Actiunea "Suspendation"

Actiunea "Suspendation" | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

In cateva zile vom trai iar, ca natiune, un eveniment de suspendare a presedintelui. A aceluiasi presedinte ...

Din cate ma ajuta memoria, parca a mai fost un asemenea eveniment, mi-aduc aminte ca mi-am grabit toata familia (in vizita) sa mergem la ambasada din Haga, sa votam la acel referendum...Era mare aglomeratie la ambasada din Haga - lumea de acolo, care venise de la multi kilometri sa voteze... era amuzata si scandalizata in aceeasi masura de eveniment.
A fos de altfel un prilej sa ma intalnesc cu foarte multi priteni din diaspora romana ...
La ambasada romana din Haga am trait niste momente foarte fumoase - am vorbit cu regele Mihai, am ras cu Florin Piersic cand mi-a spus bancuri si poezii lacrimogene, am mancat cele mai gustoase sarmale si mi-am facut niste prieteni speciali ... Ambasada Romaniei din Haga este un loc foarte special si elegant!

Acum din ce aud, revine iar acel moment - actiunea suspendation of the president ... ... alt motiv sa merg sa votez si sa imi fac noi prieteni...

Deci, ce spuneti, veti vota pentru suspendare presedintelui Basescu? Ce motive ar fi , ca eu una nu am inteles ...dar poate ele sunt si nu le-am citit eu pe motiv de ceata.

deci ??? ...

Asadar prieteni ... ne intalnim iar la Ambasada Romaniei din Haga pentru acel vot bizar?

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Voi merge sa votez contra suspendarii. Si aici ambasada e faina:), iar copiii mei spun ca sarmalele lor rivalizeaza cu ale lui mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

"Suspendation" e un fel de "furculision".

"Suspension" ar fi mult mai potrivit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

De unde si ghilimelele utilizate ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

De unde si ghilimelele utilizate ....

Marina


Ah, scuze, eu nu inteleg poanta nici din titlu, nici din text (nu pricep legatura cu "chiritismele"), de unde postarea mea. Ma bucur ca voi ati inteles-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Da, da, vor sa-l "suspendeze" cat mai repede ca sa ajunga Crizel Antonescu la Cotroceni

http://www.evz.ro/detalii/stiri/romania-lui-cristoiu-la-vederea-constitutiei-crin-antonescu-face-o-noua-criza-990049.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Atata vreme cat nu vad un motiv clar, demonstrat ca si-a incalcat atributiile prevazute de lege in calitate de presedinte raspunsul meu este acelasi.
In plus pentru cei care abuzeaza punctez "bulinute negre" astfel incat probabilitatea de a-i vota in viitor scade.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Poftim, sa nu mai ziceti ca nu se ingrijeste USL de diaspora! Va da ocazia sa socializati, sa mancati sarmale si voi va plangeti. Ntz, ntz, ntz.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Sarmalele le-am mancat de 1 decembrie sub domnia pdl:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Eu nu prea inteleg de ce vrea Crin la Cotroceni ca nu prea mai are jucarii, i le-a sustras colegu de gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Din ciclul "ziua si distrugerea", in vizorul useleului democratic intra Avocatul Poporului.

Mergi la inceput