Piersicute de iulie august (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Fleur si la mine s-a schimbat culoarea sosetutelor saptamana trecuta :).
Biribu, ar fi minnat sa fie asa, insa eu stiu sigur ca din niste motive medicale nu voi putea sa alaptez (sau dc o voi face, va fi pe termen ff scurt), asa ca pot sa incep de acum sa-mi bugetez toate cele necesare. :)
Daconst, sterilizatorul de microunde este mai ieftin, si nu vreau nici sa arunc banii pe fereastra daca nu e cazul :) de-aia va cer voua, veteranelor, sfatul. Cel electric de la Avent e ff scump, insa am gasit si la 150-200 ron no-name-uri. Pe de alta parte ma gandesc ca in cazul in care plec in vacanta, poate nu o sa am cuptor cu microunde la dipozitie.. Cate biberoane sunt in setul de inceput?

23 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna burtici ,
Cine este interesat , pe PROTV acum este un reportaj cu celulele stem .

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna seara si de la mine!
Voi va pregatit de munca pe maine,si eu abia am scapat .
Si eu am folosit tot bibe Avent,si au fost foarte bune.Trebuie doar sa cumpar tetine noi,si we are good to go ,asta daca iar avem probleme cu alaptatul-eu as fi avut lapte,nu vroia Timi-
Legat de sterilizatoare,eu mi-am luat din ala pentru microunde de la primii pasi,ar fi fost bun,isi facea treaba dar nu se potrivea prea bine cu bibe avent...ma rog,m-am descurcat cumva cu ele .Daca o sa-mi permita bugetul,poate o sa iau altul,dar tot pentru microunde.

Am facut primele cumparaturi,un set de bodyuri...de baietei...acuma sa vedem daca instinctul ma inseala sau nu,ca deocamdata nu a vrut sa ne arate the goods .Urmatorul control il avem abia peste o saptamana si un pic.Deja mor de nerabdare.

Fleur ,ce frumos e pe unde ati fost.Bine ai revenit

Va las un pic,sa adun dupa tinerii mei,ca zici ca a trecut o tornada prin casa .Pupici

_

Mamica mandra 18+

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Carmen, la tine s-a schimbat din roz in bleu? Felicitari tie si celor care mai au astfel de surprize, sanatosi sa fie toti piersicosii si piersicutele!

Imi mai amintesc cate ceva... concediu placut Roxypuy...parca mai era cineva...of neuronul... in orice caz, soare, distractie si relaxare celor in vacanta...asteptam povesti si poze.

22 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ce fac fetele? Multam de raspunsuri. O sa o sun sa vad ce face prietena mea. Vad ca voi deja faceti cumparaturi. Noi nici nu ne-am apucat. Am f#259;cut clatite cu de toate si m-am uitat pe pro tv. Interesant reportajul.m-a f#259;cut curioasa chestia cu transplantul la fra#539;i.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Am stat la tv nemiscata cu mana pe burtica,si l-am simtit pe bebe in palma de 2 ori

_

Mamica mandra 18+

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kimmy

Am stat la tv nemiscata cu mana pe burtica,si l-am simtit pe bebe in palma de 2 ori

_

Mamica mandra 18+

Povestea noastra




Inseamna ca tot o sa aveti activitate de acum inainte , pe mine ma impinge dimineata pe la 4.30 , atunci are spectacol



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia_bb spune:

Buna si bine v-am gasit!
Sunt Iulia si ma bucur sa gasesc "colege" de sarcina.
Am acum 18 saptamani si ma bucur de o sarcina usoara, ceea ce va doresc si voua. Se pare ca voi avea o fetita, mai clar vom afla la morfologia de trimestru II.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Va astept la o cafea fierbinte la birou.
Iulia, bine ai venit.
Sper ca toate sunteti bine.
Eu azi la 5 ma duc la dr. Abia astept sa il vad pe bebe. Poate aflam si culoarea caruciorului.
Sa imi tineti pumnii.
Va pup si o zi usoara.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Buna dimineata fetele. Va dau cafeaua ca parca Nuraturica nu v-a dat. Iulia bine ai venit. te asteptam sa impartasim impresii. Fetelor, iar am facut noapte alba de la 2 la 5 dimineata. Chiar ma scoate din sarite starea asta cu somnul. Dimineata sunt zombi.Muraturica bafta la ecograf.

Ada

Mergi la inceput