*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La multi ani cu sanatate si multe bucurii ! si din partea noastra , tuturor Cozonaceilor de 4 ani !!!!

Eu (adica mami nu Sofi) sunt dupa 2 saptamani de varicela posibil colectata din concediu ...sotu facuse cand era mic (asa cum e si firesc nu ca mine la 36 ) iar pe Sofi am vaccinat-o la 2 ani ...desi acum regret ! E muuuult mai rau si mai periculos sa o faci " om batran" . Prima saptamana am fost " zombi" ...parca ma lovise trenu'...a doua mai ok , saptamana viitoare sper sa-mi revin la normal .
Zic ca am luat-o din concediu caci am fost intr-un camping plin de copiluti de 0-7 ani (de altfel niste scumpi si niste minuni toati blonnziii ...m-am gandit la Otilia si blondinele ei ) , erau evident nemti si nordici 90 % dintre ei . A fost o experienta f. fumoasa Sofi simtindu-se excelent printre atatii copii ...desi nu a prea reusit sa se inteleaga prin vorbe cu ei . Pentru copii erau o multime de activitati , locuri de joaca , seara de seara mini disco de unde Sofi a invatat cantecele si dansuri de la animatorii de pe scena . Cu alte cuvinte a fost un concediu pentru Sofi !
In rest Sofi e bine zic eu , creste-creste ...l-a luat pe tati model , nu am mai cantarit-o dar abia o mai ridic in brate , merge la gradi , a avut carnaval de Halloween si ...acum imi darama ceva prin casa
V-am pupat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani cozonacelule!
Andrei de Zaden

Offf criss.. nu credeam ca poti face la varsta de sub 40. Iti doresc sanatate multaaa..... sa iti revii complet si sa fii in forma pentru familie. Nici eu nu am facut-o in copilarie si Ana este si ea vaccinata. Sper din toata inima sa nu o fac... dar cine stie... imi doresc sa nu o prind.

Ma bucur pentru Sofi ca s-a distrat de minune cu copiii.
Arata-ne poze cu cozonacica distrandu-se si cu ea imbracata de Halloween. Ne este dor sa va vedem si sa o vedem pe ea in actiune.. cu fetisoara ei gingasa si zambitoare. Si noi va pupam.. si nu te cred ca Sofi darama ceva.. este o cumintica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

brr criss ce povestesti tu pe acolo ...Sanatate multa iti dorim!
pupam pe Sofi


pozne de actualitate cu copilasii si cu elevii mei de la scoala.
le-am lasat publice sa le puteti vedea
https://picasaweb.google.com/home

enjoy

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Eliza nu pot viziona albumul.. este parolat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Bine v-am regasit, dragele mele!

De ceva vreme tot imi fac "curaj" sa mai scriu cate ceva, dar nu mi-am gasit cadenta.

La multi ani, tuturor cozonaceilor ce au serbat 4 anisori!
Voi va dati seama cat au crescut? Mie inca nu-mi vine sa cred. Tot bebe o vad, numai cand se prosteste ea ca-i bebe mic imi dau seama ca de fapt nu-i mai sta bine.
Otilia, ca intotdeauna ma minunez de cat de bine iti dozezi timpul si efortul intre minunile de acasa si serviciu.
Eli, cand povestesti tu pare asa frumoasa clasa pregatitoare. Din pacate, pe teren lucrurile nu stau chiar asa de bine. Mie mi-e groaza de aspectul copil de nici 6 ani (cum vor fi cozonaceii) in scoala alaturi de cei mari. Mai ales in pauze cand vor trebui sa mearga la baie unde conditiile nu sunt la fel de igienice ca la gradi. Sau unde pot fi impinsi, bruscati s.a P.S. nici eu nu pot vedea pozele.
Criss, bine ca a trecut! Unde ati fost in concediu? Sa inteleg ca Sofi a parasit grupul "pana"? Cum ati reusit?

Despre Thea ... e o scumpete, se incadreaza in "normalitate" si la prostioare si la achizitii. II place foarte mult sa imite: fetitele la gradi, copiii din cartier, mamicile de bebe si chiar bebeii. E un mod de a se dezvolta, dar e suparator pentru cei imitati, de aceea, uneori, e respinsa din grup. Acum (a se citi de cand a inceput gradi) e racita, noroc cu vacanta, poate se mai intremeaza putin. In rest, tot fotomodel, inalta si slaba, mananca ce vrea si numai cand vrea, nimic n-o poate scoate din ale ei.
Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Bine te-am regasit aleinad. Ne bucuram ca ne impartasesti si noua din nazdraveniile frumoasei printese.

La multi ani dragilor nostrii cozonacei
David de Olivia26
Alexandru Andrei de ihotu72
Patricia Maria de LetyPaty
Sa fiti sanatosi si voiosi si sa le umpleti viata parintilor vostrii cu multe bucurii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

proba poze.
nu inteleg de ce nu se pot vedea
https://picasaweb.google.com/109240321610956285718/CopilasiDulci4Noiembrie2012

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

merge si aici
https://picasaweb.google.com/109240321610956285718/5Noiembrie2012

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

aleinad sa sti ca nu este totul "Zen", dar eu una chiar mi-am dat silinta
la noi la scoala de dimineata sunt numai clasele I-IV, si baia este in imediata vecinatate a claselor pregatitoare.
problema sunt copii care vin din familie cu multe lucruri lipsa legate de "cei "7 ani de acasa", e jale si deprimant, da incercam sa trecem si peste acest aspect
ma mahneste si atitudinea parintilor in fata unor probleme, da inghit si merg mai departe.

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani dragi cozonacei.
Luca Ionut de nglcarmen1
Anna Sophie de Wndyctygirl
Loredana Georgiana de Loryd

Mergi la inceput