Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Deceneus, esti dezinformat. Sau, mai rau, vrei sa dezinformezi.

De exemplu spui "Conform unei decizii anterioare obtinute de Iliescu, mandatele se numara de la intrarea in vigoare a unei Constitutii si trebuie sa fie mandate intregi". Dupa logica ta, cum ultima oara Constitutia a fost modificata in 2003 rezulta (pe cale de consecinta) ca Iliescu putea participa linistit la alegerile din 2004?? Sau la cele din 2009???

Ce a obtinut Iliescu era sa nu i se numere mandatul de pana in 1991, pentru ca pana in 1991 am avut constitutia din 1965. Unde nu se numarau mandatele. Actuala Constitutie a intrat in vigoare in 1991 si a fost revizuita in 2003. Putina informare nu strica inainte de a posta ceva. Doar bunavointa sa ai...

Nu mai zic nimic de restul mesajului tau, dar contine (ca toate mesajele tale) atat de multe inexactitati - ca sa ma exprim eufemistic - incat nu stiu pe care dintre ele sa le combat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Din peisajul asta imputit, mai lipsesc doar minerii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Voi intelegeti ce vrea sa spuna prostul asta Ponta?
Eu deja am nervi si nici nu-l mai pot urmari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
USL-ul nu are majoritate parlamentara, nu face ce vrea, face regia de la Cotroceni.




Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Asta-i o gluma, nu ?

Cum nu au majoritate de vreme ce si-au trecut guvernul, au votat declaratia de a-l trimite pe Ponta la Bruxelles, au votat numirea de la televiziune, legea uninominalului, etc ?

Nu stiu daca asta ti-a fost intentia, Deceneus, dar exact genul asta de propaganda USL care ne ia de prosti ma supara pe mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

eu nu mai inteleg nimic
(sunt doar un om normal cu un job normal
nu am timp sa fiu conectata 100% la detaliile de stiri)

ce ni se intampla?

si avocatul poporului revocat?



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
ce ni se intampla?


Ceea ce ni s-a tot promis de uselisti pe cand erau in opozitie.
De exemplu www.ziare.com/iulian-iancu/stiri-iulian-iancu/iancu-propune-masuri-pentru-scaderea-pretului-gazelor-si-al-electricitatii-1054848" target="_blank">scumpirea (de alaltaieri) gazelor cu 8% si a energiei electrice cu 5%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Capcaunul cu scumpirile eram la curent
ne asteapta vremuri grele
fiecare muritor de rand va resimti greu in bugetul de familie


usl ul cred ca si-a propus sa depaseasca recoduri:
cadere libera pana in toamna... va reusi sa scada in sondaje mai mult decat a facut-o pdl ul in 4-5 (nici nu mai stiu cati) ani


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

rezumatul politicii romanesti din ultimii cca 25 ani

http://stiri.rol.ro/desi-nu-are-maini-si-nici-picioare-munceste-din-greu-ca-sa-si-asigure-traiul-daca-iti-da-dumnezeu-trebuie-sa-suferi-811348.html

ps. imi pare rau ca va stric frumusete de subiect dar asta isi doresc toti politicienii romani cand viseaza la putere, o guvernare fara probleme, poporul..da-l in ma-sa de popor, ca doar nu am obligat noi pe nimeni sa faca copii si sa asigure cresterea demografica, sa faca bine si sa se descurce cum or sti cum or putea ca noi avem treaba sa ne dam cu stangu' in dreptu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
USL-ul nu are majoritate parlamentara, nu face ce vrea, face regia de la Cotroceni.




Asta-i o gluma, nu ?

Cum nu au majoritate de vreme ce si-au trecut guvernul, au votat declaratia de a-l trimite pe Ponta la Bruxelles, au votat numirea de la televiziune, legea uninominalului, etc ?

Nu stiu daca asta ti-a fost intentia, Deceneus, dar exact genul asta de propaganda USL care ne ia de prosti ma supara pe mine.

@Laly cand PDL-ul trecea legile lui Boc pe banda rulanta, dupa cum arata degetelul lui Oltean, PDL-ul avea majoritate?
Nu avea fara sustinerea UNPR, a UDMR si a grupului minoritatilor.
Toti acestia sau o mare paarte din ei, acum voteaza alaturi de USL.
Deci nu are majoritate USL-ul.
Majoritate este o alianta USL cu UNPR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Jenanta explicatie.... care raspunde obiectiei mele dar nu mai are nici o legatura cu argumentatia mesajului unde ai scris asta. Deci cu ce schimba lucrurile faptul ca USL-ul are un aliat ? Ca eu n-am auzit ca UNPR-ul sa-i fi incurcat in vreun fel pana acum ...

Mergi la inceput