Vacanta in Turcia 2012 (1)

Vacanta in Turcia 2012 (1) | Autor: ch_dana

Link direct la acest mesaj

Vad acum ca am scris la subiectul de 2011, deci incep un nou subiect. Ideea mea ar fi sa scriem (cei care si-au ales deja) la ce hotel mergem anul asta si unde, urmand a reveni cu informatii despre el dupa sejur. Daca mai doreste cineva sa completeze cu informatii, va fi mai mult decat binevenit.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Deoarece fetita va face 1 an, tinem cont ca nu vom sta prea mult la plaja, asadar am cautat un hotel cu gradina. Alegerea noastra s-a oprit la IC Green Palace, Lara-Kundu.
- are gradina mare
- e aproape de aeroport
- din ce am citit, pare sa fie bebe-friendly - o sa vedem la fata locului cat de exacte sunt review-urile.

Mentionez ca am mai fost la Delphin Palace (tot Lara Kundu), e frumos, dar cred ca pentru copii mai maricei - mi se pare cam obositor pentru bebei. Am fi incercat si Delphin Imperial, n-am stat niciodata la un hotel proaspat deschis, dar asteptam sa mai creasca fie gradina, fie copilul - sau ambele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari2308 spune:

A fost cineva la Letoonia Golf Resort in Belek?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari2308 spune:

Buna. bb yasmi, am citit la un subiect mai vechi ca ati fost in 2010 la Letoonia Golf Resort si v-a placut acolo, am vrea sa mergem si noi anul acesta dar nu am gasit prea multe referinte, doar pe tripadvisor, nici de la agentie nu ne-au putut oferi informatii detaliate. Ati stat in bungalow sau in hotel, era departe pana la plaja? Noi mergem cu un copilas de un an si jumatate si nu ne-am hotarat daca sa luam caruciorul sau nu . Oricum , am selectat hotelul asta pt mai multe motive:
-fff verdeata, spatiul exterior arata bine, spatii de joaca pt copilasi
-plaja spatioasa, cu nisip si iarba, intrarea relativ ok in mare
-aproape de aeroport
-mancarea buna, inclusiv pt copilasi mai mici, sucuri naturale etc
Si nu in ultimul rand, e acceptabil ca pret dar nu ne asteptam sa fie de 5* superior, mai ales ca este construit in 1996 iar ultima renovare s-a facut in 2006. Chestia asta imi cam da emotii , am citit o parere pe net cum ca ar fi camerele cu mucegai si miros urat, de aceea as vrea niste detalii de la cineva care a fost mai recent acolo. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Noi anul acesta am ales Aquapark in Kusadasi. Sunt foarte curioasa cum se va simti cel mic (are 2 ani). Plecam pe 30 mai asa ca pot veni cu impresii dupa 15 iunie :), daca mai este cineva interesat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Noi mergem in Alanya, la Grand Kaptan, 5* ultra all-inclusive. Referintele sunt foarte bune, singurul inconvenient, deocamdata, este distanta mare de aeroport, vreo 2 ore.
A mai fost careva pe acolo? Plusuri, minusuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Noi anul acesta mergem in Side, la jumatatea lunii iunie, la Silence Beach Resort. Stiu ca nu vom avea intrare lina in mare si ca sunt si ceva pietre (pietris), dar asta ar fi cam singurul inconvenient. Am luat biletele cu early booking si am prins discount de 30%. A fost cineva aici, ce alte minusuri mai sunt ?

Mari2308, si fetita noastra mica va avea un an si 9 luni in iunie, dar vom lua caruciorul, e util, resorturile sunt mari, nu rezista sa mearga pe jos asa mult, iar de carat in brate, sincer, macar in concediu as prefera sa nu o facem . Caruciorul ii iei ca bagaj pentru copil, il lasi la scara avionului si il iei tot de la scara, cand ajungi. E comod.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari2308 spune:

Mari78 multumesc pt sfatul legat de carucior, asa ne-am hotarat si noi pana la urma sa facem.O sa luam unul sport care are si spatarul reglabil ca sa poata si dormi in el daca va fi nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

dar la hotel Miracle Resort din Lara Kundu nu merge nimeni??
noi avem bilet pe 26 iunie-3 iulie

speram sa fie ok, si sa nu fie prea cald, ptr si anoi vom merge cu fetita care va avea atunci 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Miracle e de obicei plin de romani, la cat il imping agentiile de turism. deci nu cred ca veti duce lipsa de companie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari2308

A fost cineva la Letoonia Golf Resort in Belek?


yep!!!

Mergi la inceput