*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani!
Cristian de Spiridusul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Sara si Cristian!

Ati mai vorbit cu Spiridusul nostru? poate tu Gynie?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

O felie de tort virtual de la Dimitrie ca de SF. Dimitrie

va pupam si va imbratisam

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

La multi ani si din partea noastra!
Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hanna! Daria Alexandra!

Antonio Gabriel Tudor Stefan! Tudor! Dimitrie!

Ia povestiti cum sarbatoriti cozonaceii. Ca eu nu m-am hotarat inca.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani! cozonaceilor
Hanna de mendy
Antonio Gabriel de Mav
Tudor Stefan de Diana21
Daria Alexandra de Oaanna

Tudor de Creatza

Emma Gabrielade Flore26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Ia ca azi ofer si eu o Poftiti mamici!

Emma Gabriela!

Vad ca s-a transformat subiectul intr-unul strict de urari. Hmm....

Mie mi-a trecut we asa printre degete. Am fost vineri seara cu sotul la cumparaturi sa le iau Calendare de Craciun ca vroiam unul Lego si acestea se vand ca paine a calda desi mai e pana la 1 Decembrie. Sambata m-am dus cu ceva inpoi ca nu-mi venea bine so cum am ajuns la magazine a inceput mijlocia sa se vaite de burta. Chiar m-am speriat ca nu se simtea mai bine nici dupa ce am vizitat toaleta. Vroiam sa merg la urgente dar ma gandeam ca de acolo ma intorc sigur cu ultima colectie de virusi. Ne-am intors acasa si dupa o ora i-am data un paracetamol. S-a culcat desi ea nu mai doarme la pranz si s-a trezit bine dispusa si fara nici o durere. Numai bine ca ieri a mers la o aniversare. I-am facut o coronita din codite impletite si a fost asa bucuroasa. Am dus-o, am predat-o mamei sarbatoritului si am discutat sa o aibe in vizor ca-i fricoasa si cam nesigura pe ea. A fost bine ca am stat sa-i urmaresc cum ajung la camera lor de joaca pentru ca s-au dus picii pe o scara spiralata si cand sa urc dupa ei au facut stanga-imprejur si coborau. Toti mai putin Elisa mea care am gasit-o putin plansa sus. Stiam eu ca nu e chiar pregatita sa stea singura la aniversari dar pe de o parte trebuie incet incet sa se obisnuiasca. Am mai stat putin cu ea si dupa aceea au inceput ei joaca si eu am plecat o ora acasa. Cand m-am dus sa o iau radea de numai ca se jucau cu o masinuta teleghidata care isi rasucea rotile. Am luat-o, am mai fost prin cartier la o plimbare si o joaca cu prietena din vecini. S-a facut un frig aici de am stat o ora doar si gata acasa la imbaiat si nani. Si uite asa s-a dus timpul. Atat am reusit sa le pregatesc costumatiile de 0°C pentru gradi si scoala si i-am facut celei mari curat in dulap.



Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani cozonaceilor
Luca Gabriel de Amalia
Radu Ioan de Dandusa
Sa aveti parte de tot ce va doriti in viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Luca! Radu!
Oare ce o mai face Dana+ Chiar ma gandeam la ea zilele trecute.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi an dragi cozonacei!
Sonia Alexandra de Diamisha
Larisa Elena de Loren
Bianca Alexandra de Crismargrg

Mergi la inceput