Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

My_Lady, eu, din pacate, nu am simtit niciodata ca am castigat ceva, ca cetatean, de pe urma vreunei batalii politice, indiferent cine a iesit victorios. Nici acum nu simt altceva. In schimb, am inteles de ce se bat intre ei ca sa castige puterea si sunt nevoita sa asist la toate astea.


Ok, nu avem de castigat mai mult.

Si daca tot nu avem nimic de castigat, la ce am vota?Asa de dragul schimbarii?Ca Ponta are carisma si Crin ochii albastri?

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



eu nu pt asta, nici pt cei doi.
Pt ca nu l-am vrut si nici nu il vreau ca prezidende. Pt ca e nu a facut nici macar efortul sa mimeze respectul fata de popor. Acum e totul la vedere, de-asta fac si astia de acum abuzuri, ca pot, ca au vazut ca se poate. Macar atat pot sa fac eu prin votul meu, sa sanctionez comportamentul lui. Practic dc va fi suspendat, se face referendum. Si noi alegem dc ramane sau nu. Nici Ponta, nici Crin nu pot sa faca asta.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Si pe cine vrei ca si "prezidende"?Concret si argumentat, te rog!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_jors
b1 (cine se uita totusi la b1?)

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg 42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)


In momentul asta eu, ca deocamdata sunt singurii care lasa transmisia sa curga fara comentarii si opinii proprii.

Bine, ma uit e impropriu spus. Ma uit la DC si ascult TV-ul pe B1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Off topic: Geoana la TV acum , intrebat fiind daca este de parere ca Basescu este terminat ca om politic, raspunde: "Esti mort ca om politic cand esti la 3 metri sub pamant."

Asa l-au consolat pe el dupa episodul "Mihaela, dragostea mea ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

"Crin Antonescu isi termina en-fanfare discursul: Daca nu veti fi demis la referendum, eu, Crin Antonescu, ma retrag definitiv din viata politica!"

Sa tinem minte aceasta afirmatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

"Crin Antonescu isi termina en-fanfare discursul: Daca nu veti fi demis la referendum, eu, Crin Antonescu, ma retrag definitiv din viata politica!"

Sa tinem minte aceasta afirmatie!




doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

My_Lady, eu, din pacate, nu am simtit niciodata ca am castigat ceva, ca cetatean, de pe urma vreunei batalii politice, indiferent cine a iesit victorios. Nici acum nu simt altceva. In schimb, am inteles de ce se bat intre ei ca sa castige puterea si sunt nevoita sa asist la toate astea.


Ok, nu avem de castigat mai mult.

Si daca tot nu avem nimic de castigat, la ce am vota?Asa de dragul schimbarii?Ca Ponta are carisma si Crin ochii albastri?

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



eu nu pt asta, nici pt cei doi.
Pt ca nu l-am vrut si nici nu il vreau ca prezidende. Pt ca e nu a facut nici macar efortul sa mimeze respectul fata de popor. Acum e totul la vedere, de-asta fac si astia de acum abuzuri, ca pot, ca au vazut ca se poate. Macar atat pot sa fac eu prin votul meu, sa sanctionez comportamentul lui. Practic dc va fi suspendat, se face referendum. Si noi alegem dc ramane sau nu. Nici Ponta, nici Crin nu pot sa faca asta.




Si pe cine vrei ca si "prezidende"?Concret si argumentat, te rog!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Inca nu l-am vazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Base a iesit de juma de ora din sala.
Cred ca a iesit si Ponta.
Oare ce se intimpla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
...acum dc "voteaza" diaspora altfel si numara unii ca de-alde Pristanda steagurili...




lucia, mesajul tau mi se pare extrem de ofensator. La alegerile trecute eu am facut efortul sa bat drum de 3 ore pina la Berna cu copil mic dupa mine, ca sa pun stampila pe cine consider eu ca merita. E dreptul meu de roman pina una alta si ma astept la putin respect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

"Crin Antonescu isi termina en-fanfare discursul: Daca nu veti fi demis la referendum, eu, Crin Antonescu, ma retrag definitiv din viata politica!"

Sa tinem minte aceasta afirmatie!




Un motiv in plus ca sa-mi doresc acum sa nu fie demis!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
...acum dc "voteaza" diaspora altfel si numara unii ca de-alde Pristanda steagurili...




lucia, mesajul tau mi se pare extrem de ofensator. La alegerile trecute eu am facut efortul sa bat drum de 3 ore pina la Berna cu copil mic dupa mine, ca sa pun stampila pe cine consider eu ca merita. E dreptul meu de roman pina una alta si ma astept la putin respect.


Daca vrei respect .... voteaza cum trebuie. Auzi, sa bati atata drum sa mai cheltui si bani pe transport si sa votezi dupa capul tau ? Cine-a mai auzit ?

Mergi la inceput