Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Laura ai reusit sa afli masuratorile pt baietei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Helbi am ridicat coletele, multumesc mult........nici nu stie fata cu ce o sa vina IEPURASUL...abia astept sa il duc
Mirela da mi un PM te rog cu nr tau sa vb.ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Gaby, merci ptr confirmare si sa-i fie de folos
(si merci si eu pt intermediere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Info proaspete, tocmai am vb cu matusa mea la tara sa i spun ca am reusit cu ajutorul vostru sa i fac rost de laptop Oanei..........am aflat ca pe 23 martie a facut 17 ani,nu cum credeam eu ca are 15,dee daca nu am mai fost de anul trecut si nu am mai vazut o de vreo 2 ani am ramas in urma cu datele..........este clasa a X a la liceu la Draganesti la matematica informatica, unde e f greu dar ea are numai 9 si 10 la scoala in ciuda inconvenientelor face ce face si isi face temele prin colegi,vecini.............mi a marturisit matusa mea ca i a spus zilele trecute ,,uite am vb cu Gabitza la Bucuresti si poate iti face rost de un calculator,, si ea a zis ,,Ai ma Dada(regionalism) dar stii ca nu am bani.........m a emotionat cand mi a zis asta si sunt asa fericita,am ochii in lacrimi ca o sa i pot face aceasta bucurie datorita voua........mai ales ca e o fata asa buna si cuminte............multumesc Andreia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Eumada , eu vreau sa-ti trimit niste bani pt bebelusul prematur(cel de 2 kg, cu ladita) si as vrea sa-mi dai pe pm adresa ta, ca-ti trimit prin cineva din Ro, cu posta,mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:


Katya,multumesc,dar nu e cazul.
Ei sunt oameni simpli care atat au avut,atat i-au pus la dispozitie micutului.Patutz de copil..am doua daca aveau spatiu sa-l puna aveau cu tot tacamul.

Incearca sa se descurce cu alocatiile copiilor si muncind in sat zilnic.Au fost foarte fericiti ca au primit hainute frumoase..vreau sa va zic ca bebelusul ala era curat si spalat.Restul...hm asa si asa..dar ala micu era curat...si profita din plin de daruri.Ingrijit este,mama merge la ei odata pe saptamana..evidenta speciala nascuti prematuri...dar il gaseste bine....ca de ea le e frica....au grija macar de frica ei.....si tot au.

Stii,Katya,sunt copilasi sau persoane care au nevoie mai multa de bani sa cumpere poate medicamente .Familia aia,e obisnuita sa traiasca asa,pentu ei e normalul,daca au un blid de mancare si acoperis deasupra capului,o curte s ceva animalute....ei se considera bogati.

Sunt alti micuti care ar putea avea nevoie disperata de ajutor......

Ai inima mare.....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Ok, Madalina, am inteles.Poate mai tirziu vor vrea patutul de la tine, ca doar unde sa tina bebelul cind va mai creste?

Atunci te rog pe tine, Andreea As, sa-mi dai tu o adresa pt Florina, fie sa trimit direct acolo, fie prin tine, cum zici tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Laura ai reusit sa afli masuratorile pt baietei?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


Scuze, abia cum reusesc sa scriu. am mai scris odata de dimineata dar vad ca a disparut mesajul.


Cel mai mic are aprox. 18.5-19 cm, cel mai mare 19.5-20 cm, talpa masurata goala. Eu zic ca un 31-32 la cel mic si un 32-33 la cel mare ar fi numa' bun.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Buna seara,

Am postat mai demult ca am 4 cutii de bomboane Chokotoff de donat. Eu le-am pastrat pentru pachetele de Paste cum mi s-a indicat atunci cand am postat initial. Daca se fac pachete din Bucuresti va rog spuneti-mi ca sa dau si eu dulciurile sa fie incluse in pachete.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Saddie

multumim

te rog sa-mi scrii pe PM prin ce zona locuiesti sa vedem cum facem sa ajunga la noi, sa le putem directiona mai departe



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput