Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Andreia, am ridicat pachetele.

Sambata Iulia vine in Bucuresti, vom vedea cum facem sa le ducem la baiatul cel mare.

Multumim tare mult! Abia astept sa iti transmit impresiile
Iuliei.

Luminita, multumesc tare mult. Vorbesc cu Iulia pe numarul ei de ttelefon acum:).

Va multumim din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am primit si eu avizele aseara.Deci azi ma duc dupa ele.

o zi buna sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
dupa multe drumuri si mult stres am terminat ieri cumparaturile pentru Garbau; la ora 16 erau in Carrefour de unde am cumparat alimente de 210 lei: margarina, ulei, zahar, lapte praf pt Marius, pampers pt Marius, salam, boia , piper, vegeta, stilou pentru Dani, 50 de patroane/rezerve pt stilou (care nu apar pe bon ca am vreut sa le platesc eu), un tort in forma de broscuta cu 5 broscute mici langa ea, o lumanare nr 4. si restul ce apare pe bon.
Apoi am mers la Giulia si am luat si de la ea hainele, un sac si vreo trei sau patru sacose mari, apoi am mers la Ilinca si am luat si de acolo cred ca vreo 5 saci cu haine, iar pe la ora 19.30 am ajuns in sfarsit acasa; asadar la Garbau suntem acoperiti cu haine probabil pe tot anul ( sa nu uitam de hainele din Germania si de la Alexandrina; am mai pus si eu ceva haine de la puiul meu.
Soba e la parintii mei acasa si azi vom merge sa le montam soba; am mai cumparat un buchet de flori pentru d-na Costea si am pus si brosa primita de la voi cadou de martisor si le voi da copiilor sa le faca ei cadou mamei lor.
Pentru Vasi am pregatit, pe langa tort si lumanare si cadoul trimis de fetele din Germania: o minge, jucaria pentru desenat si o camasuta primita tot din Germania, care este ca noua.
restul jucariilor, dulciuri, poseta, parfumuri (doua), poseta am pastrat pentru Paste.
Atasez bonul cu cumparaturile, iar cel pentru soba il voi posta maine, ca e la tatal meu si ieri nu am mai intrat pe la ei, ca al meu pitic era acolo si vroia sa vina acasa, dar nu-l puteam aduce ca nu aveam unde sa-l lasam azi cand mergem la Garbau si pe el nu vreau sa-l duc acolo sa vada conditiile precare in care traiesc alti copii.
Va pup,
Laura


http://www.flickr.com/photos/69163743@N03/6840441828/in/photostream/

P.S. e un singur bon, dar cu douia scanari, ca nu intra tot in scanner (unul cu totalulsi unul cu data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Laura succes in actiunea de azi!
LA MULTI ANI VASI!!!!!!!!!!


SA NE TII LA CURENT SI NEAPARAT SA FACI POZE SA LE IMPARTASIM SI NOI BUCURIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Alinuk, acelea sunt culegerile, sunt cate una pentru fiecare clasa. Le comand eu de pe un site depozit de carti, ajung maxim in 7 zile.
Dar sa-mi spui te rog exact pentru ce clase. Sau comand cate una pentru fiecare clasa dintr-a 3-a pana in clasa 8-a, e bine asa ? ... ca oricum copiii cresc si la anu le trebuie pentru clasa urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Laura succes in actiunea de azi!
LA MULTI ANI VASI!!!!!!!!!!


SA NE TII LA CURENT SI NEAPARAT SA FACI POZE SA LE IMPARTASIM SI NOI BUCURIA



Aparatul foto este deja la mine in poseta, voi face negresit poze; daca mie imi face placere sa le revad, chiar daca am fost acolo, imi dau seama cum este pentru voi, ce inseamna asteptarea pana apar pozele; am trait si eu emotiile asteptarii cand voi, fetele din Bucuresti erati la evenimentele organizate de voi; eu asteptam cu sufletul la gara pozele postate si ma multumeam cu fiecare poza incarcata de Alinuk, dar multumirea dura cateva momente si ateptam poza urmatoare.
Gandul imi este numai la Vasi, cum va reactiona cand va vedea tortul si lumanarea, mai ales ca nu este un tort traditional, este unul in forma de broscuta cu puiorii ei.
Abia astept sa ajung la ei.
va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui manuelacrina


Alinuk, acelea sunt culegerile, sunt cate una pentru fiecare clasa. Le comand eu de pe un site depozit de carti, ajung maxim in 7 zile.
Dar sa-mi spui te rog exact pentru ce clase. Sau comand cate una pentru fiecare clasa dintr-a 3-a pana in clasa 8-a, e bine asa ? ... ca oricum copiii cresc si la anu le trebuie pentru clasa urmatoare.





Manu multumim mult!!!

da asa e ft bine cate una pentru fiecare clasa

apoi o vor transmite de la unul la altul...

te rog sa ne spui care sunt costurile

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

In legatura cu culegerile, eu zic ca nu are sens sa cheltuim banii aiurea. Eu am de exemplu culegeri pentru clasa a 2-a si a 3a, si de mate si de romana (am si de cls. a 4-a dar le foloseste inca fiu-meu). Sunt sigura ca intreband in jurul nostru gasim si pentru celelalte clase. Mai bine folosim banii pentru alte lucruri. Anya zicea ca are colega care ar putea avea si ea culegeri.
Chiar daca nu e mult..10 lei/culegere..putem face altceva cu 10 lei. Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ok deci pana acum raman culegerile de la cls a 4-a pana la a 8-a de cautat/luat


cls 2 si a 3-a le ofera Cricor!multumim!!



discutie deschisa

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Ne-am intors de la Garbau; ca de fiecare data cand ii vizitez si acum ma confrunt cu emotii si bucurii, cu pareri de rau ca am plecat de langa ei, dar cu multumirea ca le-am mai alinat putin viata; dupa ce sotul meu a incarcat bagajele in masina noastra si a mers sa-l ia pe tata au constatat ca nu este loc suficient in masina noastra si pentru soba si mai ales pentru mine, ca eu eram la servici si urma sa ma ia de acolo; barbati harnici au descarcat bagajele si le-au incarcat in Dacia Papuc a tatalui meu si dupa ce m-au luat am ajuns la garbau; acolo, fericire mare cand ne-au vazut, am descarcat bagajele si pana barbatii au montat soba, am avut timp sa impart toate hainele; am incercat sa fac poze la cat mai multe haine.
Vasi a fost foarte fericit cand si-a vazut cadoul, iar cand a vazut tortul a ramas fara cuvinte; i-a fost frica sa manance ca il musca broasca.....am ras cu lacrimi cand il vedeam ca pofteste, dar ii e frica de broasca; in cele din urma a mancat din mana mea.
Copiii au dat mamei buchetul de flori si brosa si d-na Costea mi-a aratat fericita ca a primit o floare si de la Adi (dl.Pop).
Am discutat despre Luca, cei de la Directie au fost din nou la ei si i-au spus dl. Macicasan ca are mari sanse sa-l ia pe Luca inapoi acasa.
Au montat soba si dl. Macicasan a fost foarte fericit ca nu scoate fum, deja a si facut foc in soba noua, am facut si o poza cum arde focul...
Sunt pe fuga si nu am timp sa scriu mai mult, dar va las sa va bucurati de ceea ce am reusit sa pozez.
va multumesc tuturor pentru ajutor, nu vreau sa nominalizez, ca sigur uit pe cineva si oricum toate am reusit impreuna. Si inca ceva dl. Masicasan e fff fericit pt telefon.
Va pup si mai jos e link-ul cu poze

http://www.flickr.com/photos/69163743@N03/6987611759/



Mergi la inceput