Vacanta in Turcia 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Da, oferta este pentru August, dar si pentru Septembrie pretul este la fel. M-am mirat...
Am ales acest hotel, deoarece am vazut ca este nou, deschis acum la 1 Mai, mi-a placut, si cei de la agentie au spus ca este foarte ok. Eu doream un apartament, dar pretul este in jur de 4000 euro (sotul sforaie ingrozitor si nu ne-am odihni bine, intr-o singura camera).
Am sa ma uit pe Delphin Deluxe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Zina, nu te supara ca zic, dar oricat de lux ar fi in hotelul ala nu merita 4.000 de euro o vacanta in Turcia - daca stai la all inclusive si nu faci excursii sa vizitezi multele locuri istorice, naturale.
cat poti manca? ok, sunt servicii exceptionale - dar sunt si hoteluri normale, la care platesti in jur de 2.000 de eur si te simti super si nu te supara nimic. chiar daca vrei doar sa zaci pe plaja / la piscina si copilul sa se joace in jur.... cu 4.000 de eur faci cam 2 vacante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Roxana, nu am platit nimic inca, si nu am de gand sa dau 4000 euro pe-o vacanta, sa fim seriosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am inteles. cautare cu succes va dorim. uitati-va si pe silence beach - plin de tobogane ca sa distrati juniorul, plaja buna, tocmai ce ai un review super pe paginile anterioare de la el.
delphin botanik iar ar fi o alegere buna, e hotel vechi dar se pare ca nu dezamageste niciodata - numai ca e departe de aeroport - 2 ore transfer.
sunt asa multe variante.... timp de scormonit sa ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Da Roxana, asa-i, oricum vrem august, avem timp de cautari. Daca nu, avem varianta si la unguri, Gyula sau Hajduszoboszlo, unde este superb. Nu e mare, dar e foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

deluxe e langa botanik, au un singur hotel intre ele, si acela era super din ce se vedea, multe chestii de distractie. mukarnas cred ca se numea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

celalalt delphin, al patrulea, e tot fain, si mai aproape de aeroport, e in lara. cred ca in tot lantul serviciile sunt similare, nici la pret de fapt nu era mare diferenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenca spune:

Buna fetelor, tocmai ne-am intors dintr-un sejur de vis la DELPHIN IMPERIAL-LARA,ce pot spune despre hotel sunt numai cuvinte de lauda, totul este ~IMPETUOS~ CUM A ZIS FIIMEA CEA MARE,
totul este nou, camera a fost super mare cu 2 paturi duble de 1,60, noi fiind 2 adulti si 2 copii de 4 si 8 ani.Le-am zis la receptie ca am fost anul trecut tot in lantul Delphin, am fost in Delphin palace , alaturi de Imperial tot in Lara, si fiind clienti fidelii am avut o super camera, am vrut la etaj superior, am avut la et 7 si a4 camera dispre plaja, noi aveam cu vedere partiala la mare.
Pe noi ne-a costat pt 2 adulti si 2 copii de 4 si 8 ani, 7 nopti din 21-28 iunie , bilete luate de la Targul de turism din iarna in jur de 2600 de euro., cu tot cu avion si taxe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui johanes

Citat:
citat din mesajul lui child

Noi mergem in Alanya, la Grand Kaptan, 5* ultra all-inclusive. Referintele sunt foarte bune, singurul inconvenient, deocamdata, este distanta mare de aeroport, vreo 2 ore.
A mai fost careva pe acolo? Plusuri, minusuri?

Buna, child ! V-ati intors din vacanta sau nu ati plecat inca ? Si noi am ales pe ultima suta de metri acest hotel. In iulie plecam. Daca ati fost, povesteste-ne te rog si noua cum ati petrecut.

Noi mergem in septembrie
Vacanta placuta!
Daca nu ti-ar fi prea greu, dupa ce va intoarceti, imi povestesti cam cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Lenca, acolo vrem si noi, poti sa-mi dai mai multe detalii, te rog? Drumul cum a fost, daca acolo este prea cald, cum este plaja, mancarea, cam totul...te rog mult. Multumesc!

Mergi la inceput