Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

La multi ani fete si fetite! La multi ani mamici iubite! La multi ani si sa aveti o primavara vesnica in suflete!
Fetelor, maine vine Iulia pe la mine, asa ca pachetele pentru nepotii ei le poate lua ea de la mine. Astept sa vad programul Mirelei si cum ne putem vedea.
Va impartasesc bucuria... Azi Cristina din Butnaresti se intoarce in tara. Pentru ea s au implicat Alex si alte cateva persoane in sustinerea financiara a demersurilor pentru tot ce a insemnat investigatii si tratament.
Simo, revin cu detalii despre verisorii Florinei.
Fetelor, sunt in sincope aici pana pe 27 martie. Dupa aceea se se schimba datele problemelor.
Va imbratisez pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Andreea, stiu ca nu ai timp, te rog totusi, daca se poate sa imi rasp.,la PM ca sa stiu ce fac mai departe cu pachetele pt Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
Simo eu sunt de acord cu propunerea Dianei si a ta de a ajuta familia din Tanacu cu banii pentru soba, sa le dam noi cei 1000 lei luati imprumut, sau cat mai mult din aceasta suma.
Saptamana viitoare voi umbla si la Cluj sa cumparam soba dl. Macicasan si alimente, dar numai pe joi, vineri ca vrem sa mergem la ei sambata si nu am unde sa tin soba si hainele ce le mai ridic de la fetele din Cluj; deasemenea nu pot cumpara nici alimente mai repede de o zi inainte.
Daca cineva are alte propuneri in ceea ce priveste transparenta cazurilor, va rog sa ne anuntati, fiecare are acest drept, cu atat mai mult fetele care au trimis bani.
Eu am confirmat intrarea a 641 lei virati de Simo, echivaletul a 150 euro trimisi de LauraOana pentru soba dlui. Macicasan. Cand voi cumpara soba voi posta bonul fiscal si factura.
Eu va si va doresc o primavara minunata, cu mult soare.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Azi au plecat spre Rall si Andreea_As si ultimele 6 colete.

Cu ajutorul unor fete din Germania: Miriluta (haine si 20 euro), Christel (haine si 10 euro), Panseluta (30 euro), Aschiuta (15 euro), Eni (haine si 10 euro), Zuzana (haine), Cosmina (rechizite), Anda (10 euro), Zuzi_Simona (20 euro), Angelica (haine), Adriana (haine), Camelia (10 euro) (sper ca nu am uitat pe nimeni) am reusit sa fac pachete (99 kg am trimis in RO) pt Butnaresti (2), Bacau(2), Garbau (2), Tg Bujor (4), Florina (2), versorii Florinei (1), 2 bbei (1).
Am cumparat rechizite (creioane, culori, acuarele, pensule, ascutitori, caiete, coperti carti/caiete, bloc desen si mapa, rigle, compas, guma, lipici, textmarker, carioci); cosmetice (sapun, pasta de dinti, periute, spuma de ras, aparate de ras) dulciuri.

Rog o confirmare de la Mirela, daca a luat azi pachetele trimise miercuri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Azi au plecat spre Rall si Andreea_As si ultimele 6 colete.

Cu ajutorul unor fete din Germania: Miriluta (haine si 20 euro), Christel (haine si 10 euro), Panseluta (30 euro), Aschiuta (15 euro), Eni (haine si 10 euro), Zuzana (haine), Cosmina (rechizite), Anda (10 euro), Zuzi_Simona (20 euro), Angelica (haine), Adriana (haine), Camelia (10 euro) (sper ca nu am uitat pe nimeni) am reusit sa fac pachete pt Butnaresti (2), Bacau(2), Garbau (2), Tg Bujor (4), Florina (2), versorii Florinei (1), 2 bbei (1).
Am cumparat rechizite (creioane, culori, acuarele, pensule, ascutitori, caiete, coperti carti/caiete, bloc desen si mapa, rigle, compas, guma, lipici, textmarker, carioci); cosmetice (sapun, pasta de dinti, periute, spuma de ras, aparate de ras) dulciuri.

Rog o confirmare de la Mirela, daca a luat azi pachetele trimise miercuri.



Andreia




sunteti absolut minunate!
intregului grup de inimoase din Germania

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300" target="_blank">SMS 848 pentru viata unui pui de om



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Azi au plecat spre Rall si Andreea_As si ultimele 6 colete.

Cu ajutorul unor fete din Germania: Miriluta (haine si 20 euro), Christel (haine si 10 euro), Panseluta (30 euro), Aschiuta (15 euro), Eni (haine si 10 euro), Zuzana (haine), Cosmina (rechizite), Anda (10 euro), Zuzi_Simona (20 euro), Angelica (haine), Adriana (haine), Camelia (10 euro) (sper ca nu am uitat pe nimeni) am reusit sa fac pachete pt Butnaresti (2), Bacau(2), Garbau (2), Tg Bujor (4), Florina (2), versorii Florinei (1), 2 bbei (1).
Am cumparat rechizite (creioane, culori, acuarele, pensule, ascutitori, caiete, coperti carti/caiete, bloc desen si mapa, rigle, compas, guma, lipici, textmarker, carioci); cosmetice (sapun, pasta de dinti, periute, spuma de ras, aparate de ras) dulciuri.

Rog o confirmare de la Mirela, daca a luat azi pachetele trimise miercuri.



Andreia




Helbi le-am luat, doar ca acum am ajuns acasa.
Inca o data pt eforturile voastre, maine duc la posta ce este de trimis, o sa ma intalnesc si cu Andreea sa-i dau coletele.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multumesc Mirela pt confirmare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Papanash....am vb azi cu Andreea_As....

o sa te sun putin mai tz,e ok?


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Helbi va multumim pentru tot

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Fetele va ofer o pentru toata implicarea si daruirea de care dati dovada.
O speciala pentru Andreia(helbi) care s-a ocupat de logistica si a facut posibil ca donatiile noastre de aici sa ajunga mai departe la cine are nevoie de ele.

Va felicit inca o data si sper ca aducem o bucurie in inimile acelor oameni dar mai ales acelor copilasi nevoiasi.

O primavara minunata va doresc!

Mergi la inceput