Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Vom vedea in viitor modelul Putin/medvedev, versiunea romaneasca? Cum se face calculul de mandate, parca ceva de genul 6 ani*2 mandate*2 mandate pauza, pe persoana....timp in care celalalt preia mana a doua si numaratoarea incepe de la inceput. Copiii vostri se vor intreba ca cauta mosorogii aia la conducere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

aici nu este vorba de nuante, fiecare gandeste cum vrea si vede ceea ce vrea sa vada.Eu de exemplu, nu mai vreau sa vad in viitor ceea ce a facut pdl timp de 8 ani, dar sa fii convinsa ca dobitoaca nu sunt din nici un punct de vedere.Nu am dus-o usor deloc nici pe vremea celorlalti dar in ultimii ani mi-a cam ajuns cutitul la os, si nu am stat cu mainile in san, am muncit si atunci si acum.

stoian


Am dezaprobat din greseala.... tableta lu' peste....
Sunt de acord cu ce-ai scris, Magdalena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

in presa straina se vede tare rau ce se intampla in Romania. din pacate cei care vor avea de suferit vor fi oamenii simpli. zicea sotul meu astazi ca Ceausescu era ingeras mic pe langa ce fac demonii astia astazi.

pacat...

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!


Majoritatea romanilor zic acelasi lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Nu lui Ponta, Antonescu sau Basescu trebuie noi sa le purtam de grija. Ci universitarilor care au avut curaj sa-i spuna in fata FURT lui Victor Ponta. Judecatorilor care au avut verticalitatea sa-i spuna HOT lui Adrian Nastase. Si, in general, tuturor institutiilor care au transformat in realitate visul ca LEGEA SE APLICA EGAL TUTUROR.

Ce vor face acum cei 10% care au iesit la vot in iunie? Scriam ca in urma votului de atunci am constatat ca existam si noi, ca suntem cateva zeci de mii, cat un stadion plin la Steaua care urla m*** Dinamo. Dar acum, va striga ceva acest 10% occidental, bine educat si influent? Da, influent, pentru ca o tara este trasa inainte doar de acel procent de 10% care gandeste liber si spera ca, intr-o zi, isi va putea schimba tara in bine.


http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-12698381-unde-sunt-vor-face-acum-cei-10.htm


edit: acum am vazut ca s-a deschis pe tema asta un alt subiect separat la Politice
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173366



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ma incearca o banuiala - crunta e drept.

Va spuneam cred ca la alt topic faptul ca in PSD au existat doua grupari rivale una condusa de Iliescu/Nastase - Ponta era junior si cealalta grupare condusa de Geoana. Geoana a avut o ascendenta destu de rapida din clipa in care a iesit din sfera exclusv a diplomatiei romanesti si s-a dedicat politicii si parea a fi un lup tanar gata sa rupa gatul garzii conservatoare si lui Iliescu ajungand presedintele PSD mai apoi al Senatului si accesand lupta pt presedentia Romaniei.
Insa a facut gafe a pierdut tot si brusc, fiind practic eliminat de colegii lui intr-un timp extrem de scurt.

Acum incep sa am o banuiala... cruda e drept.

In PDL exista doua grupari rivale una a lui Basescu/Boc si alta a lui Blaga. Blaga a pierdut in urma cu un timp jocul neajungand presedintele PDL in fata gruparii Basescu/Boc - a ramas in umbra si acum in final a ajuns printr-un accident sau oricum conjunctural presedintele Senatului.
Ca si pozitie putea sa impiedice demersurile atat pt pierderea pozitiei detinute de el cat si a suspendarii lui Basescu, neadmitand oficial sedintele senatului avea toate toate pargiiile necesare ii trimitea pur si simplu la plimbare pe senatorii care au solicitat (acea 1/3) sedinta si acestia nu aveau legalitatea. Dar nu a facut-o. Desi putea sa o faca. Si totusi nu a facut-o.

Am asa un sentiment bizar gandidu-ma atent:
Sa fie cumva o miscare de culise premeditata, acel razboi tacut dintre grupul sau si celalalt grup PDL? Asemeni PSDului cand i-a rupt gatul lui Geoana?

Avea posibilitatea sa faca concret legal si direct si nu putea fi oprit de nimeni.
Dar nu a facut-o.
De ce?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Probabil din acelasi motiv pentru care UNPR-ul a schimbat tabara.
Nu-i doar grupul Blaga!
Poate condamanarea lui Nastase, un om al "cupolei" a iritat pe "scenaristi", si-l sanctioneaza pe "indisciplinatul" care nu respecta regulile stabilite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

tocmai Blaga in persoana a raspuns acum 5 min acestei intrebari Marius

procedural nu avea cum sa nu accepte sedinta extraordinara de luni,
solicitarea USL ului era conform tuturor regulamentelor

..explicatia oficiala
se pare ca cei din platou nu erau dispusi sa o admita cu una cu doua,
parea cumva iritat Blaga

sincer, in timp ce explica si tot explica....la un mom dat am afirmat asa in zbor: "asta parca-i beat acum"



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Ma incearca o banuiala - crunta e drept.

Va spuneam cred ca la alt topic faptul ca in PSD au existat doua grupari rivale una condusa de Iliescu/Nastase - Ponta era junior si cealalta grupare condusa de Geoana. Geoana a avut o ascendenta destu de rapida din clipa in care a iesit din sfera exclusv a diplomatiei romanesti si s-a dedicat politicii si parea a fi un lup tanar gata sa rupa gatul garzii conservatoare si lui Iliescu ajungand presedintele PSD mai apoi al Senatului si accesand lupta pt presedentia Romaniei.
Insa a facut gafe a pierdut tot si brusc, fiind practic eliminat de colegii lui intr-un timp extrem de scurt.

Acum incep sa am o banuiala... cruda e drept.

In PDL exista doua grupari rivale una a lui Basescu/Boc si alta a lui Blaga. Blaga a pierdut in urma cu un timp jocul neajungand presedintele PDL in fata gruparii Basescu/Boc - a ramas in umbra si acum in final a ajuns printr-un accident sau oricum conjunctural presedintele Senatului.
Ca si pozitie putea sa impiedice demersurile atat pt pierderea pozitiei detinute de el cat si a suspendarii lui Basescu, neadmitand oficial sedintele senatului avea toate toate pargiiile necesare ii trimitea pur si simplu la plimbare pe senatorii care au solicitat (acea 1/3) sedinta si acestia nu aveau legalitatea. Dar nu a facut-o. Desi putea sa o faca. Si totusi nu a facut-o.

Am asa un sentiment bizar gandidu-ma atent:
Sa fie cumva o miscare de culise premeditata, acel razboi tacut dintre grupul sau si celalalt grup PDL? Asemeni PSDului cand i-a rupt gatul lui Geoana?

Avea posibilitatea sa faca concret legal si direct si nu putea fi oprit de nimeni.
Dar nu a facut-o.
De ce?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


pentru ca ingropandu-si adversarii din partid cu "mana" opozitiei nu se expune propriului electorat le-a lasat mana libera tontilor de la usl sa se compromita fata de electorat (astfel i-a scos din jocul electoral) iar prin manevrele usl scapa si de rivalii din partid)...

in fine regii se pot face si culmea e ca pot fi deja puse in scena, filmul se afla in plina derulare, toti sunt disperati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Nu cred ca i se poate imputa lui Blaga schimbarea lui.
Roberta Anastase cum a fost schimbata?
Si ea este printre complotisti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Interesant, nu?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput