Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura BRAVO!!!!!!!!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Laura, esti de milioane.

Dar, nu ma pricep, de ce e nevoie de dosar pentru ca o familie sa fie inclusa in sistemul pentru preintampinarea abandonului scolar, sau cum functioneaa acest sistem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Laura, este extraordinar ceea ce ati realizat ! Ma bucur din toata inima, nu mai am cuvinte ...

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Revin acum cu mai multe informatii; nu am scris multe despre acest lucru pe forum ca m-am gandit ca nu are rost pana nu am un raspuns cert de la ei.
Nu pot spune ca speram din tot sufletul ca raspunsul celor de la DGASPC sa fie unul pozitiv, dar ma gandeam si ce cale sa apuc daca totusi voi primi un raspuns negativ....
Am inceput prin a-i "gasi" pe cei de la HHC Romania, apoi le-am cerut niste cazuri sociale (asta inainte de Craciun, prin luna noiembrie anul trecut); au un personal foarte dragut, mai mult decat amabil, dornici sa ajute; ei nu mi-au putut da cazuri, ca au nevoie de aprobarea celor de la Directie; dupa multe insistente si telefoane, dar asta din cauza birocratiei, nu a sefelor de departamente cu care am tinut legatura la DGASPC Cluj, care sunt niste profesionisti.
Asa am primit cazurile celor doua familii din Garbau si al celor 2 tineri iesiti de sub tutela statului.
In luna Ianuarie am reluat "colaborarea" cu HHC si ei m-au sfatuit ce trebuie sa fac pentru ca ei sa ne poata ajuta: am trimis cereri, scrisori, poze, etc si apoi alte cereri catre DGASPC Cluj, ei au facut o ancheta sociala si psiho-sociala la locatia celor doua familii si azi am primit raspunsul lor, ca vor comunica fundatiei HHC propunerile legate de includerea celor doua familii in acest program de prevenire a separarii copilului de familie.
Astept ziua cand Luca va fi iar acasa, astept ziua sa vad un tata ca-si strange copilul in brate, ziua cand lacrimile acestui om vor deveni lacrimi de fericire ca-si are din nou puiul acasa, nu doar lacrimi de tristete, de suparare ca a ramas singur, fara copii langa el.
Acest om isi iubeste cu adevarat copiii; l-a lasat pe Luca sa fie dus de cei de la directie, nu s-a agatat de el pentru a primii ajutorul social dupa copil; si ca si cum nu era de ajuns ca a ramas fara sotia rapusa de cancer, a ramas si fara Luca, baietelul pe care se trezea noaptea sa-l inveleasca, Lavi era deja la scoala in Cluj, iar pentru ca Sebi nu a mai mers la scola in Garbau dupa moartea mamei, tatal a fost nevoit sa-l trimita si pe el la Cluj la scoala....si asa a ramas singur....
Toate astea se vor schimba cu ajutorul nostru si al celor de la HHC Romania. Inca nu stiu ce vom putea face pentru ei: in scrisoarea de prezentare a cazului am pomenit despre renovarea camerelor si despre faptul ca dorimsa le tragem apa....vom vedea ce vom putea face impreuna cu cei de la HHC Romania.
Va multumesc voua tuturor ca mi-ati dat posibilitatea sa ma ocup de aceste familii.
Le multumesc celor de la DGASPC Cluj pentru ajutor.
Si nu in ultimul rand un MULTUMESC celor de la HHC Romania.
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

[quote]citat din mesajul lui alexandrina

Laura, esti de milioane.

Dar, nu ma pricep, de ce e nevoie de dosar pentru ca o familie sa fie inclusa in sistemul pentru preintampinarea abandonului scolar, sau cum functioneaa acest sistem?



Alexandrina, este vorba de includerea acestor doua familiiin programul de prevenire a separarii copilului de familie, program derulat de Fundatia HHC Romania.

Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Am inteles altceva initial, scuze.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura, felicitari din toata inima pt daruirea cu care te-ai implicat in aceste 2 cazuri!
Abia astept sa ne arati poze din ziua in care Luca va reveni in familie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Laura!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300" target="_blank">SMS 848 pentru viata unui pui de om



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Papanash, PR Maria sunt eu, iar cei 200lei sunt pentru orice e nevoie. Nu mi-a venit in cap alta definitie a donatiei ca e camp obligatoriu la ebanking. Deci, folositi banii cum e mai bine si mai eficient ca au fost trimisi din suflet.
Laura, te trec pe lista mea de modele, o persoana la fel de inimoasa si de generoasa ca tine, numai pe forumul asta am mai gasit. Sanatate multa tatalui tau.



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Am pus acum la AMAD 6 pachete (total 32 kg) pt:
- Bacau (2)
- Butnaresti (2)
- EUMADA (cei 2 bbei - combinezoane) (1)
- verisorii Florinei (crescuti de bunica) (1)

Am sa rog fetele sa-i dati Mirelei adresele unde sa trimita mai departe pachetele. Eu am incercat sa i le pun "in ordine" punindui stikeruri colorate diferit pt fiecare caz in parte

Cel mai probabil joi voi trimite Laurei (pt Garbvau), Andreei_As pt Florina si lui Rall (cazul Tg Bujor). Revin apoi cu detalii.

Mergi la inceput