Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

#8206;- Buna ziua, Pizza Parlament, va ascult!
- As dori o pizza medie, blat subtire, cu Crin Antonescu presedinte!
- Doriti si sos?
- Nu, am deja spume.

:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Mai fratilor, ce se intampla in Romania? Eu ce vad in ziare, imi miroase a lovitura de stat.

USL VREA SA-L SUPENDE ASTAZI PE TRAIAN BASESCU SI SA-L FORTEZE SA PARASEASCA PALATUL COTROCENI

Citi#355;i mai mult: USL a început b#259;t#259;lia final#259; pentru suspendarea pre#351;edintelui - Parlament > EVZ.ro http://www.evz.ro/detalii/stiri/usl-a-inceput-batalia-finala-pentru-suspendarea-presedintelui-990075.html#ixzz1zYvQPvLl
EVZ.ro

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Mai fratilor, ce se intampla in Romania? Eu ce vad in ziare, imi miroase a lovitura de stat.

USL VREA SA-L SUPENDE ASTAZI PE TRAIAN BASESCU SI SA-L FORTEZE SA PARASEASCA PALATUL COTROCENI

Citi#355;i mai mult: USL a început b#259;t#259;lia final#259; pentru suspendarea pre#351;edintelui - Parlament > EVZ.ro http://www.evz.ro/detalii/stiri/usl-a-inceput-batalia-finala-pentru-suspendarea-presedintelui-990075.html#ixzz1zYvQPvLl
EVZ.ro

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Pai chiar asta e.
Lovitura de stat!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Catrinik, eu nu pot sa cred ca asa ceva e posibil intr-o tara democrata.
sunt socata. Unde e reactia oamenilor????

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Unde e reactia oamenilor????


pai ce reactie daca majoritatea se bucura ca il dau jos pe Basescu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Da, e lovitura de stat si ne indreptam cu pa#537;i clari spre dictatura. Avea dreptate CTP cind spunea de ponta ca e un mic hitler.
Nu stiu ce se poate face, opozitia e redusa la tacere, doar societatea civila daca reactioneaza poate se intimpla ceva.
Insa la ce au demonstrat pina acum e clar ca nu le pasa de nimeni si nimic, m-as mira sa ii impresioneze niste petitii online sau declaratii prin ziare.
As merge la mitingul de joi daca as fi in tara, din pacate sint prea departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Unde e reactia oamenilor????


pai ce reactie daca majoritatea se bucura ca il dau jos pe Basescu...


Mirela, te sfatuiesc sa faci un sondaj pe forum (la discutii generale) sa vezi cati vor demiterea lui basescu cu orice pret!
Atunci vei intelege de ce lipseste reactia oamenilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Hai ca poate totusi ne salveaza americanii de asata asta:
" Ambasadorul SUA, Mark Gitenstein: Sint extrem de ingrijorat in legatura cu orice tentativa de amenintare a independentei institutiilor democratice ale Romaniei "

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12688071-ultima-ora-ambasadorul-sua-mark-gitenstein-sint-extrem-ingrijorat-legatura-orice-tentativa-amenintare-independentei-institutiilor-democratice-ale-romaniei.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Eu sint hotarita sa ma duc in fiecare seara la Victoriei la 7.
E tot ce pot face in acest moment.
Si poate iese din ce in ce mai multa lumea in strada.

Edit: un msj de pe net, care mi-a placut foarte mult:
" Lovitura de stat la care asistam acum e de fapt lovitura prin care baronii isi iau justitia inapoi sub control. E lovitura prin care Romania e re-adusa pe matca veche a balcanismului si feudalismului oriental. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

PS: mi-am permis sa deschid eu acest sondaj.
Am rugamintea sa il lasati un pic la generale, pentru ca politica nu face toata lumea.

daca cei care voteaza pentru demitere cu orice pret sunt mai putini de 50%, tinand cont ca suntem intr-un mediu virtual, in care se presupune ca lumea are mai mult acces la informatii, atunci poate poate mai avem o sansa, altfel, vorba cuiva, poate ne-or aslva americanii!

Mergi la inceput