Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Alina,.
Sa stiti ca am citit, dar nu am mai scris .
Sunt suparata, urmeaza sa fiu concediata dupa noua lege a educatiei, doar pentru faptul ca mi-am amanat gradul didactic sa pot sta cu Ducu 2 ani acasa.
Oana, iertare. LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU TOATE GANDURILE VOASTRE BUNE, PENTRU URARILE CARE MI LE-ATI ADRESAT SI NU IN ULTIMUL RAND PENTRU CA VA GANDITI LA MINE - sunt convinsa ca toate gandurile voastre bune ma vor ajuta sa trec peste momentele grele acum la inceput de an
va pup pe fiecare, cu mult drag





1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui matusa77

Alina,.
Sa stiti ca am citit, dar nu am mai scris .
Sunt suparata, urmeaza sa fiu concediata dupa noua lege a educatiei, doar pentru faptul ca mi-am amanat gradul didactic sa pot sta cu Ducu 2 ani acasa.
Oana, iertare. LA MULTI ANI!

mama lui Ducu -nazdravucul
15 iulie 2010


Au cum sa o faca? Legea nu spune ca trebuie sa iti asigure un post platit ca inainte de CIC pt 6 luni la intoarcerea din concediu?


Crissteo, sanatate multa!




Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

matusa,nu cred!
pana face strumf 2 ani, nimeni nu te poate concedia.
inscrie-te la grad,da-l pana pe 15 iulie sau
de pe 15 iulie,ai dreptul la 90 de zile de concediu medical pt strumf,adica, pana in nov,deci nu te pot concedia cand esti in CM.
alta solutie:daca esti titular, inscriete la pretransfeuri.ce materie predai si unde?
nu intreb degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

cel mai tare e Marius, de pe forum.da-i un PM.
omul chiar se superpricepe si e fff amabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am cateva minute libere...am citi putin, sper sa reusesc macar sa va citesc chiar daca voi raspunde mai greu si multtttt mai rar decat inainte

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

eu masline nu am dat dar am gasit boabe de porumb nedigerate,plus semintele de in,susan,dovleac


am observat si eu boabe de porumb, seminte de vanata si semintele din paine

reteta va rog de paine neagra

ALICE eu nu am avut niciodata lapte suficient, mereu eram in urma cu productia fara de cerere
am luat si eu ceaiuri pt stimulare - m-au constipat infiorator
solutia la mine a fost pompa, dupa fiecare supt zi sau noapte m-am mults...atat cat a iesit 1 ml sau 100 ml...si stimularea cred eu ca face cat 100 de ceaiuri...desi e greu noaptea dupa ce il alaptezi in loc sa dormi tu sa pompezi






1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

Eu sunt in fibrilatii maxime...si imi e rau....... nu ma plang ca plec, multumesc lui Dzeu ca putem face asta si pe de alta parte sunt convinsa ca e bine cateodata sa evadezi doar in 2. DAR, pana plec este absolut groaznic, sunt asa stresata cu Larisa, sa dau toate indicatiile, sa o instruiesc pe mama, sa ii las tot ce trebuie, am numai scenarii in cap, numai intrebari care incep cu "de ce trebuia noi sa plecam fara ea" si "daca.....", daca.....
V-am zis, nu ma plang, ca stiu ca pana la urma acolo o sa reusesc sa ma relaxez, DAR cu cel putin 2 zile inainte imi e efectiv rau fizic: ma trec transpiratii reci calde pe corp si maini, ma ia cu ameteli, imi e greata, imi joaca stomacul si simt o moleseala in picioare. Daca a fost cineva emotiv tare la examene, sa stiti ca senzatia aia o traiesc, chiar ceva mai rau. Sau ca la o indigestie...

Deci sunt dusa si simteam nevoia sa impartasesc cuiva

Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


ASA AM FOST SI EU!!! inainte sa plecam la Dublin
in minte imi tot rasuna intrebarea "ce-a fost in capul tau? nu iti ajungea 3 zile de ce pleci 1 saptamana"
de acolo m-am abtinut si nu am sunat decat 1 data la 2 zile...deci de 3 ori in total
dar mama imi trimitea sms-uri de 2 ori/zi dimineata si seara si imi spunea cum a mancat si cum a dormit
ma gandeam doar acasa
cand am incercat sa ma deconectez sa nu ma mai gandesc doar la ce face Matei...m-am simti prost ca nu ma gandeam la copilul meu
a fost bine...a fost frumos in 2...e NECESAR zic eu macar 1 data/an...dar e FOARTE GREU!
cand ne-am intors m-a durut cum se uita la mine in aeroport...mai avea putin si imi spunea "daca ati plecat, ce cautati aici, de ce ati mai veni?!" - probabil constiinta mea era putin incarcata
apoi a inceput prioada mamoasa cand nu se mai dezlipea de mine

Oana, sa ai o vacanta minunata!!! - cea mica a mai ramas cu bunica dar te inteleg perfect exact prin asta am trecut si eu
...si apoi abia astept sa ne vedem la Sibiu


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

ochidut, draga mea, vacanta faina sa aveti...asa e prima data cand las copilu acasa cu altcienva... treci si peste asta...

crissteo, sanatate mami...ufff...

denisa, draga mea, fa ceva...e groaznic ce ti se intampla...nu e si pe fond nervos? te intreb, pt ca mie de ex mi s-a descoperit cica psoriazis(la ceafa), ma mananca pielea capului in zona respectiva aproape zilnic, dar tine f mult si de starea mea...asta e pe baza nervoasa, sist imunitar scazut, bla,bla...

nicole, sarumana pt toate...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eladea,nu ai pt ce.

denisa, histamina se descarca si pe sistem nervos.sunt cazuri de urticarii severe rezultate din descarcarea de histamina pe sistem nervos.
baga-ti si tu memebrele inferioare in tot ce te streseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

matusa, ?????????? cum asa??????? Pai eu vreau sa stau 3 ani acasa cu B... Oare sa-mi caut de pe acum de lucru? Cati ani au trecut de cand ti-ai luat def sau gradul anterior? Aveai dosarul pt grad depus cu inspectii facute? Eu nu cunosc noua lege a educatiei, sunt titulara pe post in urma examenului din 2007, def in 2008.

Mergi la inceput