Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Apropo de revolutionari, USL s-a gandit si la ei: www.mediafax.ro/social/guvernul-reia-platile-la-revolutionari-dar-reesaloneaza-sume-mari-si-taie-din-indemnizatii-in-plata-9819835" target="_blank">se reiau platile sistate anul trecut. Banii scosi din buzunar pe semestrul 2: putin peste 95 mil. lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

fetelor m-ati ametit total..ce naiba ii tot dati cu Iliescu?!... omul are 82 ani (maine -poimaine 90), e presedinte onorific in psd, ce dreak de putere ii mai atribuiti?!...o fi Matusalem in persoana sau vreun Nemuritor....




Vezi tu Nadaflorilor, e tata lor, la rele!


Ba nu mai e...e doar un dinozaur care s-a retras....B.nica,nu mai fi asa suparata ca pentru 20 de zile e Crinutu` pres.(prescurtare de la presedinte)am asa o senzatie ca va ramane doar cu 20 de zile....

Madalina


Eu nu sunt, dar el cred ca este tare suparat ca s-au dus d'acului partidele de...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries
Cel mai tare cred ca i-a infuriat pe asa numitii revolutionari cand le-a taiat rentele ... alea fabuloase... sunt orase in care nu s-a tras un foc de arma macar, dar acum sunt pline de privilegiati "fosti revolutionari".

www.ziare.com/politica/guvern/guvernul-reia-platile-catre-revolutionari-dar-taie-din-indemnizatii-in-plata-1177130" target="_blank">S-a rezolvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

O doamne......stiu eu de ce spun asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
fetelor m-ati ametit total..ce naiba ii tot dati cu Iliescu?!... omul are 82 ani (maine -poimaine 90), e presedinte onorific in psd, ce dreak de putere ii mai atribuiti?!...o fi Matusalem in persoana sau vreun Nemuritor....

Iliescu este tinerel!
Nu-ti spune nimic numele de Deng Xioaping? La 85 (optzecisicinci) de ani era inca stapanul absolut al Chinei! Abia la 88 de ani a cedat fraiele puterii.


cati ani de presedintie a avut Deng...si cati Iliescu..sau vre isa spui ca si ultimi ani plus si cei 4 ai lui Ctinescu ..tot Iliescu a condus...mai sa fie da' ce potent...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Eu zic draga Ingrid ca e o mare diferenta intre un presedinte ales de oameni si unul autoales( sau ales de parlamentarii corupti- ia-o cum vrei e tot aia). Ai vazut dezbaterile de azi? Crin nici nu stia pe ce lume traieste, daca nu-i soptea celalalt se facea de rusine. Cu numaratoarea m-am lamurit, radea degeaba de Roberta. E numsi gura de el si nasul ala lung pe care nu si-l mai vede acum. Cine mai e ca el? Pai nu pupa asta neam de neamu' lui presedinte, sa se bucure acum ca nu dureaza mult.
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Lala D spunea:
Citat:

Dar ce sa faci daca mie Crin nu imi este presedinte...ca nu l-am ALES.
Si din cate tin minte NU l-a ales NIMENI.




Iar eu zic draga Alecsia si Lala D, ca dezinformarea pe care o mestecati cu atata placere de parca ati lucra la antene, se remarca si din avion; caci altfel as putea intelege ca nu aveti habar de legile in vigoare, de vreme ce tot sustineti ca NU L-ATI ALES PE CRIN!
Crin e doar presedinte interimar, el va fi sau nu ales in toamna, daca acest Mefisto al politichiei romanesti va fi trimis de popor pe puntea Biruintei...sau care o mai fi ramas dupa ce a disparut flota in varianta romaneasca a Triunghiului Bermudelor.
Asa ca mai luati o pauza de la acest ales sau neales si votati in toamna cu alt catindat spalat si curat al pedeleului. Doar e libertate, ce Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Adica MRU?Never.Ai nostri nu-l suporta.....dar circul nu e bun....se poate face totul mult mi elegant si fara consecinte posibil extrem de grave.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Eu zic draga Ingrid ca e o mare diferenta intre un presedinte ales de oameni si unul autoales( sau ales de parlamentarii corupti- ia-o cum vrei e tot aia). Ai vazut dezbaterile de azi? Crin nici nu stia pe ce lume traieste, daca nu-i soptea celalalt se facea de rusine. Cu numaratoarea m-am lamurit, radea degeaba de Roberta. E numsi gura de el si nasul ala lung pe care nu si-l mai vede acum. Cine mai e ca el? Pai nu pupa asta neam de neamu' lui presedinte, sa se bucure acum ca nu dureaza mult.
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Lala D spunea:
Citat:

Dar ce sa faci daca mie Crin nu imi este presedinte...ca nu l-am ALES.
Si din cate tin minte NU l-a ales NIMENI.




Iar eu zic draga Alecsia si Lala D, ca dezinformarea pe care o mestecati cu atata placere de parca ati lucra la antene, se remarca si din avion; caci altfel as putea intelege ca nu aveti habar de legile in vigoare, de vreme ce tot sustineti ca NU L-ATI ALES PE CRIN!
Crin e doar presedinte interimar, el va fi sau nu ales in toamna, daca acest Mefisto al politichiei romanesti va fi trimis de popor pe puntea Biruintei...sau care o mai fi ramas dupa ce a disparut flota in varianta romaneasca a Triunghiului Bermudelor.
Asa ca mai luati o pauza de la acest ales sau neales si votati in toamna cu alt catindat spalat si curat al pedeleului. Doar e libertate, ce Dumnezeu.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Chiar si interimar CRIN este presedintele MEU si al tau si al altora, fara sa fie ales de mine.
Ales de Voicu si alti infractori.

Si stai sa vezi .... asteapta doar sa ajunga la Cotroceni sa vedem cam ce decrete de gratiere va da. Sau ce judecatori va numi/va demite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Adica MRU?Never.Ai nostri nu-l suporta.....dar circul nu e bun....se poate face totul mult mi elegant si fara consecinte posibil extrem de grave.

Madalina

Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


MRU s-ar putea sa fie cam sigura varianta de a uni toata dreapta.
Si acum, mai mult ca niciodata, dreapta trebuie sa fie puternica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca va candida MRU va fi presedinte. Opinia mea desigur.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput