Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

.eu am visat azi noapte ca Antonescu l-a ucis pe Basescu, in Piata Revolutiei.L-a decapitat, apoi era carat pe o targa cu capul langa!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Banii astia din ce buget sunt?Ma gandesc ca nu au fost prevazuti de fostul guvern in bugetul aprobat,deci de unde vor fi scosi...si cum pentru referendum se vor gasi brusc bani,in timp ce pensionarii,batraneii aia amarati stau cu 350 ron?Pe luna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

FMIul cere accelerarea privatizarilor. Batalia se da pe resurse, PDLul a privatizat prin listare corecta la bursa.

Astia falimenteaza Hidrolectrica si Posta Romana ca sa o vanda pe nimic, chiar daca legal. Consilierul american al lui Ponta este bagat pana peste cap in afaceri cu energia si interesat de gazele de sist. A declarat ca Romania este o tara incredibil de bogata. Si mai avem de vandut, nu vor inceta pana cand nu ne lasa in curulescu gol, totul sub acoperirea legii, si creand pe termen scurt aparenta unei bunastari. Chiar ati uitat ce a facut PSD-PNLul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Banii astia din ce buget sunt?Ma gandesc ca nu au fost prevazuti de fostul guvern in bugetul aprobat,deci de unde vor fi scosi...si cum pentru referendum se vor gasi brusc bani,in timp ce pensionarii,batraneii aia amarati stau cu 350 ron?Pe luna?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Mada, cand trebuie sa-si salveze penalii nu se mai gandesc. Iau din alta parte ( de unde ulterior o sa zica -n-avem bani ptr asta - ex. de reintregit salariile bugetarilor) si dau pe referendum. Ce conteaza ca nimeni nu l-a prevazut in buget? E ca si cum m-as trezi eu intr-o dimineata si m-as decide ca nu mai platesc ipoteca la casa fiindca m-am decis sa plec cu banii aia in Maldive. Mie mi-ar lua banca si casa si pielea de pe mine. Pe ei nu-i trage nimeni la raspundere. Cetatenii ar trebui sa faca plangeri penale impotriva celor 256 care in vreme de criza si-au permis sa arunce 95 de milioane de ron in van.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

" Secretarul general al Consiliului Europei, Thorbjørn Jagland, se declara îngrijorat de recentele evolutii din România, în special de cele legate de suspendarea presedintelui, si a cerut Comsiei de la Venetia sa analizeze daca aceste actiuni sunt compatibile cu statul de drept si cu democratia.

Comisia pentru Democratie prin Drept a Consiliului Europei, cunoscuta drept Comisia de la Venetia, este un grup de experti constitutionali care examineaza modul în care tarile membre ale Consiliului Europei respecta standardele democratice."

http://www.realitatea.net/consiliul-europei-cere-opinia-comisiei-de-la-venetia-despre-suspendarea-lui-basescu_962045.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Era pe undeva un sondaj (facut de institut de sondare, nu online), parca hotnews, si nu arata chiar dezastruos. Eu ma gandeam ca basescu are maxim 20% acum, dar cica ar avea cam 30%. 60% sunt pro suspendare, si restul nehotarati sau nu merg la vot. Sondajul nu include diaspora.

E posibil sa aibe o sansa, mica, dar nu imposibila. Daca e suspendat poate vorbi orice, si cine mai are neuronii nealterati de antene, e posibil sa isi schimbe votul.

Vom vedea in 3 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Ps! Sondajul e facut de usl

http://m.hotnews.ro/stire/12730474

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Era pe undeva un sondaj (facut de institut de sondare, nu online), parca hotnews, si nu arata chiar dezastruos. Eu ma gandeam ca basescu are maxim 20% acum, dar cica ar avea cam 30%. 60% sunt pro suspendare, si restul nehotarati sau nu merg la vot. Sondajul nu include diaspora.

E posibil sa aibe o sansa, mica, dar nu imposibila. Daca e suspendat poate vorbi orice, si cine mai are neuronii nealterati de antene, e posibil sa isi schimbe votul.

Vom vedea in 3 saptamani!


Asta suna urat....ca si cum toti cei care urmaresc si antenele sunt.Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

.eu am visat azi noapte ca Antonescu l-a ucis pe Basescu, in Piata Revolutiei.L-a decapitat, apoi era carat pe o targa cu capul langa!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Alina,vezi ca visele astea prevestesc boala sau necaz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

.eu am visat azi noapte ca Antonescu l-a ucis pe Basescu, in Piata Revolutiei.L-a decapitat, apoi era carat pe o targa cu capul langa!

Stii cum se zice:"i-a murit moartea!"

Mergi la inceput