Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Marota asta cu alianta care se destrama nu prea v-a iesit, asa-i? Greu de inghitit, atata timp cat era unica voastra speranta. Eu continui sa cred ca Basescu a gafat cu foaia si Antonescu a prins-o din zbor. Doar n-ai uitat, nu-i asa, promisiunea presedintelui de a demisiona.....nu pot sa cred ce memorie selectiva au unii, eu ma feream sa pomenesc de asta in locul tau.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


eu m-am gandit la promisiunea lui Ponta de a demisiona, daca se dovedeste ca a plagiat, pe care acum a dat-o la intors :D. desi Antonescu s-a referit la altceva, replica lui a lovit mai mult in Ponta, asa ca nu l-as cataloga genial. mai degraba, si-a dat cu stangul in dreptul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Off,io-s tare dezamagita....daca ma afla seful....da` opinia mea e ca ar trebui altcineva,eventual ridicat in locul lui Antonescu....ca din PSD nu au sanse face lumea ca trenul la ei....iar ...mai daca nu le vine la ai mei mintea la cap,parasesc barca da` trebuie sa am unde sa merg....cu fruntea sus.



P.s..am o dorinta..sa se duca dreapta la un loc,cu tot cu PNL...cine au fost si ce au ajuns...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Basescu poate sa conteste la CCR suspendarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eu, vazand cum stau lucrurile, am f mari dubii ca referendumul va fi democratic. De modificarea legii referendumului nu spuneti nimic? Dincolo de asta, cred ca se va frauda la greu. Si acum, si in toamna. Pt ca ma uit in jur si vad un debut deloc fragil al unui regim dictatorial; la propriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Off,io-s tare dezamagita....daca ma afla seful....da` opinia mea e ca ar trebui altcineva,eventual ridicat in locul lui Antonescu....ca din PSD nu au sanse face lumea ca trenul la ei....iar ...mai daca nu le vine la ai mei mintea la cap,parasesc barca da` trebuie sa am unde sa merg....cu fruntea sus.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

P.s..am o dorinta..sa se duca dreapta la un loc,cu tot cu PNL...cine au fost si ce au ajuns...


Dar ce gasesti atat de greu sa traiesti fara sa fi inscrisa intr-un partid?!! ai aspiratii politice? ai impresia ca toti romanii sunt membri de partid? eu gasesc ca e mai bine sa nu fi membru, votezi cu cine vrei fara sa iti pui problema "daca ma afla seful"...sau te-a speriat amenintarea cu excluderea de pe DC?!..cam de atunci ai inceput sa te dai disidenta in partid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Va fi.....te indoiesti de capacitatea romanilor?
Altceva e teama mea...sau ma rog ma tem ca se va pune presiune mare pe noi....insa,cat imi va sta in putere,voi fi corecta,ma refer la faptul ca deja mi-au spus ca voi fi responsabila cu securitatea votului(caine de paza mai pe romaneste)...nu bodyguard ci sa supraveghez corectitudinea votului....
De aia nu-s multumita...nici nu s-a uscat cerneala pe suspendare si ei isi fac planuri.....chiar sunt curioasa ce va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
...sau te-a speriat amenintarea cu excluderea de pe DC?!..cam de atunci ai inceput sa te dai disidenta in partid

Nina,mami de,


***Info:
Esti pe langa regulament.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Off,io-s tare dezamagita....daca ma afla seful....da` opinia mea e ca ar trebui altcineva,eventual ridicat in locul lui Antonescu....ca din PSD nu au sanse face lumea ca trenul la ei....iar ...mai daca nu le vine la ai mei mintea la cap,parasesc barca da` trebuie sa am unde sa merg....cu fruntea sus.



P.s..am o dorinta..sa se duca dreapta la un loc,cu tot cu PNL...cine au fost si ce au ajuns...


Dar ce gasesti atat de greu sa traiesti fara sa fi inscrisa intr-un partid?!! ai aspiratii politice? ai impresia ca toti romanii sunt membri de partid? eu gasesc ca e mai bine sa nu fi membru, votezi cu cine vrei fara sa iti pui problema "daca ma afla seful"...sau te-a speriat amenintarea cu excluderea de pe DC?!..cam de atunci ai inceput sa te dai disidenta in partid

Nina,mami de,





E vorba ca eu cred in ceva..Si merg pana in panzele albe asumandu-mi ceea cce fac si ce spun.Daca nu mai corespunde ceva in ceea ce ma priveste(crez,interese) fac in asa fel incat sa gasesc noi metode de folosire a resurselor.Sau imi canalizez energia spre ceva ce cred eu ca merita.Cu toate consecintele aferente deciziilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eumada, nu de capacitatea romanilor ma indoiesc. Spun doar ca se va frauda la greu in favoarea USL. Base nu mai are sanse la referendum nici daca-l voteaza 90%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Eumada, nu de capacitatea romanilor ma indoiesc. Spun doar ca se va frauda la greu in favoarea USL. Base nu mai are sanse la referendum nici daca-l voteaza 90%.


E greu sa fraudezi,mai ales cand vor fi zeci de observatori si zeci de ochi asupra tuturor.
Pot sa-ti spun ca nu stiu pe nimeni care sa-si riste libertatea pentru Antonescu sau Basescu.Nu merita nimeni si nimic in lumea asta sa risti libertatea si implicit viata pentru...pentru ce?Indiferent cum va fi,vom supravietui,macar pentru copiii nostri.

Mergi la inceput