Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Elegantul Crin Antonescu, care se vrea presedinte in locul marinarului se adreseaza acum Parlamentului, cand i se atrage atentia ca nu respecta procedurile cam asa: "Cu respect si blandete va spun ca s-a schimbat foaia, dar nu cea care credeti Dvs. ..."

Ironiile astea sunt de mare finete si, desigur sunt o schimbare de bun augur.

Tocmai blocheaza citirea in plen a avizului Curtii Constitutionale. Un amanunt, din nou ...

Da' un presedinte normal, care sa nu vorbeasca urat sau ironic intr-o sedinta oficiala de asemenea anvergura si sa respecte procedurile nu avem ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Elegantul Crin Antonescu, care se vrea presedinte in locul marinarului se adreseaza acum Parlamentului, cand i se atrage atentia ca nu respecta procedurile cam asa: "Cu respect si blandete va spun ca s-a schimbat foaia, dar nu cea care credeti Dvs. ..."

Ironiile astea sunt de mare finete si, desigur sunt o schimbare de bun augur.

Tocmai blocheaza citirea in plen a avizului Curtii Constitutionale. Un amanunt, din nou ...

Da' un presedinte normal, care sa nu vorbeasca urat sau ironic intr-o sedinta oficiala de asemenea anvergura si sa respecte procedurile nu avem ?




Ai fost draguta.
Nu, nu avem.

Imi vine sa zambesc citind comentariul tau dar din pacate nu-i vremea de zambit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Ar putea TB sa ceara cuvantul (are dreptul sa faca asta in orice moment si nu e limitat in timp) si sa citeasca el doar ca sunt si cele 2 puncte care nu prea ii convin... dar daca le citeste el pe cele care ii convin, sigur va aparea cineva din USL sa le citeasca si pe celelalte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Da, au votat impotriva citirii in plen a avizului CCR.

Nu-i intereseaza, se pare. Ca nu cred ca au apucat toti sa citeasca cele 30 de pagini pe de o parte, si pe de alta parte auzeau si oamenii care se uita la TV textul necomentat si neinterpretat de nimeni.

Un alt exemplu de "va spunem noi ce sa ganditi".

Ca altfel de ce s-ar grabi asa ? Nu mai rabda un sfert de ora ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

"17.56: Mircea Toader cere prezentarea avizului Curtii Constitutionale. Se isca o mica discutie cu mai multi parlamentari, iar Crin Antonescu intreaba de la microfon: "Ce vor, ma?""

Nici la pustiul meu in clasa nu se vorbeste cu "ma" ....sa spunem ca avem sperante ca in generatia copiilor nostri vor fi parlamentari mai educati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Este incredibil Antonescu! Refuza clar sa se dea citire unui document extrem de important cum este avizul ( fie el si consultativ) al CC. Nu pot sa cred cat sunt de misei!!! Antonescu se si vede presedinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Fetelor (si baietilor), concluzia e una singura: e clar ca aici, ca peste tot, sunt 2 tabere: uni pro si alti contra basescu. Mai exista si vreo 2-3 un pic mai neutri, dar procent nesemnificativ fata de marea masa a combatantilor.

E clar, aia anti basescu nici daca le va pune cineva pistolul la tampla nu vor vota anti suspendare, la fel cum si cei pro basescu nu vor vota pro.

Asa ca acum, daca tot am lamurit problema asta, nu vreti voi mai bine ca in loc sa-l aparati sau sa-l criticati, sa ne mai destindem putin fruntile si sa faceum un concurs?! Avand ca tema Romania in anul 2013. Sa vedem cum vede fiecare situatia in tara peste jumatate de an, cine la putere, cine in opozitie, cine la rahova etc. Se accepta si pamflete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mie mi-e clar ca n-au motive legale valabile pentru ca sa-l suspende. Basca au reusit performanta de a repeta una dupa alta in timp foarte scurt aproape toate greselile imputate coalitiei trecute... ordonate de urgenta una dupa alta, promovarea nulitatilor in functii publice, politizarea structurilor administrative, falsuri in cv, plagiate, fentarea institutiilor si reglementarilor lor, deteriorarea imaginii internationale si mai ales, au dinamitat cursul valutar! Eu m-am lamurit, n-au alte solutii la problemele noastre, nici nu le cauta macar, vor doar sa-si salveze pielea de puscarie si sa privatizeze ei si nu ceialti, cat mai rapid ce-a mai ramas.

Si culmea e ca n-ar fi fost deloc greu, zic eu in naivitatea mea sa stea cuminti si sa joace corect, sa ne explice responsabil cam cum stam si cum ar fi mai bine sa se intample lucrurile pe viitor si noi am fi zis, ia uite ce responsabili, ce profesionisti... si i-am fi votat grupa-mare! Ca nu e asa mult pan la alegeri, ne vedeam de vacante, joburi si ce mai facem fiecare cu vietile noastre si la toamna cu o majoritate stabila si demonstrand intre timp si ce buni sunt ei, puteau sa dea si cu Base de pamant daca calca stramb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Fetelor (si baietilor), concluzia e una singura: e clar ca aici, ca peste tot, sunt 2 tabere: uni pro si alti contra basescu.

Ma rog, cu o nuanta - unii nu sunt nici pro nici contra base, dar contra succesiunii de evenimente din ultimele zile.


p.s. problema cu avizul e ca l-ar fi auzit poporul. Asa, poporul trebuie sa se bazeze doar pe ce transmit antenele (uf), tvr (tot uf), b1 (cine se uita totusi la b1?), si ziarele, care pot scoate ce vor din context - a se vedea mesajele de pe pagina anterioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Mi-e atat de silaaaa, Voicu este in sala, facand ce stie el mai bine:trafic de influenta.( e agitat, da telefoae, vorbeste in stanga si in dreapta). Voicu voteaza pentru suspendarea presedintelui. Brrrr! Ma trec fiorii.

Mergi la inceput