Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Eumada, si cei de-au crezut in egalitate aveau idealuri...au avut grija comunistii sa le strice crezul.


Eu in '90 am trecut milimetric pe langa "sansa" de a ma inscrie la liberali (ma felicit ca nu am facut-o), dupa aia in facultate tragea o colega cu "pile" la PDSR de mine (se asigura loc de munca bun, caldut si fara bataie de cap), dar prefer sa nu fiu intr-un partid. Chiar daca cred intr-o idee, mi-e clar ca exista oameni care au mare grija sa perverteasca acea idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Depinde ce faci cu ce ti se da...pe principiul asta ma conduc in general...e mult de spus si destul de complicat de analizat multele aspecte ale unei doctrine,ce ,unde,cand si cum s-a intamplat...ce presupune asta...e complicat si nu e nici locul si nici momentul.

In principiu e bine sa crezi in ceva si sa faci mai mult decat sa te lamentezi..daca exista o posibilitate sa faci ceva cu adevarat,merita incercat.Nu se stie niciodata.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

http://www.facebook.com/#!/questions/397171043679408/?notif_t=question_forward_success

Pe facebook situatia e la fel ca pe DC...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Crin e doar presedinte interimar



Da, pentru ca a fost ales cu o zi-doua inainte presedinte de Senat, fiind, nu-i asa, senator.
Interimar, da, dar asta inseamna tot presedinte, adica omul care a chiulit cel mai mult de la serviciul sau platit din bani publici ne reprezinta pe toti. Acuma ce sa zic...unii ar putea spune ca romanii nici n-ar merita vreun presedinte vrednic...dar macar sa fie ales, nu bagat pe gat cu lingura mare.
Individul asta e cu mult mai rau in fruntea Romaniei decat Basescu, Iliescu sau care au mai fost. Un golan care ne invata copiii ca, daca esti printre cei slabi la scoala si apoi dai din coate sa ocupi un loc de munca bine platit dar nu esti obligat sa dai pe-acolo, ajungi presedintele tarii. Chiar si pentru cateva luni.
O rusine.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Daca ne punem problema asa, educativ, categoric nici Basescu nu poate fi considerat model de oferit copiilor, desigur daca ne gandim la coordonatele "clasice" ale educatiei (cele cu cinstea ... etc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Daca ne punem problema asa, educativ, categoric nici Basescu nu poate fi considerat model de oferit copiilor, desigur daca ne gandim la coordonatele "clasice" ale educatiei (cele cu cinstea ... etc).


Asta e clar...

Nu prea exista modele bune de urmat din clasa politica de la noi

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Clasa politica - modele de urmat?
Ar fi culmea.

Clasa politica a fost, este si probabil va fi formata doar din indivizi care au bani si vor mai multi fie nu au bani si vor bani sau nu au bani, nu vor bani dar vor sa fie "cineva" la TV.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Clasa politica - modele de urmat?
Ar fi culmea.

Clasa politica a fost, este si probabil va fi formata doar din indivizi care au bani si vor mai multi fie nu au bani si vor bani sau nu au bani, nu vor bani dar vor sa fie "cineva" la TV.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa



Deci, de urmat! Ei si vip-urile click.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Eumada, nu de capacitatea romanilor ma indoiesc. Spun doar ca se va frauda la greu in favoarea USL. Base nu mai are sanse la referendum nici daca-l voteaza 90%.


E greu sa fraudezi,mai ales cand vor fi zeci de observatori si zeci de ochi asupra tuturor.
Pot sa-ti spun ca nu stiu pe nimeni care sa-si riste libertatea pentru Antonescu sau Basescu.Nu merita nimeni si nimic in lumea asta sa risti libertatea si implicit viata pentru...pentru ce?Indiferent cum va fi,vom supravietui,macar pentru copiii nostri.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


care frauda eumada, totul va fi f bine acoperit. nimic nu o sa mai iasa la iveala, decat, din pacate, tot cu sange.

update: CCR si-a schimbat ordinea de zi, intr-una normala :)

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12747206-ordinea-sedintelor-ccr-modificata-incluse-sesizarile-privind-revocarea-din-functie-lui-blaga-anastase.htm

speranta moare ultima


Mergi la inceput