa nu conteze.

12. Acapararea tuturor institutiilor statului de ieri.

13. Urmeaza!!!

Pe langa acestea se mai adauga alte nefacute cum ar fi numirea ministrilor incompatibili, agricultura la Voiculescu si plagiatul, mai nou minciunea in privinta mastrului din Italia.

Au uitat de promisiunile facute:
reducerea cas cu 5 %, scaderea tva, suprataxarea omv, reintregirea salariilor si a pensiilor, etc...

Cred ca se vede foarte clar ca singurul lor scop este sa obtina intreaga putere si sa scape de puscarie Voiculescu, Nastase, Vantu, Patriciu. Justitia care chiar functioneaza este cea care incurca. Arestarile din 2006 incoace au facut ca intreaga haita sa se adune sa aduca lucrurile inapoi la nivelul anilor 1990 - 2006

Multumesc celor care au votat USL. Multumesc ca ne-ati intors la dictatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ba tata,mai lasati-ma cu justritia....merge pe ghem.....

Ca sa dovedesti ca esti nevinovat...iti trece paru` prin caciula...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Lucico,de aia te iubesc eu pe tine...taci si te ridici in picioare doar cand ai ceva de spus.....te iubesc Lucicoooooooooooo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Zgonea a spus: Blaga si Anastase pot sa sesizeze si pe mama curtii constitutionale. Nu ne pasa!

Hi hi, cam tarziu, dar am priceput si de ce


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_jors

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Zgonea a spus: Blaga si Anastase pot sa sesizeze si pe mama curtii constitutionale. Nu ne pasa!

Hi hi, cam tarziu, dar am priceput si de ce



Eu sincer nu as face hi hi!As spune mai curand:"vai de mama noastra!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

"Daca mai aud vre-un ca sunt pusi de Basescu, atunci clar pentru mine respectivul e dobitoc"de unde esti tu atat de sigura ca nu este asa, pana la urma?
si nu mi se pare normal sa cataloghezi in om ca fiind dobitoc doar pentru ca nu are aceeasi parere cu tine, sincer. Ca esti pro pdl se vede de la o posta, dar totusi un pic de decenta in vocabular nu ar strica.

stoian


Excelent punctat, Magdalena!


Pai omul ala chiar e dobitoc daca sustine ca in spatele atitor publicatii straine care ne fac de cacao e tot Base.
In mod sigur Base e de vina si pt codul portocaliu de caldura, ca doar e portocaliu!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Una peste alta - trebuie sprijinit alt partid. Sa vina altii fara PDL fara PSD fara PNL fara UNPR.
Aceasta este opinia mea.
Si ca sa nu fiu cucuvea daca ar fi asa oare ce uniune ar aparea in acest caz?

USLPDLUNPR?

Eu stiu un lucru. Toti trebuie sa fie cercetati, toti inclusiv Basescu, Videanu samd si din PSD PNL ca sa fim bine intelesi.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Atita cloceste Alba ca Zapada platforma aia de dreapta ... de ne apuca alegrile din 2016.

Mergi la inceput