Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Una peste alta - trebuie sprijinit alt partid. Sa vina altii fara PDL fara PSD fara PNL fara UNPR.
Aceasta este opinia mea.
Si ca sa nu fiu cucuvea daca ar fi asa oare ce uniune ar aparea in acest caz?

USLPDLUNPR?

Eu stiu un lucru. Toti trebuie sa fie cercetati, toti inclusiv Basescu, Videanu samd si din PSD PNL ca sa fim bine intelesi.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Perfect de acord, Marius.
PDL? pai PDL nu este copilul PSD-lui?
PNL? cel care a fost in DA? Cel care este in USL?
toti au facut fraticide si legaturi incestuoase pt putere.
Noua Republica? si MRU Fat -Frumos? Fatul cui? Nu al PDL-ui? imi aduce aminte de independenta EBA, care dupa ce "a fost aleasa" pt sucesurile ei, a revenit la matca, aka PDL.
Cat despre PSD, nici nu mai are rost, el este tatal tuturor colorilor trandafirasilor de acum....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

"Dar n-am facut-o si n-o voi face!! Prefer sa nu distrug viitorul copiilor mei, pentru kilul de zahar si litru de ulei care ni l-a dat domnu' Robert Negoita la serbarea lu' fie-mea!!!! " -viitorul copiilor nostri e distrus de mult, de cand acesti PDL-isti si-au permis sa ia imprumuturi fara acoperire de care si-au batut joc. Si intreb si eu acum, de ce nu a iesit nimeni in strada cand madam Roberta numara voturile dupa bunul sau plac?
Atunci era bine si acum nu mai este?
Fiecare isi poate sustine optiunea politica dupa bunul plac, dar macar aici ar trebui sa fim sinceri si realisti.

stoian


perfect de acord, dna draga.
voi posta aici, impresia mea de la mai multe subiecte politiche.
Unii care l-au votat pe Base si pe portocalii in genere, mai antzart, sunt asa de stravezii,se uita si de maniere si de tot, si catalogheaza pe altii ce indraznesc sa aibe opinii contrare ca fiind oameni ai USL-lui, cu alte cuvinte ii trosnesc peste dejte sa le sara tastatura.
Fiecare lucru comis zilele astea de USl-ei este despicat pana la absurd, stergand in graba si eventual pe ascuns cu buretelul faptele portocaliilor din ultimii ani, cati? 6?

Toata clasa politica este si a fost hoata! si abuzatoare! si ce imi place ca in timp ce lumea sa inclesteaza, rosii versus portocalii, caravana UDMR cea vesnic aflata la guvernare, trece linisita si isi vede de furtisigurile proprii. De ei nimeni nu zice nik. De ce? ca-s "doar" cu 6 procente? Mereu au inclinat balanta in directia negociata de ei, daruind putere acelor utili lor
Si inca ceva: ne meritam soarta. Atat am putut sa producem noi dupa 89 incoace...

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



O singura intrebare: care a fost reactia celorlalte tari UE si non-UE in vremea "dicaturii portocalii" si care e reactia lor astazi?!
Un raspuns sincer, cate publicatii internationale (neaservite lu' basescu sau ponta) au scris in ultimii 8 ani de dictatura portocalie despre derapajele grave ale democratiei, si cati au scris in ultima saptamana??

Cum va explicati mediatizarea internationala in exces a situatiei din romania, cu cuvinte nicidecum de lauda la adresa usl-ului?
Daca mai aud vre-un ca sunt pusi de Basescu, atunci clar pentru mine respectivul e dobitoc!! Si nu mai merita sa imi racesc gura de pomana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Daca mai aud vre-un ca sunt pusi de Basescu, atunci clar pentru mine respectivul e dobitoc!! Si nu mai merita sa imi racesc gura de pomana!



Corect.
Dar o sa auzi destui...vrei sa-ti reamintesc cati au votat USL exact pe considerente de acest gen?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mickyyy, eu nu fac politica. Asa ca nu am tinut evidenta poblicatiilor. Insa stiu ca au fost. Pt ca antenistii isi fac bine treaba cand e vorba sa isi vada de interesul lor si al partidului boss-lui lor(lauda-ma gura..). Tie ti-e la indemana sa imi vii cu "proba", fiind recenta, nu ma pun sa scormon netul, ca nu ma intereseaza sa ma contrez aiurea cu tine. Mie mi-e la indemana sa iti aduc aminte ce bine e vazut Baselul la reuniunile astea cu sefi de state. Dc nu aveam baieti trimisi pe dincolo din armata nici naiba nu dadea doi bani pe noi, nici concedii sau ieseli fara vize nu pupam.
eu vad doar cum se reflecta toate cele in traiul nostru al de zi cu zi, ori cum suntem priviti ca natie pe dincolo. Si nu imi place. Tie iti place?


Mi-am adus aminte si de toate aripile unor partide, mai ceva ca in puiul familist, al cu 4 picioare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Marius , .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

eu nu am votat pe nimeni. Eu am fost in barca vinovatilor care nu si-au facut datoria civica. Mea culpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

"Daca mai aud vre-un ca sunt pusi de Basescu, atunci clar pentru mine respectivul e dobitoc"de unde esti tu atat de sigura ca nu este asa, pana la urma?
si nu mi se pare normal sa cataloghezi in om ca fiind dobitoc doar pentru ca nu are aceeasi parere cu tine, sincer. Ca esti pro pdl se vede de la o posta, dar totusi un pic de decenta in vocabular nu ar strica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

"Daca mai aud vre-un ca sunt pusi de Basescu, atunci clar pentru mine respectivul e dobitoc"de unde esti tu atat de sigura ca nu este asa, pana la urma?
si nu mi se pare normal sa cataloghezi in om ca fiind dobitoc doar pentru ca nu are aceeasi parere cu tine, sincer. Ca esti pro pdl se vede de la o posta, dar totusi un pic de decenta in vocabular nu ar strica.

stoian


Excelent punctat, Magdalena!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Oameni buni! Cine se mai incranceneaza ACUM sa sustina partide ca: PSD, PNL, PC, PDL, UNPR, cu patima si devotament sa se astepte la replici de dispret pt. ca dovedeste lipsa de maturitate politica si nu are habar de cum este manipulat la greu de televiziunile particulare care sunt finantate cu tot cu jurnalisti in acest scop!
Cu cat dovedim mai mult ca este cam greu sa ne mai prosteasca cu atat avem sanse sa se ridice unii care chiar doresc sa faca ceva altfel decat astia!
Si sa fie clar ca nu sustin niciun partid nou aparut pana acum!

Mergi la inceput