Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Hai ma oana ca nu e prima data cand o lasi cu mama ta, se vor descurca

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Oana, draguta, va fi f bine!!
Eu inainte de orice drum nu dorm cu o seara inainte. Inainte de examene imi era rau de ma deranjam la burta si mai dadeam si la rate. Cum va mai simtiti?

Alice, cum spuneau fetele, varza strivita pe sani, ca sa ti-i detensioneze. Poti sa iti reglezi lactatia si din consumul de lichide, de ex daca acum e mult prea mult incearca mai putine lichide si evita orice fel de stimulent pana iti cedeaza presiunea din sani. Eu am fost fan depozite LM la congelator. Am folosit pungi de la Lasinoh. Cum se mai inteleg fratiorii?

Denisa, ai inceput tratamentul homeopat? Vezi vreo imbunatatire? Ce mai fac vorbaretii tai?

Tinaaa, ce mai face Raducu?
Baby, ia mai pove si tu ceva despre Tudor si despre burtica.
Michellee, hai la apel, vrem sa stim ce mai faceti!
Tanti, Matusa, Lalique cam scumpe la vorba, vrem si noi sa stim ce mai faceti, ce mai fac comorile.
Imaya, Ramonasin, Enik, Bambi_bv, Senty_Mery?
Mai sunt absente, dar stim ca trec mai rar pe la noi, dar mai trec.

Asteptam vesti bune de la Rubia, .



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alina, pai tOcmai ca nu sunt deloc tari si plini de lapte, sunt chiar moi nu am baut foarte multe lichide zilele aste ca mi-a fost frica :)

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Alice, ma bucur ca te-a mai lasat febra!

Ochidut, cat stati in concediu? Lasa ca va fi bine, se descurca mama ta fara probleme. Sa aveti drum bun, relaxare cat cuprinde, distractie maxima, shopping si sa fie o vacanta frumoasa!

Offf, Denisa... Ce te mai chinui si tu!

V s-a trezit la 7 dimi, asa ca la 12 juma il pun la nani. Sotul e la ski :) maine merg eu la epilat, pensat :) Ma rasfat si eu :)



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Oana, La multi si fericiti ani! Iarta intarzierea.

Puiutz, multumesc din suflet pentru prompitudine, ma uit acum pe pm, m-am simtit atat de rau ca ieri am zacut toata ziua. Acum sunt un pic mai bine, dar capul asta ma doare de-mi plezneste.

Btz, ce situatie urata la voi la cresa. Sper din suflet sa se rezolve sa-I fie bine baiatului.

Alice, cum te simti? Pupam mamica si copiii frumosi foc. Am vazut poze pe facebook cu ei, emotionante. Si eu am facut febra la vreo saptamana de la nastere, de la furia laptelui, n-am luat antibiotic, a scazut cu comprese pe sani,cu dusuri pe sani, nu suplimente lactatie, nu lichide multe. Tot asa imi figeau sanii, dar ma si dureau. Pupam mamica.

Am pus cartea cu retetele raw pe mail. Tot asa, iertare,ca am zis acum cateva zile si le pun abia acum. Sa-mi ziceti daca se vad.

Denisa, ai inceput tratamentul homeopat pentru dermatita? Cred ca e tare chinuitoare. Incearca si cu crema cu smirna de la firma aurderm, mie mi-a ameliorat starea foarte bine. Nu are ce sa-ti faca rau.

Ochidut, esti mamica, ce sa-I faci? Stii ca Larisa o sa fie bine, hai ca incet incet te destresezi si te si bucuri.

Crispro, multumesc de intrebare, raceala mea s-a intors, ca nu era destul. Ieri am fost o leguma, azi ma simt un pic mai bine, atat cat sa ma misc. Cum sunteti cu somnul? Eu am intrebat, exista homeopate si pentru somn si pentru sptreptococi si pentru pipi- ce ma interesa pe mine.

Sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Alice draga scuza-ma,acum mi-am recitit mesajul.of nu am vrut sa te sperii,dar scriai ca dr nu a vrut sa iti faca eco sa elimine si varianta asta. deci furia laptelui nu e???



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fetele, mie nu mi-a placut ce a iesit(nu imi plac dulciurile si nici gutuile),dar strumf si ta-su o adora.
luati de aici reteta:
1/2 litru lapte, 4 linguri zahar, 2 oua, 50 gr unt, 3 linguri amidon, 1/2 portocala/coaja de portocala,jumatate de gutuie rasa, baton d evanilie/esenta de vanilie.
pe foc se amesteca laptele(dupa ce a dat in clocot) cu untul ,apoi se adauga ouale cu zaharul amestecate separat. se adauga amidonul(se poate inlocui cu 5 linguri de faina).
cand s-a ingrosat ca o smantana tare,se ia d epe foc si se adauga gutuia rasa+ portocala(felii sau coaja rasa).
dat la rece cca 1 ora.
Pofta mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

vai fete am facut o paine neagra(sau ma rog,graham),o nebunie!!!!!deja sunt la a treia felie,si rontaim aici toti 3



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissteo, sa te pui repede pe picioare!

Noi cu somnul suntem mai bine, nu mai sta treaz. Se mai trezeste noaptea, de cateva ori, sau doar o data, dar rapid adoarme daca merg langa el sau daca pun mana pe el. Cam 10 ore noaptea ( eu tot sper la 11 ore) si ziua o ora, doua. Oricum suntem biiine, fata de ce nopti am avut.

A inceput si vlad sa aiba echilibru cand sta in genunchi si cu fundul sprijinit de calcaie. E de bine! Oricum, are abia o luna de cand e independent- adica se ridica/ aseaza singur, depaseste obstacole.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

da Nicole am sa le scriu,dar mi-e frica sa nu imi dea iar cortizon sau antihistaminice sau protopice pt ca din alea nu iau din start. am luat cortizon 10 ani!ma mir ca nu am dat in altceva!!

fac acupuctura iar,dar la alt medic,iar apoi continui homeopatia,nu vad rezultate inca



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput