Piersicute de iulie august (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Sunt blonda,clar. a dat Muraturica cafeaua si inca una fierbinte.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata burtici ,
Bine ai venit Iulia , sarcina usoara in continuare si sa fi aici pe baricade la schimbat impresii ,
Muraturica si Ada multumesc de cafea , mi-a placut cafeaua de la amandoua
Eu am inceput sa am amotii , maine merg la eco si imi este dor de bebe , nu l-am vazut de o luna si jumatate aproape , poate aflu si eu culoarea sosetelelor , daca nu vrea nici acum ... am promis ca pana la finalul sarcinii nu o sa vreau sa mai stiu , deja ce a fost mult a trecut
Eu cred ca BB al meu este foarte puturos , are cate o zi destul de activa si dupa aceea vre-o 2 sapt abia daca misca o mana sau un picior
Mai vb cu cate o prietena si imi spunea ca bebe toata sarcina a fost puturos si abia a miscat , dar si cand a sosit sa te ti... ca a venit Tzunami

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

buna dimineata, fetelor,
multumim de cafea, muraturica si bafta la eco. iulia, bine ai venit, te asteptam cu povesti despre tine si bebe. ada, si eu dorm putin si prost noaptea (acum o sa fiu si singura acasa vreo trei nopti, sa vezi ce nopti albe o sa avem eu cu ).
nu stiu daca mai tineti minte ca ma plangeam sambata dimineata de niste dureri foarte puternice in stanga jos (am luat nospa, dar nu avea niciun efect), am ajuns cu ele la urgenta sambata seara pentru ca nu puteam sa mai stau nicicum, ma durea rau in orice pozitie. am ajuns acolo, m-a consultat de medicina interna, apoi m-au trimis la neuro si din consult in consult si-au dat seama ca erau dureri de la hernia de disc care raspundeau in fosa iliaca. mi-a dat ceva tratament (neexcluzand ca mai pot durea si ligamentele destul de tare), dar partea buna este ca l-am vazut din nou pe bebe la consultul gineco :) era cumincior si facea nani
daca mi-l arata pe bebe, eu ma duc la urgenta in fiecare zi ; exagerez, dar mi se pare ca e o vesnicie pana pe 11 aprilie cand am morfofetala.


17+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Iiuli , este bine ca macar sti de unde vin durerile si nu te mai ingrijorezi asa de tare .

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salut, feteleor.
Imi crapa capul de durere de nu stiu ce sa mai fac. Si am atata treaba ca trebuie sa fac curat in bucatarie sa imi asez si eu vasele si oalele. of

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut fetelor !

Felicitari celor care au aflat culoarea caruciorului sau si-au schimbat culoarea din roz in albastru si invers .

Carmina : recitind din urma am inteles ca s-a schimbat culoarea caruciorului la voi, important e sa fie sanatoasa .

Noi am avut eco-morfofetala saptamana trecuta, chiar de 8 martie si culoarea caruciorului a ramas neschimbata. Vom incepe incet , incet sa cautam nume ; pentru inceput mie imi place Eva si sotului Natalia ... sa vedem daca ramanem la astea doua sau gasim altceva

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 24+

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buan fetelor!
am revenit la serviciu (dupa un CM "binemeritat" - adica cerut, nu de nevoie ) mai stau un picut, pana la 3, si plec acasa!
la mine totul este bine, bebelina este activa si fortoasa cand imi altoieste un picior....mai bine ma injura de toate cele. DAR sunt fericita cand este activa, ca inseamna ca este totul bine si are chef de joaca (ma consolez eu )

Va pup pe toate si mai citesc din urma sa ma pun la curent cu tot ca sa vorbesc in cunostinta de cauza!


23+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Bine ai venit Iulia !

Iiuli : sanatate multa si sa iti treaca durerile .

Dupa cateva zile superbe , acum iar avem zapada . M-am saturat, pe cuvant si e tare deprimat sa fie ba primavara, ba iarna !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 24+

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ziua buna fetelor,

Vad ca acum e diferenta de doar 6 ore intre Canada si Ro (cu 1 ora mai putin), pana treceti si voi la ora de vara.

Am actualizat semnatura (suntem mari de acum...) si ma indrept cu mare "entuziasm" spre birou.

Revin cand ajung acolo.

Pupici la toate, o saptamana cat mai buna, bafta multa celor cu ecografii astazi.

24 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Buna fetelor!
Fac eu cinste cu prajituri ca in weekend a fost ziua mea!
Felicitari celor ce au aflat sexul (real) al bebeilor, poate facem o actualizare si pe prima pagina sa vedem cum se inclina balanta.

Sunt ft fericita ca am ajuns la jumatatea sarcinii deja, mi se pare ca ft repede a trecut timpul si sunt deja in sapt 20. Miercuri facem si morfologia fetala ( mai devreme pt ca asa a recomandat medicul in urma descoperirii chistului din sapt 17). Apoi lunea viitoare voi repeta morfologia si la Regina Maria cu Dr Iosup, ca sa fiu eu sigura ca sunt vazuta de 2 medici buni la cea mai importanta eco.
Azi dimineata m-a luat cu lesin cand m-am suit pe cantar, am deja 6.5 kg luate in plus ( in urma unui weekend de dezmat cu torturi si prajituri ) dar asta e... daca nu trec de 15 kg per total in sarcina ma declar multumita!

20+

Mergi la inceput