Vacanta in Turcia 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

sper ca am inteles bine, copii sub 2 ani, au dreptul la bagaj max 10 kg, iar noi adultii 23 kg/persoana???

cine ma poate lamuri???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Pogonici, verifica cu agentia care v-a vandut vacanta. ei trebuie sa va trimita specificatiile exacte ale companiei cu care zburati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Gata, m-am linistit cu vremea. Va multumesc pentru raspunsuri !

Eu voi lua caruciorul, e mic, tip umbrela. Nu il tin in camera, ci pe hol, langa usa (asa procedeaza toti), iar seara la amfiteatru e o adevarata "parcare" de carucioare. Resortul este foarte mare si sigur mezina va adormi in carucior seara, la intoarcerea in camera ( hotelul are Luna parc aproape de plaja si mini disco e tot acolo).

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

ne-am intors ieri din turcia, super super, vreme buna, conditii extraordinare, pt bebei e foarte bine, erau borcanele, zilnic supa de legume pt bebe, dimineata iaurturi cu fructe diverse preparate de ei... am avut carucior aproape normal, nu umbrela, n-am avut probleme cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari2308 spune:

sdcristian,la ce resort ati fost ? Poti sa ne spui cum era plaja, intrarea in mare, locul de joaca pt copii? Ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

noi zburam cu bluer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Pogonici, eu pusesem conditiile de la Tarom deoarece noi cu ei zburam.

Cu Blue Air ai conditiile aici :

www.blueairweb.com/Conditii-De-Calatorie/" target="_blank">http://www.blueairweb.com/Conditii-De-Calatorie/

dar cred ca mai sanatos e sa suni direct la ei, deoarece e charter, nu zbor regulat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari2308

sdcristian,la ce resort ati fost ? Poti sa ne spui cum era plaja, intrarea in mare, locul de joaca pt copii? Ms


delphin deluxe in alanya

plaja cam aiurea dar noi stam doar la piscina, ca era langa cea interioara cu apa calda si sa faca baie copiii, mai ales bebele meu

locuri de joaca multe, era si mini club, o gramada de activitati pt copii, m-am bucurat tare ca nu m-am luat dupa gura lumii care zicea ca nu e bine sa pleci cu copiii dupa tine, noi toti 4 ne-am smtit grozav, totul parca e facut sa placa copiilor si atunci si pt parinti e bine si liniste
luna park, minidisco, inghetata la discretie, vata de zahar, popcorn, suc deci copii cuminti

era masa speciala pt bebelusi, scaune de masa, in fiecare zi alta supa pasata pt ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

jucarii sa va luati cu voi, ca noi pt o pusca de apa am dat 9 eur

sa nu va ganditi la duty free ca unele lucruri sunt mai scumpe ca in magazinele din hotel, am ramas traznita ce preturi aveau la toate, inclusiv cosmetice. adica cred ca la sephora sau prestige parfumurile sunt mai ieftine. de ex la hotel un set de 6 bakugani 17 eur, la duty free un singur bakugan 14 eur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Pogonici, sper ca ai verificat, nu de alta, dar conditiile la charter sunt diferite.

Azi au venit biletele si...surpriza . Orice persoana peste 2 ani are dreptul la max. 20 kg de bagaj, iar infantii sub 2 ani...nimic ! A trebuit sa intreb la agentie, doar carutul e permis. Iar suplimentul de bagaj se taxeaza cu 100 EUR la Tarom...

Mergi la inceput