Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 54

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Eu am visat noaptea trecuta ca ma plimbam printr-un apartament cu peretii strambi, dar perfect solizi si primeam ca explicatie (nu stiu de la cine) ca a fost cutremur. Azi aflu de la TV ca a fost cutremur noaptea trecuta la 2.30, cand dormeam bustean. Oi fi paranormala? De Base si de Crin nu am visat nimic


P.S. Inainte de cutremurul din '77 am visat morti venind pe apa, pe plute, inconjurati de lumanari. Nimic de genul asta acum

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Eu am visat noaptea trecuta ca ma plimbam printr-un apartament cu peretii strambi, dar perfect solizi si primeam ca explicatie (nu stiu de la cine) ca a fost cutremur. Azi aflu de la TV ca a fost cutremur noaptea trecuta la 2.30, cand dormeam bustean. Oi fi paranormala? De Base si de Crin nu am visat nimic


P.S. Inainte de cutremurul din '77 am visat morti venind pe apa, pe plute, inconjurati de lumanari. Nimic de genul asta acum

Poate ar fi bine sa ne dai anunt dimineata daca ai vise d'astea premonitorii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Mie nu mi-e clar un lucru: de unde vor lua banii astia pe care ii tot promit ca-i vor da in transe (pensionari / bugetari), de unde ii vor scoate? Ma gandesc ca tot de la cei care mai au un loc de munca la privat, vor creste impozitele si uite asa au numarul de votanti asigurat si niste fraieri cotizanti. Numai ca si somajul e in crestere iar in conditiile actuale investitorii/patronii bat in retragere, reorientandu-se spre zone vecine stabile si profitabile.
Eu chiar imi propusesem sa nici nu mai votez anul acesta pentru ca nu-i sustin nici pe unii nici pe ceilalti insa ultimele actiuni ale USL m-au umplut de scarba si m-au pus pe ganduri, va trebui sa votez cu opozitia numai pentru a reechilibra raportul de forte. Una singura = 0 democratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celena2

Mie nu mi-e clar un lucru: de unde vor lua banii astia pe care ii tot promit ca-i vor da in transe (pensionari / bugetari), de unde ii vor scoate? Ma gandesc ca tot de la cei care mai au un loc de munca la privat, vor creste impozitele si uite asa au numarul de votanti asigurat si niste fraieri cotizanti. Numai ca si somajul e in crestere iar in conditiile actuale investitorii/patronii bat in retragere, reorientandu-se spre zone vecine stabile si profitabile.
Eu chiar imi propusesem sa nici nu mai votez anul acesta pentru ca nu-i sustin nici pe unii nici pe ceilalti insa ultimele actiuni ale USL m-au umplut de scarba si m-au pus pe ganduri, va trebui sa votez cu opozitia numai pentru a reechilibra raportul de forte. Una singura = 0 democratie.


deocamdata, din cei 25% retinuti pana in "prezent", banii aia trebuie sa existe fizic undeva....dupa alegeri, indiferent cine castiga va pretinde ca banii aia s-au terminat si vor da vina una pe altii in timp ce vor impune alta diminuare cu x%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Era pe undeva un sondaj (facut de institut de sondare, nu online), parca hotnews, si nu arata chiar dezastruos. Eu ma gandeam ca basescu are maxim 20% acum, dar cica ar avea cam 30%. 60% sunt pro suspendare, si restul nehotarati sau nu merg la vot. Sondajul nu include diaspora.

E posibil sa aibe o sansa, mica, dar nu imposibila. Daca e suspendat poate vorbi orice, si cine mai are neuronii nealterati de antene, e posibil sa isi schimbe votul.

Vom vedea in 3 saptamani!


Asta suna urat....ca si cum toti cei care urmaresc si antenele sunt.Parerea mea.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Nu ... dar au aia de la Antene o putere de manipulare fantastica.
M-am uitat si eu de vreo 2-3 ori, vrind sa vad cum prezinta problema.
Ei dau absolut toate stirile, dar toate. Si daca se vorbeste de rau si de bine.
Dar apoi apar moderatorii aia si suces lucrurile in asa un hal, ca incepi sa-i crezi.
Deci astia chiar cred ca urmeaza cursuri serioase de manipulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celena2

Mie nu mi-e clar un lucru: de unde vor lua banii astia pe care ii tot promit ca-i vor da in transe (pensionari / bugetari), de unde ii vor scoate? Ma gandesc ca tot de la cei care mai au un loc de munca la privat, vor creste impozitele si uite asa au numarul de votanti asigurat si niste fraieri cotizanti. Numai ca si somajul e in crestere iar in conditiile actuale investitorii/patronii bat in retragere, reorientandu-se spre zone vecine stabile si profitabile.
Eu chiar imi propusesem sa nici nu mai votez anul acesta pentru ca nu-i sustin nici pe unii nici pe ceilalti insa ultimele actiuni ale USL m-au umplut de scarba si m-au pus pe ganduri, va trebui sa votez cu opozitia numai pentru a reechilibra raportul de forte. Una singura = 0 democratie.


Pai chiar nu au de unde.
Sau se vor imprumuta, la dobinzi imense, din cauza cursului si a ratingului de tara.... si a altor balarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

E clar ca se va fura la vot la greu!!!
Se poate vota oriunde in tara, la orice circumscriptie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

E clar ca se va fura la vot la greu!!!
Se poate vota oriunde in tara, la orice circumscriptie ...


Nu.Nu se poate fura,am mai spus,nu-si risca nimeni libertatea pentru ...pentru ce?Pentru cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
deocamdata, din cei 25% retinuti pana in "prezent", banii aia trebuie sa existe fizic undeva....dupa alegeri, indiferent cine castiga va pretinde ca banii aia s-au terminat si vor da vina una pe altii in timp ce vor impune alta diminuare cu x%

Nu cred ca banii aia exista. Au facut taierile ca n-au mai avut de unde sa ii dea. Constructia bugetara e altceva decat luat banii din vistierie (unde stau frumusel) si impartirea lor pe caprarii. Banii se colecteaza si se cheltuie pe parcursul unui an. Daca nu strangi suficienti (ca nu stii cum sa faci asta, ca nu ai de unde - nu conteaza), nu ai nici de unde sa cheltui.

Mergi la inceput