Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mada ma bucur ca au ajutat lucrusoarele

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Helbi,e ok.Numai sa nu insemne deranjul prea mare pentru tine.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Am ridicat si coletul de la Alexandrina de la posta, am primit haine de pat, carti de colorat si de citit, haine pentru Dani si Vasi si o surpriza pentru mine: cercei ingeras alb-negru... asa ca am cercei ca si ai lui Gabby. Multumesc Alexandrina si Alinuk pentru complicitate ; brosa primita cadou de la voi (creatia lui Inbox o voi darui d-nei Costea ( de fapt m-am gandit sa o pun intr-o punga inimioara si cu un parfum primit tot de la Alexandrina sa o dau copiilor sa o faca cadou mamei lor) si cate o pereche de cercei (creatia Alexandrinei) vor merge catre Lavi si Calina.
In weekendul acesta nu voi reusi sa merg, am si o nunta in 10 si tata e in refacere, dar cu siguranta in weekendul urmator vom fi la Garbau cu pachetele de la voi, cu soba si cu tortul pentru Vasi care implineste 5 anisori; sa nu uitam si de alimentele pe care le voi cumpara cu banii pe care ii va trimite zilele astea Turturica.
Cand le-am spus cata lume se mobilizeaza pentru ei nu le-a venit sa creada: le-am spus ca primim ajutor din Germania, Elvetia, Austria de peste tot si au ramas foarte surprinsi.
Cred ca voi cumpara si o vanita, sa spele mai des copii, sotul meu a zis ca daca nu le spun eu atunci le va spune el sa spele copii si ca noi ii ajutam numai pentru copii si ca ei trebuie sa aiba grija de copii, sa fie curati, hraniti si sa-i duca la scoala; cred ca era suparat ca nu a putut sa-l pupe pe Marius (piciul de 2 anisori), ca era asa de murdar pe fata....
Va multumesc si pentru sprijinul moral in ceea ce-l priveste pe tata.
Acum se simte bine, dar asteptam interpretarea analizelor si cea a monitorizarii Holter, parca se numeste...
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Helbi,e ok.Numai sa nu insemne deranjul prea mare pentru tine.


Le trimit la fete la BUc. cu destinatia pt cei 2 bb. Din pacate, nu am nimic altceva asa micut, care li s-ar potrivi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Andreea si Miremia, va rog sa imi spuneti la care dintre voi e mai bine sa trimit pachetele pt Butnaresti si Bacau (acum ar mai fi si unul usor pt cei 2 bbei). Pt Florina trimit la Andreea (sa fac insa rost de cutii, ca nu mai am). In functie de ce decideti voi, eu incerc azi sa pun pachetele, ar pleca maine si vineri sunt in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Laura, multa sanatate tatalui tau!

Fetelor, sunteti absolut minunate!
A facut si mami a mea o sortare in dulapul ei, asa ca voi avea in curand si haine femeiesti un pic mai mari...daca stiti cui s-ar potrivi, anuntati-ma

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Giulia multumesc. Saptamana aceasta ma voi ocupa mai mult de familia mea din Cluj, dar in weekendul urmator vom merge la familiile din Garbau. Dupa ce cumpar soba, ca nu stiu cum arata si cat e de mare, vad cum ma organizez si daca va fi nevoie vom merge cu doua masini la Garbau si vom lua si pachetele de la Giulia si de la Ilinca. Asa ca fetelor sa nu credeti ca v-am uitat...saptamana viitoare ne vom intalni sa iau si pachetele de la voi.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Laura , multa sanatate tatalui tau !
Rall, am inteles bine, luni o sa ajungi si tu in Bucuresti ?


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Notati aceasta zi in calendarul DC ca fiind una deosebita, o zi a izbandei. DGASPC Cluj mi-a transmis raspunsul la solicitarea de a include cele doua familii din Garbau, care acum devin si familiile voastre, nu doar ale mele, asadar includerea lor in sistemul de ajutor pentru preintampinarea abandonului, adica ne vor lasa sa colaboram cu cei de la HHC Romania. VOM PUTEA RENOVA CAMERELE CELOR DOUA FAMILII si stiti ce inseamna acest lucru???? LUCA SE VA PUTEA INTOARCE ACASA!!!!
Nu mai am cuvinte. mai revin cu info dupa ce le comunic rezultatul celor de la HHC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

super!!!!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput