Vacanta in Turcia 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Am inceput sa ma panichez deja, asa ca vin cu o intrebare : cum e vremea in Antalya in iunie ? Noi plecam pe 12 si acum pe accuweather deja din 7 zile, 4 sunt cu ploaie...or fi sanse sa se indrepte ? Si daca ploua, sunt ploi de vara si apoi putem sa facem plaja linistiti ? Ma gandesc sa nu le dezamagim pe fete si de ce nu...si pe noi...Stiu, o sa-mi spuneti ca mai sunt 12 zile si ca se mai schimba, dar poate sa se schimbe si in mai rau...

Deci, cine a fost in iunie in Antalya, cum e vremea ? Cat de calda e apa in piscine ?

Multumesc !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

sigur te-ai uitat la prognoza pentru Antalyia si nu la cea pentru Romania ?
eu vad ca zilele astea sunt 28 de grade iar in w/e se anunta 33 pe-acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

m-am uitat chiar la prognoza pentru Side, Antalya - din 12 iunie...

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari2308 spune:

Am emotii si eu, plecam pe 11 iunie in Belek, m-am uitat pe freemeteo.com la istoricul vremii in regiunea Antalyei in luna iunie si au fost ffff putine precipitatii, asa , cate o zi-doua cu ploaie, sper ca accuweaher se inseala si nu va fi chiar anul asta asa vreme ploioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Nu stiu ce zice prognoza, dar noi am fost de 2 ori la inceputul lui iunie, pana in 13 iunie, si a fost foarte cald ambele dati. Ce-i drept, a mai fost nor si chiar ploaie 1-2 zile, dar e o rapaiala scurta, apoi iese soarele si se usuca tot. Erau 30 de grade, chiar ma intrebam cum e in sezon !

Si anul asta tot la inceputul lui iunie am luat.

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

noi plecam la noapte dar kusadasi insa banuiesc ca nu e f mare diferenta. ieri era soare si apa cald am intrebat la resort pe FB. acum 3 ani am fost in 15 mai si vremea a fost super, dimineata si seara racoare dar ziua de plaja si balaceala...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor.. copii sub 2 ani au voie si ei la bagaje, ma refer la cele 20 kg cum e de om???

sau platim cei peste 4o kg/familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

eu sunt in dubiu cu carutul....din nou..am citit tot aici pe forum mamicii care au mers cu copii sub 2 ani cu carutul...si culmea ca nu lau folosit deloc....iar de inchiriat am vazut ca nu merita..7 E/zi mi se pare enorm...in cazul asta iti iei unul sport nou de acasa..decat sa platesti atat acolo..parerea mea..

la mine dra mea nu sta in carut decat daca merge continuu...cum opresc carutul si ma uit la ceva..sau vb ..cum urla...si vrea sa sara..

in concluzie cred ca vom risca ..chit ca o sa mai ceara bratee mami.dar nu il voi lua...si ma gandesc unde merg cu el..prin resort?? mmmmmmmm..si daca ne uitam si noi la una alta..ea sare din el..si atunci ce facem

mai mergem la amfiteatru..seara..atunci ce fac cu carutul?? il tin in camera??....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Pogonici, pe site-ul TAROM scrie asa, pentru "infanti care nu ocupa loc" - e vorba de clasa Economy :

Citat:
-o pies#259; de bagaj a c#259;rei greutate nu poate dep#259;#351;i 10 kg #351;i a c#259;rei sum#259; a dimensiunilor nu poate dep#259;#351;i 115 cm
- un c#259;rucior pliabil

*Norma de bagaj acceptat#259; gratuit la transport pentru infant nu se cumuleaz#259; cu norma gratuit#259; a adultului înso#355;itor. Dep#259;#351;irea normei de bagaj acceptate gratuit la transport pentru infant conduce la aplicarea tarifelor de excedent de bagaj.

Num#259;rul maxim de piese acceptate per pasager variaz#259; în func#355;ie de aeronava TAROM cu care este operat zborul respectiv astfel:

maxim 3 piese per pasager în cazul aeronavelor de tip ATR 42/72
maxim 10 piese per pasager în cazul aeronavelor de tip Boeing 737 #351;i Airbus


Pfuai, diacriticele astea...asta-i linkul:

www.tarom.ro/informatii-pasageri/bagaje/bagaje-de-cala.html" target="_blank">http://www.tarom.ro/informatii-pasageri/bagaje/bagaje-de-cala.html




Mergi la inceput