Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Helbi multumim pentru ajutor, deja se pare ca nu va fi suficienta o masina pentru Garbau; oricum parpagajul era ocupat cu soba si speram sa pun hainele de la Giulia si Ilinca pe bancheta in spate langa tatal meu, dar acum cred ca voi mai cauta o masina....ura, din nou super incarcati pentru familiile noastre.
Asteptam si coletul de la Helbi, banii de alimente de la Turturica vor intra prin 7 martie si vedem cum ne organizam; daca nu reusim altfel vom face doua drumuri: primul cu soba si hainele pregatite deja de Ilinca si Giulia si al doilea drum cu alimentele si pachetele din Germania.
Helbi la Cluj nu prea au nevoie de rechizite, am intrebat de fiecare data cand pregatim lista de cumparaturi, dar au zis ca se descurca din ajutorul social primit de copii. Data trecuta am dus numai acuarele pentru Lavi.
Vom imparti pachetele care sunt "cu dedicatie" conform instructiunilor scrise pe punga.
Pe mine nu ma deranjeaza cand sunt rugata sa dau ceva anume unui copil, imi place sa vad ca cineva ii vegheaza personal. Eu de ex m-am atasat foarte tare de Mariusica (piticul de 2 ani) si de Luca, desio pe el l-am vazut numai in poze...
Va pup si va multumesc pentru ajutor.
Laura


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura, incerc sa trimit miercuri de aici, ar ajunge vineri in Buc. Dar, cum am spus, depinde cind ajung cele 2 colete care sunt deja pe drum si care contin hainute mai mici. As mai avea de luat o sacosa plina cu lenjerii pt patutul lui Marius. Plapumioara o am deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Helbi nu e nicio graba; asteapta linistita tot ce ti s-a promis si trimiti totul odata; eu voi vedea cum ma descurc aici cu ele; vom merge cu doua masini daca va fi nevoie, ma va ajuta Anca, prietena Veronicai; ea ne-a ajutat si de Craciun si de atunci e si prietena mea .
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Helbi, scuze daca ai ramas fara raspuns, te rog sa-mi spui cam ce dimensiuni/greutate au coletele, sa stim ce fel de masina cautam . Poate ne ajuta dariastoica cu dubita.
Sunteti ca niste mamici grijulii care trimit colete copiilor de departe .
Multumim mult pentru tot !

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Simona, in momentul in care vor fi gata toate, le cintaresc si va spun cite sunt. Daca poate prietenul lui Rall sa ajute, e ok, ca oricum merge sa le ia pe cele din Tg. Bujor, Daca insa vor fi mai multe si nu incap la el, va spun pt ca o sa am nevoie de numele si un nr de tel al pers. care merge sa ridice pachetele. Apoi, pers. asta va avea nevoi ede datele de contact ale Laurei_S si de o adresa de la Butnaresti.

Mai am o intrebare: avem intre adolescentele noastre (Calina la Cluj, si apoi am vazut ca si la Tg Bujor si al Butnaresti este cite una) pe cineva care poarta mas. 40 la incaltaminte? Am niste cisme de piele si pantofi(gen balerini) in stare buna...daca e nevoie, trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Helbi eu voi intreba pe d-na Costea ce mari me poarta, stiu ca de Craciunam dus marimea 38 si ei ii erau mici si i le-a dat Laviniei. Eu atunci m-am mirat ca Lavi la 14 ani are 38....poate avea multe sosete mai groase....
Mai vb in weekend ca acum ma pregatesc sa plec acasa.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Hehe Laura, Bianca mea la 12 ani are 39

Edit: daca Lavi are 38, atunci cred ca i se potrivesc ei una din perechile de pantofi de sport. Ii trimit pt ea. Potzi sa o intrebi si pe Calina cit poarta. Azi am facut ceva cumparaturi pt cele 3 familii: alune, spaghetti, periute de dinti si pt cei din Tg Bujor si 1 kg orez. Am sa merg maine sa iau niste dulciuri pt totzi copii. Daca mai primesc vreun ajutor financiar de la fetele de aici, mai completez pachetele si cu altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna seara mamici inimoase!

Va ofer si eu un martisor virtual si o

Laura cam pe cand preconizati urmatorul drum la Garbau? La sfarsitul saptamanii viitoare? Eu am lucruri stranse dar vreau sa mai fac o noua triere prin dulapuri, si sa fiu gata la timp.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

saptamana viitoare cred ca vom pleca. Vorbim mai multe maine, azi nu pot sta pe net.
va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

am primit un colet de la rehin de la Alexandrina; nu stiu ce contine, azi il ridic de la posta.

Mergi la inceput