*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (4)*******

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

hi,

La multi ani!!! celor care s-au serbat.

Da Liviana sunt in ro de vineri noaptea. si odata cu noi am adus si frigu. Domnitzelor, io is terminata..nu am dormit mai deloc asta noapte dupa ce ieri am citit despre monica. banuiesc ca multe am facut la fel. Asa ne dam seama sa apreciem mai bine sanatatea si tot e e in jur.
va pup

io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Didi, exista vreo sansa sa ne vedem in Bucuresti?

Dumnezeu s-o odihneasca pe Monica.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Liv, ai ramas fidela DC :)

Noi am revenit sambata din vacanta si de azi am reinceput gradinita. Fara tragere de inima.

Alynta, da, ar fi fost frumos sa avem si o fetita dar startul nostru n-a fost asa reusit, deci ne multumim cu ; si nu ma refer la probleme de sanatate, sunt inerente pana la urma, ci ma refer la faptul ca e un copil dificil, a fost si este; n-am avut senzatia ca ne-am relaxat in vacanta, ne-a tocat marunt.

Didi,
gata nunta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Hai mai, Clem, ca ti-am dat Re si dincolo.

Am uitat sa va fac o recomandare. Daca ajungeti prin zona Roman/Suceava, merita sa va abateti pana la Targu Neamt sa vedeti Ceteatea Neamtului (unde s-a batut Sobieski cu romanii ) si bojdeuca lui Ion Creanga impreuna cu noul parc tematic construit langa ea. Baietii mei au fost tare incantati sa descopere acolo scene din povestile lui Creanga.

In alta ordine de idei, joi ma duc la noul parc acvatic "la plaja" deschis in Chiajna si sunt extrem de nerabdatoare sa ma bucur de topoganele cu apa.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Liviana frumoase meleaguri ati vizitat! Merita si manastirile din jur!
Ella in privinta copiilor fiecare cum simte!
Didi bun venit si sedere placuta in Ro! La Is ajungi? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
De pe 3 sept am inceput serviciu, ficamea cresa! Ea s-a adaptat bine, a renuntat intre timp la scutece! Eu ma adaptez la viata cariera si viata de familie! Imi d-au interesul si sper sa ma si descurc!
La multi ani Mariilor, pentru maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna si la multi ani tutror Mariilor!

Am o rugaminte si o intrebare la voi: Ma mai primit si pe mine sa mai scriu din cand in cand la voi? Sa mai vorbim despre copilasi?

Eu faceam parte din sectiunea imediat urmatoare, "strumfi iul-aug 2007", care din pacate aici s-a desfiintat Fetele s-au mutat toate pe FB, unde eu nu mai am acces din pacate :(

Nu intru f des, din lipsa de timp, dar din cand in cand mi-ar face placere sa mai schimbam cate o vorba. Mai ales ca la varsta asta a copilasilor, nu prea mai conteaza 1 luna in plus sau in minus

o zi buna tuturor!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

alynta27, La Multi Ani pentru Maria ta! Multa bafta la servici, de lunea viitoare o luam si noi de coada cu gradi si scoala.
Monica, sigur ca te primim, dar sa stii ca si la noi multe fete scriu doar pe fbk. "clubul" tau de acolo nu ti-a dat detaliile de conectare sau de ce zici ca nu ai acces? Trimite un PM la una din ele si poate iti va raspunde cum sa ajungi pe fpk.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Un gand bun si de la noi!Bine ai venit Monicabo!Ne-ar placea sa stim mai multe despre voi!...
Ne pregatim deja de clasa a 5-a ,gradinita am inceput-o de o saptamana.Daphne repeta grupa mare ,inca nu am dat-o la scoala,o las sa mai copilareasca si imi mai dau un an de ragaz sa ma bucur de programul prelungit. Avem copii mari de-acum...
Ne pregatim de mari schimbari pe acasa,suntem in febra amenajarilor interioare si asteptam bransamentul la gaz.Ieri am cumparat ultima butelie !Cred ca la anul terminam cu investitiile in casuta,nu-mi vine sa cred ca au trecut 5 ani de cand viata noastra s-a intors la 180 de grade....
Ieri am gatit la ceaun,papricas de cartofi cu carnati si ciuperci si salata de kapiati copti...copiii au fost incantati,Albert m-a rugat sa renunt la aragaz definitiv ...


PS Ma recunoasteti in poza?Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Chriss, ibelciug, multumesc frumos de primire

Chiss, ai copii mari, deja baietelul in cls a 5-a! Fetita ta e de aceeasi varsta cu cea mare a mea. Sa stii ca si Andreea e acum la grupa mare, pe care n-o repeta, pur si simplu acum i-a venit randul... Am dat-o prima data la gradi la gr mica la 3 ani si 2 luni, si a continuat cu mijlocie si acum cu gr mare la 5 ani si 2 luni. O sa fie la pregatitoare (unde s-o desfasura) la 6 ani si 2 luni si in cls 1 la 7 ani si 2 luni.
Fetita cea mica implineste in nov. 4 ani, e si ea la gradi, incepe grupa mijlocie. Este 1 an si 4 luni diferenta intre ele. Mici fiind mi-a fost cam greu, insa acum, ca au mai crescut, se joaca din ce in ce mai mult, stau de vorba... se mai si cearta, dar se si impaca destul de repede
Niste poze, sper sa mearga:
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Ibelciug, si tu ai baieti mari, eu am mai citit pe ici pe acolo despre copii vostri, cand eram la grupa de varsta "bebe" va urmaream, caci erati un pic inaintea noastra, si urmaream evolutia beleilor un pic mai mari; de asemenea si la sarcina, eu pe ultimele 1-2 luni si voi nasteati... urmaream cu interes.
Iti trimit acum un PM

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">http://www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823" target="_blank"> Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130771" target="_blank">Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput