Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Mai fratilor, ce se intampla in Romania? Eu ce vad in ziare, imi miroase a lovitura de stat.

USL VREA SA-L SUPENDE ASTAZI PE TRAIAN BASESCU SI SA-L FORTEZE SA PARASEASCA PALATUL COTROCENI

Cititi mai mult: USL a început batalia finala pentru suspendarea presedintelui - Parlament > EVZ.ro http://www.evz.ro/detalii/stiri/usl-a-inceput-batalia-finala-pentru-suspendarea-presedintelui-990075.html#ixzz1zYvQPvLl
EVZ.ro

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Eu nu intelg de ce atata isterizare impotriva suspendarii.

Suspendarea nu inseamna demitere.
Este o trimitere in fata electroatului pentru revalidarea mandatului.
Nu-i nici o tragedie. Daca era pus sub acuzare si trimis in fata instantei pentru a fi judecat poate era altceva, dar este trimis in fata electoratului pentru ca acesta sa-si arate simpatia sau antipatia.

Eu as propune ca la modificarea Constitutie sa se introduca si prevederea ca sa se faca in fiecare an cate un referendum de validare a presedintelui, sa vedem daca mai reprezinta poporul.
In urma cu ceva ani spunea ca o sa se intalneasca cu poporul in piata in fiecare luna.

Daca Presedintele face gafe care-l discrediteaza si discrediteaza tara, de ce sa asteptam 5 ani ca sa-l schimbam. Imaginati-va ca o sa fie Crin Antonescu presedinte si dupa un an li se face cetatenilor lehamite de el. De ce sa nu fie revocat? De ce sa suportam 5 ani o eroare?

Cui i-e frica de referendum?
Daca poporul il iubeste voteaza impotriva demiterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Hai la cit mai multi!!!!

"Prima reactie a unui oficial al Comisiei Europene - Viviane Reding, comisarul pentru justitie, drepturi fundamentale si cetatenie pe Twitter: Sunt profund ingrijorata de recentele atacuri la independenta Curtii Constitutionale din Romania."

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12689085-prima-reactie-unui-oficial-comisiei-europene-viviane-reding-comisarul-pentru-justitie-drepturi-fundamentale-cetatenie-twitter-sunt-profund-ingrijorata-recentele-atacuri-independenta-curtii-constitutio.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Nici nu mai stiu la ce subiect sa scriu.
Gata .... l-au demis pe Blaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Nici nu mai stiu la ce subiect sa scriu.
Gata .... l-au demis pe Blaga.

Cand l-au demis pe Geoana si postul ce revenea PSD l-a luat PDL-ul si l-au dat lui Blaga a fost lovitura de stat?
Dar cand l-au demis pe Marius Oprea si l-au numit pe Patapievici?
Acum este faza in oglinda.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

catrinik, ti-am trimis un PM . Sorry ca iti scriu aici, dar mie mi se intampla frecvent sa ratez PM-urile printre mesajele de evaluare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Teoretic suna interesant - insa Basescu a mentionat ca in ceea ce priveste presedentia - gata.

Si afirmatile lui Basescu sunt litera de lege! Nu si le-a incalcat niciodata!

Citat:
citat din mesajul lui marius
Pe de alta parte modificarea Constitutiei nu este un proces heirupist (cum se pare ca doreste USL!) ca doar nu e o lege de a manca seminte cu coaja sau fara coaja.

Ponta a spus demult ca modificarea Constitutiei nu se poate face inainte de alegeri, pentru ca este nevoie de o majoritate clara si legitima si de o analiza serioasa.
Basescu vrea repede si doar modificarile din proiectul lui. Nimic altceva.

Citat:
citat din mesajul lui marius
Si tot in egala masura nu presupune modificare oricaror prevederi. Si tot in egala masura se spune clar ce efecte si cand pot fi produse prin modificari ale Constitutiei tocmai pentru a diminua riscurile derapajelor democratice. Si curios sau nu insa eu constat actiuni profund nedemocratice ale USL, nu au nici o legatura cu democratie sunt gesturi care fara nici un efort pot fi incadrate ca precursoare ale unui regim dictatorial.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Sunt gesturi de restaurare a unui regim autoritar, demarate de Nastase, continuate de Basescu si probabil finalizate de Ponta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

catrinik, ti-am trimis un PM . Sorry ca iti scriu aici, dar mie mi se intampla frecvent sa ratez PM-urile printre mesajele de evaluare


raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

www.gandul.info/puterea-gandului/lovitura-de-popor-9809515" target="_blank">Lovitura de popor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

gata, au demis/o si pe Anastase.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput