Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Gaby,
eu am un laptop si un scaner care merge numai cu acest laptop. Are windous-ul pe el (va trebui sa ma mai uit odata care), are office-ul (2003), are insa o pb si anume ca un partea dreapta unde se imbina monitorul cu tastarura s-a spart o bucata de plastic si cam iese monitorul. Cel mai bine ar fi sa nu i-l inchida/deschida sau, dac acu timpul se va gasi un monitor, sa i se cupleze. Si, bateria e terminata, adica el functzioneaza doar cu cablul/ acumulatorul.

Daca crezi ca e ok, spune-mi si i-l caut in pivnita, i-l testez si -l trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

am intrebat si eu aici cunostintele si imi vor da un raspuns, daca au sau nu un laptop de dat....

dupa ce aflu, o sa decidem ce facem...

sper ca e ok asa....

weekend placut !

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

sunteti minunate!
daca se intampla sa colectam 2-3 zic ca nu e problema!

Si copiii din restul familiilor cred ca vor avea de castigat daca vor avea unul in casa.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

o idee foarte buna Alinuk !

cred ca si alti copii s-ar bucura sa primeasca un computer, pt ca in ziua de azi e ft folositor..

numai bine !

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Gaby,
eu am un laptop si un scaner care merge numai cu acest laptop. Are windous-ul pe el (va trebui sa ma mai uit odata care), are office-ul (2003), are insa o pb si anume ca un partea dreapta unde se imbina monitorul cu tastarura s-a spart o bucata de plastic si cam iese monitorul. Cel mai bine ar fi sa nu i-l inchida/deschida sau, dac acu timpul se va gasi un monitor, sa i se cupleze. Si, bateria e terminata, adica el functzioneaza doar cu cablul/ acumulatorul.

Daca crezi ca e ok, spune-mi si i-l caut in pivnita, i-l testez si -l trimit.

Andreia




Andreia multumesc .........daca nu e mare deranjul il poti trimite cu Amad, sa l impachetezi bine sau sa spui ce este oare?, ca sa se poarte bine cu coletul zic,,,,,,,,,Alinuk are dreptate e atata nevoie de un calc in ziua de azi si din pacate accesul la el si la informatie e limitat a.i acei copii din provincie cand ajung la angajare daca nu au baza de info si lb straina nu au nici o sansa pt un job........Deci multumim,vedem dupa aceea unde le putem repara,cosmetiza daca e nevoie.....ma interesez........Mirela multumim ca sotul ne poate ajuta,cred ca o sa apelam daca nu deranjam prea mult....ca sa le ducem la destinatie ,,pregatite,,.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Da Gabi, am sa le trimit cu Amad. Ii pun si scaner-ul, pt ca, merge pe laptopul ala. Nu cred ca reusesc insa azi sa ma ocup de el, dar luni, cel tarziu marti imi iau timp si sper sa reusesc sa-l pun pt miercuri la Amad. Te anunt cind l-am trimis. Revin cu un PM cu o intrebare personala:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalua spune:

Rall, de acord cu tine. Atunci sa vedem de ce ar mai fi nevoie(detergenti, rechizite, etc.). Si poate mai gasim o familie care are nevoie de ajutor.Daca aflu ceva anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Am trimis acum un laptop si un scaner pt fata de 15 ani din Teleorman. Laptopul are pe el Windows XP si Offic 2003 si e in engleza (are si Windows-ul XP in germana, dar la startare ori alege prima varianta care ii apare, ori, dupa citeva secunde buteaza el automat varianta in engleza). Daca sotul Miremiei se mai poate uita pe el, ar fi ok. Laptopul e relativ lent, pt ca e destul de vechi. Totusi, pt cit ii trebuie fetei in prima faza, cred ca e ok. Sper sa o ajute.

O recomandare, mai ales pt fetele care trimit pachete cu electronice (cazul meu azi) din strainatate: sunati inainte la firma de transp. si intrebati cit costa transp. Eu, numai pt ca facusem promisiunea ca i le dau fetei, n-am dat inapoi azi si..am platit transportul ff mult (mai mult decat dublu fata de normal).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Helbi iti multumim din suflet!

ai PM

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
si eu sunt prin zona, doar ca sunt cam ocupata.
va pup.
Laura

Mergi la inceput