Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Laura_s, nu ma gandeam la divort si apoi partaj, ma gandeam doar la oficializarea unei relatii serioase, ca nu-mi imaginez ca poate fi altfel relatia lor cu atatia copii in jur. Si e bine pentru copii sa creasca armonios langa 2 adulti responsabili. Poate ca ma bag unde nu-mi firbe oala, dar a fost asa un gand...

Diannaalex, eu zic ca da, asa stabilisem si noi cu campania asta sa le rezolvam problemele mai mari si mai urgente, ca altele le mai facem si in restul anului. Sa spuna si celelalte fete ce parere au.

Miremia, te-ai lamurit pana acum ? ce mai lipseste. Iti trimit PM cu nr meu de tel sa ne auzim, ok ?

Helbi, multumesc, eu retinusem ca maine vine Rall .

Ilinca, buna idee, ca si aia cu seminte de legume ca sa-si faca legumele in gradina proprie.



..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Un La Multi Ani ! si din partea mea....o primavara frumoasa va doresc...

cu drag de departe...


Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Papanash m-am cam lamurit. Am adresele pt Bacau, Butnaresti, Eumada. Imi lipseste adresa de la Andreea_As, cu verisorii Florinei. E mai bine sa ma intalnesc direct cu ea sa i-l dau sau il pun tot la posta?

Si va urez din suflet:



La multi ani doamnelor!
Sa fiti mereu iubite, apreciate, respectate si tot binele pe care il faceti sa vi se intoarca inzecit!



Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dragelor, vreau sa am date pentru a le trece in prima pagina despre destinatarii donatiilor, sunt 2 cazuri despre care n-am scris. Verisosorii Florinei de exemplu.
Deasemenea, cazul Butnaresti e unul si acelasi cu cel scris si la care a mers eumada ? sau e altceva ? Ca acolo am inteles ca nu mai este nevoie de hainute (informatie de ultima ora) .
Deasemenea, rog pe toata lumea de buna credinta, sa fiti siguri ca totul ajunge VERIFICAT la destinatie. Deasemenea, va rog sa va bazati pe incredere, si daca hotaram scoaterea din lista a vreunui caz, s-a procedat astfel fiindca "ceva-i putred in Danemarca" si pana nu lamurim totul nu mai actionam in acea directie.

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multzi ani si din partea mea si o primavara minunata alaturi de "copii nostri"

Eu sper ca maine sa pot trimite si restul de pachete si sa fac un bilant al acestei actiuni, astfel incit sa fie transparent si pt fetele care au ajutat financiar sau material.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

No,Papanash.e vb de doi bebelusi....de care v-am zis eu de Craciun....
Si Anca Dragoman mi-a trimis,dupa ce s-a terminat cu zapezile alea,niste hainute pentru copii mici mici...mama mea fiind asistenta medicala,ii stie pe cei mai amarati ,ii vede si i-a fost mila ca era dezbracata fetita.....si de unul prematur,am scris eu mai sus putin..

E separat de Butnaresti,acolo ca sa economisim timpul vor merge pachetele direct.O sa merg personal cand o fi sa le mai duc alimente de baza,medicamente....sa merg cu masina plina...hainute si ce se poate trimite,trimit momentan direct fetele.
Acu` ai inteles Papanash?

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Adica eu pur si simplu am intrebat daca mai are cineva hainute de bebelusi,ca mi-era mila de copilasii aia,....cu Gaby am vb si la telefon.....stie si ea...

Cu Butnarestiul....voi decideti...amarati sunt,nevoie au de multe.....cand s-o intoarce si fata operata acasa.Cristina adica...in conditiile alea.....speram ca se incalzeste pana atunci.Macar atat.





Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Buna!

Am de dat un patut copil, mege de la 0-7 ani. Este destul de maricel (75/145), din lemn, cu 3 pozitii (inaltimi), grilaj (se poate renunta la el cand se pune salteaua la ultimul nivel ptr copilasi mai maricei), cu salteluta din iarba de mare (ar trebui schimbata dupa mine). Patutul are 7 ani, dar nu s-a dormit in el dcat f putin, mai mult l-au folosit pentru escaladat si joaca. Ideea e ca ar trebui o mana de barbat sa-l mai surubeasca putin ca sa-l faca mai safe pt un bebelus.

Nu stiu daca am nimerit la subiectul care trebuie, daca e necesar, poate-l mutati voi.

As vrea sa-l dau cuiva din Bucuresti si nu pot asigura transport. Ma i grabesc oarecum pentru ca ne mutam.

Multumec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

La multi ani celor mai dragi mamici!

Va imbratisez cu mult drag si va doresc inainte de toate sanatate si echilibru in propriile voastre familii.

Masura cu care veti fi binecuvantate e masura cu care puneti suflet si daruire in ceea ce faceti.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300" target="_blank">SMS 848 pentru viata unui pui de om



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Rall, am inteles bine, luni o sa ajungi si tu in Bucuresti ?


Da, intre vineri si luni o sa fiu in Bucuresti, insa probabil doar noptile / spre seara, zilele se lasa cu ceva calatorii si treburi (printre care un taiat de mot ). Oricum, pachetele daca nu pot sa le ridic personal, le ia prietenul meu, sigur sigur nu raman in drum

Daca sunt si altele decat cele pt. Targul Bujor le voi trimite mai departe luni / marti. Voi anunta, oricum

La multi ani!

Mergi la inceput