Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Anca multumim pentru confirmare. Eumada la tine nu a ajuns nimic inca?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multumesc si eu Anca pt cnfirmarea pachetelor de la Bacau!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

N-am mai apucat sa scriu aici pentru ca abia ieri noapte am ajuns acasa

Am luat luni pachetele de la helbi , 4 cutii pline cu haine, rechizite, cosmetice, dulciuri (nu am deschis decat doua, restul au ramas 'sigilate'). Din pacate a trebuit sa ma intorc cu trenul asa ca pachetele mai stationeaza putin in Bucuresti. Cred ca vor ajunge de Paste la Tg Bujor sau in apropiere de... Sa vad cum gasesc transport de la Buc - Gl si Gl - Tg Bujor Oricum, voi posta aici fotografii

Cu vasilache71 m-am intalnit imediat dupa ce am luat pachetele de la helbi si am primit un telefon, cateva perechi de sosete, crema de ghete si vitamina C! Intr-adevar, a fost mai insistenta partea cu vazutul insa pe de o parte ii inteleg temerile. Totul a decurs foarte ok, eu spun ca merita oferita si increderea noastra, lui vasilache, eu sper ca vei ramane alaturi de noi

Sa aveti o zi linistita si senina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu.Inca nu mi-a adus avizul in posta.De obicei daca ajunge joi vineri,postasul aduce avizul cam marti
Fiind zona rezidentiala,e mai departe de oras ....sunt trei km pana la noi de la posta.Verific direct la posta.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

avem soba la Garbau!!!! si mai ieftina decat cea de la Dedeman!!!! a fost sotul cu tatal meu azi si dupa multi km strabatuti de la un magazin la altul, au gasit o soba cu 600 lei; au mai cumparat coturi si ce mai trebuia; chiar daca nu am scris nimic, am fost cam emotionata cand a zis Simo ca la Dedeman nu mai este soba...ma gandeam de unde voi cumpara, dar uite ca au gasit barbatii mei iubiti pentru amandoi.
Asadar dupa masa voi mai cumpara alimente si tort si voi merge sa ridic hainele de la inimoasele din Cluj.
Va ,
Laura

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna,
La multi ani Vasi, sa ai parte numai de oameni si lucruri bune in viata ! ( l-au inscris la gradi ? )

Laura, ma bucur ca ati facut economii la soba, oameni gospodari nu gluma ! Tatal tau s-a refacut complet, nu ? Imi doresc sa pun si eu ceva la posta pentru copiii de-acolo, pentru iepuras, dar stau tare rau la timpul pe care il pot aloca in timpul zilei.

Rall, ma bucur ca ati rezolvat problema cu coletele, de-acum stam mai linistiti ca si la tg Bujor ajunge iepurasul.

Alina, eu cred ca pentru copiii tai ( care-s foarte modesti in doleante ca si ceilalti din grija noastra) o sa le putem duce cam tot ce e in lista. culegeri, caiete, culori, pixuri, carioci. Eu mai am disponibile niste agende de-alea de anul trecut, daca voi credeti ca sunt ok pt exercitii acasa, jurnale, etc le aduc.

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Am luat luni pachetele de la helbi , 4 cutii pline cu haine, rechizite, cosmetice, dulciuri (nu am deschis decat doua, restul au ramas 'sigilate'). Din pacate a trebuit sa ma intorc cu trenul asa ca pachetele mai stationeaza putin in Bucuresti. Cred ca vor ajunge de Paste la Tg Bujor sau in apropiere de... Sa vad cum gasesc transport de la Buc - Gl si Gl - Tg Bujor Oricum, voi posta aici fotografii
Sa aveti o zi linistita si senina!


Raluca, itzi multzumesc pt confirmare si intermediere. Sunt sigura ca totzi, impreuna vom face un Paste frumos si pt aceasta familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor ma ajutati sa le gasim copiilor din Dambovita ceva culegeri de matematica (intrebam printre cunoscuti, prieteni, poate chiar voi prin bibliotecile voastre..care aveti copilasi mai mari)
??


Matematica.Competente si Performante de M Mogos, editura paralela 45


pt clasele 3-8

(nu stiu daca e pe fiecare an de scoala in parte...)

copiii sunt la scoala de la clasa a 3 pana intr-a 8-a

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

nu prea ma pricep...


despre astea o fi vorba?
www.pravaliacucarti.ro/383-culegeri-scolare_442-culegeri-clasa-5-a_459-matematica/6432-mariana-mogos/matematica-clasa-4a-competente-si-performanta-exercitii-probleme-jocuri-teste-p27603" target="_blank">culegere cla a 4-a

www.pravaliacucarti.ro/383-culegeri-scolare/6432-mariana-mogos/matematica-clasa-a-iii-a-competente-si-performanta-exercitii-probleme-jocuri-teste-p30912" target="_blank">culegere cls a 3-a

si mai incolo nu am mai gasit..help



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput