Vacanta in Turcia 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Blackgirl, spune-mi te rog, cat a costat sejurul? La 2 adulti si un copil, nu?
Noi avem o oferta la hotelul Delphin Imperial, deschis acum in 1 Mai, 7 nopti, AI, la 2700 euro, dar mi se pare cam scump.
Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Blackgirl, si noi am avut doua sacose de medicamente; fetita a luat si Nurofen pt febra, pe ala il aveam deja. Dar conform legilor lui Murphy, ce nu ne-a dat pediatra pe lista, aia ne-a trebuit.

Zina, daca te decizi acum, normal ca e scump (sincer, mie mi se pare enorm 2700 EUR, noi am dat 1775 EUR, dar biletul a fost luat in februarie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Black, ce bine imi pare ca v-ati odihnit!!! chiar asa... ati avut noroc de varicela??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

Blackgirl, spune-mi te rog, cat a costat sejurul? La 2 adulti si un copil, nu?
Noi avem o oferta la hotelul Delphin Imperial, deschis acum in 1 Mai, 7 nopti, AI, la 2700 euro, dar mi se pare cam scump.
Merci.


zina, e urias pretul! mai bine urmareste ofertele last-minute pe la agentiile de incredere, s-ar putea sa ai noroc sa prinzi o oferta foarte buna. in turcia poti merge cu incredere si la inceputul lunii septembrie, vremea este excelenta pentru plaja si balaceala, in mai toate statiunile.

tine cont ca numai deplasarea (dus-intors, desigur) cu avionul+transfer aeroport-hotel este aprox 250 eur/pers, cu tot cu taxa de aeroport inclusa. asa ca dintr-un foc "spargi" 750 eur doar pentru transportul cu avionul, pentru 3 persoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu e enorm pretul pentru hotelul ala. e de high-class zic ei. nu poti compara cele doua hoteluri.
si mai e ceva - e foarte putin probabil sa gasesti oferte last minute pe hotelurile foarte vandute - cele vehiculate intens de agentiile romanesti, care-s vandute in mod preponderent. multe au stop sales de acum pana in sfarsitul lui august. sanse de a mai gasi camere libere sunt in septembrie. situatia aceasta a fost amplificata si de incertitudinea Greciei - si multi au schimbat tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

Blackgirl, spune-mi te rog, cat a costat sejurul? La 2 adulti si un copil, nu?
Noi avem o oferta la hotelul Delphin Imperial, deschis acum in 1 Mai, 7 nopti, AI, la 2700 euro, dar mi se pare cam scump.
Merci.


noi am fost la delphin deluxe, 2 adulti, 1 copil si un bebe cu 1800 eur, all inclusive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Roxana, o sa imi iau rosii, dar daca ala e high-class...gusturile nu se discuta, eu zic ca Becali ar fi fericit sa-l aiba, n-ar mai da bani pe foita de aur Culmea e ca ne gandeam serios sa mergem anul viitor la el ; l-am vazut anul asta din autocar doar...thanks but no, thanks.

Noua ni s-a recomandat calduros Belek (lantul Papillon) si Gural Premier Tekirova. La Tekirova era cat p-aci sa iau anul asta, m-a speriat insa departarea fata de aeroport...acum regret. Oricum, nu e timpul pierdut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Zina, cu early booking (din ianuarie) am platit 1340 euro (2 adulti si 1 copil de 3 ani), altfel pretul intreg al biletelor era spre 1700 euro. Si eu spun ca este scumpa oferta voastra. In avion vb o familie ca un duplex la Delphin Deluxe (cum isi doreau ei) era 1800 euro. Am vazut si noi din exterior hotelul, mi-a placut, este o varianta pt viitor.

Roxanaz, da, cu toata agitatia mea sa vaccinez copilul anti varicela si sa ma si incadrez in cele 72 de la contact, tot nu am scapat. Insa, cum ma asteptam, au fost maxim 20 de bubite, fara febra, fara adenopatie, stare generala excelenta. Motiv pt care nu am contramandat nimic, baiatul a iesit zilnic la soare/apa. Insa nu garantez pt copiii de pe avion/autocar care s-au intalnit cu noi (chit ca incercam sa nu-l las in preajma lor si sa stam izolati).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Poate sejurul Zinei ste pentru luna august iar voi ati plecat in iunie. Si de aici poate fi o diferenta semnificaiva de pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Roxana, o sa imi iau rosii, dar daca ala e high-class...gusturile nu se discuta, eu zic ca Becali ar fi fericit sa-l aiba, n-ar mai da bani pe foita de aur Culmea e ca ne gandeam serios sa mergem anul viitor la el ; l-am vazut anul asta din autocar doar...thanks but no, thanks.




ooo, nici gand de rosii de la mine . nici eu nu sunt fan asa ceva. mie imi plac hotelurile mici si pe baza de vilute. la imensitati din astea cu 3000 de camere nu m-as duce nici batuta. si evit si hotelurile pompate intens de agentiile din Romania - sunt la fel de pompate si de cele din Rusia si nu ma atrage mix-ul asta

Cristi, voi ati fost in mai.... preturile sunt mult mai mici atunci. si nu uitati de early booking

Mergi la inceput