Vacanta in Turcia 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lenca spune:

Buna Zina, tot ce pot sa iti spun este ca a fost o vacanta de vis,
drumul a fost super bine ales , am plecat pe 21 iunie la ora 7 dim, in jur de 10 eram la receptie si la 11 deja eram cazati si direct pe plaja, si deci o zi intreaga de plaja, iar la plecare am avut avion la ora 15 si deci si dimineata aia am facut plaja;
zborul a fost cu AIR Bucharest , chiar foarte linistit chiar daca avionul era cam vechi incat la scaune existau scrumiere pt fumatori;
plaja era cu nisip, am stat numai la malul marii si am facut gropi si castele cu fetele, apa dupa cativa metri era cam adanca , dar pt balacit la mal pt fete cu colacele a fost chiar super ok;
iar despre mancare...numai cuvinte de lauda, pana si fiica mea cea mare care e tare certata cu tot ce inseamna mancare a avut de ales si de mancat ceva;
la pranz si seara gratare din pui si peste mereu, garnituri :orez, macaroane, spaghete, piure in fiecare zi;
dimineata mancau fete cereale cu lapte si o omleta doar din oua fara sunca sau branza;
iar in privinta deserturilor...eu am numarat 80 de feluri diferite de prajituri, care mai de care mai aratoase, separat de raionul de baclavale, fructe:mere,bananne, pepene rosu si galben, struguri, cirese, caise, piersici, si inghetata cat poti duce.Fetele primeau inghetata daca mancau tot la masa;
daca alegi acest hotel nu vei regreta.
PS: un singur minus-animatia de seara cam slabuta, adica comparativ cu ceilalti ani, acum tinea si juma de ora si nu erau spectacole in care se antrena si publicul, doar intr-o seara se alegea cuplul perfect, si acolo era cu persoane din public;
sunt f f f multi romani, primii fiind nemtii, pe locul 2 rusii si apoi noi ROMANII, cam in jur de 30-40%.
Daca mai vrei lamuriri te rog anunta-ma.

Elena -mami de 2 printese:Georgia-8 ani si Cosmina-4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Lenca, multumesc frumos, daca mai imi vine ceva in minte sa te intreb, am sa te "apelez".
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Fetelor, am intrat aici sa va spun ca noi am luat o mare teapa cu agentia FAROS MAYAC TUR. Aveam biletele platite la ei din februarie, cu intrare din 25 iunie si pe 24 , cu 5-6 ore ininte sa ne urcam in masina si sa plecam catre turcia, ne-a sunat ca nu mai avem rezervare la hotel Botanik. ne-a oferit un alt hotel, muuult sub Botanik, a fost singurul tel dat de ei. Dupa multe insistente ,am reusit sa vorbim cu directoarea agentiei care era plecata in Turcia si pe la 12 noaptea ne-a mai oferit o varianta pe care fiindca n-am avut incotro , am acceptat-o. am ajuns la Bodrum, hotel Baia. Acolo, dupa ce am avut multe surprize neplacute legate de hotel, la recepti am aflat ca aveam cazare numai noi adultii fara copii.alte telefoane, alti nervi, asteptare. telefoanele numai noi le-am dat. s-a rez cu cazarea si din intamplare am vazut foaia cu rezervarea si aveam mai putin cu 1 zis fata de ce platisem noi la Botanik. aceasta problema s-a rezolvat dupa alte telefoane zilnice la directoare si s-a rezolvat in ziua in care expira rezervarea si hotelul ne-0a blocat cartelele de intrare in camera. cam asta ar fi pe scurt. FUGITI DE AGENTIA FAROS MAYAC TUR DIN BUCURESTI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Imi pare rau pentru ce ati patit.

Dar nu am sa inteleg niciodata de ce oamenii se duc la agentii no-name ; daca as primi o oferta fabulos de ieftina, mie una mi-ar suna un clopotel ca nu e in ordine...la fel, n-as apela la o agentie mititica, fara sa caut mai intai pe net una-alta despre ei.

Cred ca ar fi extrem de util un site cu agentii de turism tepare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

La aceasta agentie lucreaza prietenul prietenilor nostri care s-au ocupat de bilete. am fost in total 4 familii, dintre care 2 au mai fost cu aceasta agentie.nu e scuza, trebuia sa-i vwrific ca era vorba de banii mei si de vacanta familiei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

la delphin imperial am fost si noi
frumos hotelul, nou, elegant, camere frumoase, noi am avut cu vedere laterala, spre delphin palace, pentru va n-am vrut sa ne bata soarele toata ziua pe camera
hotelul mi s-a parut cam aglomerat, mai ales seara, nu prea erau alternative de distractie, animatie slaba, si toata lumea se plimba pe alei , la luna park te cam calcai in picioare, si nu erau prea multe "atractii"
noi am stat mai mult la plaja, dar dimineata pe la 7,30 deja sezlongurile din primul rand erau ocupate , cei care le ocupau veneau la plaja la ora 12 .
romani am apreciat ca erau in proportie de 80%
serviciile au fost bune, surprinzator pentru un hotel proaspar deschis dar am inteles ca au adus personal de la celelalte delphinuri . ghidul ne-a spus ca pe baza bratarii putem merge sa facem plaja sau sa mancam si in vecini, la diva sau la palace, niste prieteni au fost curiosi dar s-au intors dezamagiti, nu se compara oferta celorlalte "delphinuri" cu ce aveau la imperial . doar la palace era mai multa umbra, era mai multa vegetatie decat la imperial, fiind hotel mai vechi
nu mi-a placut cum era organizata zona cu kebab si cu cartofi, erau niste tarabe pe alee, coada mare la ele, in plin soare, au adus niste umbrele dar efectiv te coceai acolo, la ora 12, sa astepti la coada. la fel era si seara, la popcorn si vata de zahar , intr-o seara a vrut fetita mea popcorn si am asteptat vreo jumatate de ora sa sara floricelele, si la lumanare se faceau mai repede
restaurantul era mare, mancare era si inauntru si afara, si pe niste coridoare, iti lua mult timp sa te orientezi
una peste alta a fost un concediu frumos, ne-am relaxat chiar daca am suferit putin de caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Ioana, spune-mi te rog, te-ai mai duce a doua oara la Imperial? Cum este plaja? Cum este apa? Cate grade au fost, presupun ca doar la anumite ore a-ti putut face plaja. Merita banii pana la urma?
Iti multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Zina, eu te sfatuiesc sa intri pe acel site romanesc cu impresii, eventual si pe softpedia, sa citesti si ce au mai scris alti turisti despre delphin imperial.
apar din ce in ce mai multe impresii care puncteaza aspecte negative ale acestui resort. cei care se arata super-incantati se pare ca sunt la prima vacanta in turcia sau au mai fost, dar in hoteluri de maxim 4 stele.
daca esti o persoana "pretentioasa" (si te rog sa n-o iei in sensul rau al cuvantului, daca vrei il putem inlocui cu exigenta), s-ar putea sa fii mai mult sau mai putin dezamagita dupa vacanta la acest hotel. iar pretul nu este deloc mic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Corina, m-ai citit bine, sunt foarte pretentioasa :).
Pana la urma nu cred ca voi merge acolo (sunt si bani multi, ajungem la 3500 euro, cu tot cu banii de buzunar), mai suntem inca in cautari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

Corina, m-ai citit bine, sunt foarte pretentioasa :).
Pana la urma nu cred ca voi merge acolo (sunt si bani multi, ajungem la 3500 euro, cu tot cu banii de buzunar), mai suntem inca in cautari.


zina, incearca la agentia patriot. nu c-ar avea preturi avantajoase, insa patronul agentiei cunoaste hotelurile din turcia ca-n palma si iti poate recomanda exact hotelul care intruneste cerintele tale, totul e sa i le comunici in cele mai mici detalii, de preferat telefonic, nu pe mail. daca iti convine si pretul, cu atat mai bine, poate prinzi un last-minute. sau cauti oferte mai bune pentru hotelul recomandat, la alte agentii.

later-edit : mai poti cauta oferte si pe site-urile cu reduceri, cum ar fi
http://www.zumzi.ro/traieste-o-vacanta-all-inclusive-in-antalya-d5622?utm_source=nl_ploiesti_11_07_2012&utm_medium=email&utm_campaign=link_main

Mergi la inceput