Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna ziua, e o zi aglomerata de luni, n-am apucat azi sa scriu mai nimic, ca e cu raportari, operationale, de-astea.
Ce voaiam sa va zic, cand vedeti ca am disparut ca magarul in ceata si nu mai zic nimic, inseamna ca-s prinsa tare si nu mai pot scrie, de regula citesc ce se scrie de pe telefon cand ies la o tigara, dar de-acolo nu pot scrie.
Deci, vestile sunt bune, va rog sa incepem demersurile pentru ca s-au strans banii, am incheiat campania de martisoare cu succes !
Multumiri tuturor celor care au participat, chiar si numai cu incurajari !

Au intrat 200 ron de la PR Maria, cu destinatia "rechizite".
Au mai intrat bani dar i-am declarat in campania "martisoare" cand faceam zilnic raportarea si Gaby punea coletele la posta. De la ea stiu ca vreo 2 depuneri au fost fara comanda, doar donatie.
Avem in acest moment 4650 ron disponibili pentru familiile noastre, haideti sa facem planul de bataie !

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Raluca,fetita de la Bacau are nevoie de niste camasute albe pentru scoala plus ceva rechizite.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Buna ziua fetelor!!!!!!! Am revenit si eu acasa cu foarte proaspete. Am vb azi cu cei din familia Tipau sa vad daca au facut la primarie actele pentru a le trage curent. Si ce sa aud? Ca ei au cumparat aceasta casa acum 16 ani de la cineva au inbestit in ea ca era o casa batraneasca mai mult daramata, dar nu au acte pe casa, nu au facut nici un fel de act atunci. Nici cel de la care au cumaparat-o nu are acte pe casa, ca parintii lui au murit dar nu s-a facut dezbaterea succesorala. I-am zis sa ia legatura cu el si si sa faca acte pe casa. Imi pare asa de rau, nu stiu daca vom reusi sa ii ajutam pentru ca acest om nu prea vrea sa le faca acte, tot ii plimba cu vorba.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Diana, chiar ca am ramas fara replica !!!


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Fetele, scriu si aici, desi unele dintre voi stiu si de pe PM.

Am reusit, cu ajutorul unor mamici inimoase (Miriluta, Christel, Panseluta, Aschiuta, Camelia, Zuzi_Simona - de la Viatza in Germania, si prietenele mele: Eni, Cosmina, Angelica, Adriana, Mirela si Susana sa fac pachete pt:
- 1 pachet pt Bacau 10 kg (haine, rechizite, cosmetice, dulciuri)
- Butnaresti cca 15-18 kg (2 pachete - acelasi continut)
- 1 pachet Garbau cca 15-18 kg (i-l trimit direct Laurei la Cluj - anunt cind i-l pun si cum i-l pun)
- 1 pachet Tg. Bujor 25 kg
- 2 pachete micuta Florina (nu stiu gramajul pt ca inca nu am cutii - dar dupa cite sunt, cam 2 pachete estimez).

Va tzin la curent cu ziua cind pun pachetele pt Bacau si Butnaresti la AMAD, ca sa le ridice persoana indicata de Simona in PM. Pt Tg. Bujor pun pachetul tot la AMAD ca sa ajunga luni, cind Rall e in Buc.
Daca reusesc sa fac rost de niste cutii, fac si pachetele pt Florina tot acum. Daca nu, tin legatura cu Andreea-AS.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor, de vineri o duc numai dintr-un ghinion in altul; weekendul a fost unul de groaza, cu tata internat vineri la Institutul Inimii, cu o zi de luni foarte obositoare si fara a avea timp de net; cand in sfarsit ajung acasa, incep sa scriu mesajul pe forum si cand sunt aproape gata, se restarteaza calculatorul...
Acum confirm cei 645 lei - 4 lei comision banca, adica 641 lei pentru soba dl. Macicasan si am ridicat un pachet de la posta de la Alexandrina.
Rog PM sa vedem cum le impartim.
Mai vorbim maine ca poate iar se restarteaza si nu mai am rabdare sa o iau de la capat cu scrisul.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ancadragoman,daca esti pe aici,hainutele si biberoanele,servetelele si cremuta...si pastilutele au mers la doi copii...le-am impartit(eu si mami) la doi bebelusi baiat si fata,frumosi,dar din parinti saraci....nu numai fetita aia frumoasa si durdulie,o parte au mers si la un bebelus nascut prematur,abia ajuns acasa,unde statea intr-o ladita,pe o patura...la 2 kile ...offff...are capsorul cat biberonul..........

Despre cei de la Butnaresti,ce sa va spun......sunt bine...dar au nevoie de mancare....adica materii prime....s-a mirat doamna Bogza..."ce multe vin,doamna",i-am zis ca incercam sa o ajutam cat putem....
Insa le e greu si iarna asta lunga le-a secatuit rezervele de lemne,de cartofi..de mancare....ce pot sa faca 11 oameni cu resursele limitate pe care le au?Traiesc de pe o zi pe alta..va zic eu.....copilasii mai mari sunt stravezii de foame ........cele mici sunt cele mai alintate si mai dulci.

Revin ..eu am enorm de multa treaba in perioada asta,ma iau de gat cu statul roman si el cu mine..ei,ne descurcam noi...care pe care...





Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Helbi si tot grupul inimos din Germania
va multumim si apreciem enorm faptul ca sunteti cu noi in acest demers

Diana e ft delicat acolo cu casa si actele. Poti da un telefon sau lua leg tu cu primarul, cineva de la primarie sa vedeti in ce masura se poate face ceva. Eventual si la un notariat.

Laura-s multa sanatate tatalui
si take a time pentru familia ta
Putem ajuta pe altii daca in primul rand suntem si noi echilibrate, fara pb importante.


Eumada succes in lupta cu ... cine ai zis tu acolo

Ilinca, Alexandrina





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300" target="_blank">SMS 848 pentru viata unui pui de om



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

eumada, am 2 cobinezoane pt bebelusi. sunt grosutze si in stare f buna. vrei sa le trimit pt cei 2 bbi? Eu o sa pun pachetele pt Bacau si Butnaresti la Bucuresti si pot pune si astea 2 intr-o alta cutie, iar de acolo fetele sa le trimita la tine ....ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Andreia, scriu si aici. Fetele care aveti nevoie de nr de telefon al doamnei de la agentia Amada(sper ca am scris bine) dati un pm. Eu am convenit cu ea ca o pot suna cu o seara inainte sau chiar in ziua in care trebuie sa primesc coletele. Nu percep taxa de magazie. Doamna lucreaza si duminica, mai ales cand are curse care le asteapta. Joia au program pana pe la 7-8 seara, cand vine autocarul.
Andreia, multumim din suflet ca te gandesti la Floricica.

Fetelor, mai fac un apel si aici...poate suna a "prea mult"... Iulia are o masina de spalat care strica rufele. Spala afara, in ger, s a imbolnavit asa tare, incat miercuri vine la Bucuresti sa mearga la analize. Are dureri de cap, nevralgii, un inceput de reumatism. Daca aveti o masina de spalat cu stoarcere automata, masina cu care nu aveti ce face, va rog mult sa ma anuntati.

Maine seara vorbesc cu Daniela, mama Cristinei...
Despre Cristina va spun ca se recupereaza greu lichidul din plamanul drept. Inca o tin in spital, chiar daca este cu minimum de tratament. Vrea acasa, mai plange ca are 3 luni de spitalizare, insa tot raul este spre bine. A luat in greutate, este din ce in ce mai vesela, face fizioterapie, sper incet incet sa inceapa sa mearga.

Diana, am citit cu casa si cu actele, si la Florina este o situatie pe alocuri, asemanatoare.


Sunteti minunate fetele! O primavara cu mult spor si voiosie in sufletele voastre!

Mergi la inceput