Vacanta in Turcia 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Multumesc Corina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Citat:
Cred ca ar fi extrem de util un site cu agentii de turism tepare...



Exista, chiar pe site-ul ministerului :

www.mdrt.ro/turism/unitati-clasificate" target="_blank">http://www.mdrt.ro/turism/unitati-clasificate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

Ioana, spune-mi te rog, te-ai mai duce a doua oara la Imperial? Cum este plaja? Cum este apa? Cate grade au fost, presupun ca doar la anumite ore a-ti putut face plaja. Merita banii pana la urma?
Iti multumesc.


Zina, n-am mai scris pentru ca am fost plecati la eforie nord
noi, din principiu, nu mergem de doua ori la acelasi hotel, oricat de mult ne-ar fi placut , vrem sa incercam si altele
ce sa zic, pentru mine hotelul a fost ok, pe o scara a valorilor: sub maxx royal si sub royal dragon dar peste silence beach
plaja e maaare, sezlongurile destule, chiar daca randul "din fata" era mereu ocupat, na, erau multi romani, le era frica ac nu gasesc locuri
la piscina era agitatie mare, galagie, noi n-am prea stat, am preferat sa stam la plaja, nisip, copiii mai mergeau la tobogane
caldura mare , frecvent peste 35 de grade dar in hotel era racoare, chiar rece in unele zone (la bowling, baiatul meu a si racit acolo ). pe plaja se putea sta pana pe la ora 11 maxim,oricum nisipul ardea de pe la ora 9, noi o mai lungeam cu umbra, cu tobogane pana la ora 12, asteptam sa deschida masa la terase la ora 12,30, mancam ceva, apoi in lobby la o inghetata si somn pana la ora 16 . dupa masa era mai placut, mai suportabil, dar tot pe plaja, unde mai batea briza
apa a fost foarte buna, calda, curata, foarte curata, nisipul nu este foarte fin, dar e bun . intrarea in mare e putin abrupta, dimineata marea era linistita, dupa masa mai erau ceva valuri

mie mi-a placut, n-am stat sa caut minusuri, in turcia conditiile sunt foarte bune, peste tot . oricum, noua ne place si la noi la mare, mergem an de an, dupa un concediu in turcia mai facem si o saptamana la eforie


Mergi la inceput