Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Roxana si noi am fost in Turcia cu picii anul trecut la Cornelia in Belek,f misto complexul insa cam scump. Uita-te pe google .intreaba-ma detalii daca vrei. Eu nu am vazut postarea ta,am dedus din mesajele ulterioare a fetelor ca intrebi de ceva locatii in Turcia



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

eu masline nu am dat dar am gasit boabe de porumb nedigerate,plus semintele de in,susan,dovleac



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Alice eu am facut febra 39 la o sapt de la nastere,si mi-au dat augmentin(eram inca in spital cu picii ca am stat 10 zile. Mi s-a infectat operatia,am aflat dupa 3 zile,m-au desfacut pe viu,nu cred ca are rost sa detaliez senzatiile tari. Pana la febra pe mine ma deranja ,chiar ma durea mai tare operatia in partea stanga (unde m-au si desfacut). Cum iti simti taietura?
aaa si bineinteles alaptam si facusem concomitent si o furie a laptelui



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

probabil o sa ma intrebati ce fac la ora asta treaza!pai cam asa stau eu treaza cate 2 ore pe noapte din cauza dermatitei melema doare,ma mananca,ma arde,de imi vine sa ma urc pe pereti!!!!!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

denisa, scrie te rog celor din germania.

aintona, copii fac frecvent anemie. fdin ce scrii tu ,cred ca ar fi si o carenta de fier.
sideremia cat e ok.
eu am auzit de galbenusul de ou d eprepelita,dar nu am incercat.
am obtinut rezultate super cu fier haussman.
e posibil sa nu asimileze fe din alimentatie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!

Dam cafeluta!!Vai de mama mea Denisa, cred ca e super nasolce patesti tu.si eu am o iritatie nasoala pe maini , mai ales o fac de la detergentul de vase si ma ustura mainile de crap, mai fac si rani, se crapa pielea, dar chiar asa ca la tine nu am patit.nu merge chiar cu nimic??Pupam sa treaca!!


Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fetele, nu ma pot abtine.
e din pta Universitatii
super tare !
"auzi, tu, ce vrea absurdul, sa-i aduca berea smurdul”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Eu sunt in fibrilatii maxime...si imi e rau....... nu ma plang ca plec, multumesc lui Dzeu ca putem face asta si pe de alta parte sunt convinsa ca e bine cateodata sa evadezi doar in 2. DAR, pana plec este absolut groaznic, sunt asa stresata cu Larisa, sa dau toate indicatiile, sa o instruiesc pe mama, sa ii las tot ce trebuie, am numai scenarii in cap, numai intrebari care incep cu "de ce trebuia noi sa plecam fara ea" si "daca.....", daca.....
V-am zis, nu ma plang, ca stiu ca pana la urma acolo o sa reusesc sa ma relaxez, DAR cu cel putin 2 zile inainte imi e efectiv rau fizic: ma trec transpiratii reci calde pe corp si maini, ma ia cu ameteli, imi e greata, imi joaca stomacul si simt o moleseala in picioare. Daca a fost cineva emotiv tare la examene, sa stiti ca senzatia aia o traiesc, chiar ceva mai rau. Sau ca la o indigestie...

Deci sunt dusa si simteam nevoia sa impartasesc cuiva

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

cand l-am lasat prima data pe strumf cu tata, am facut crize de nervi.il sunam din 30 in 30 de min.
saracul om!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Toata noaptea am avut febra, mai mica e adevarat. Mi-am pus supozitor la 4 ore si degeaba, pana spre dimineAta cand mi-am amintit ca mi-a zis doc sa imi pun comprese cu apa rece pe sani. Mi/a scazut la 37;3 dar cum vine putin lapte in sani cum se incing.

Aseara cand am culcat-o pe mara, mi-a pus mainile pe sani si zicea uff uff

Denisa, nu ma speria. Operatia nu ma doare deloc, nici inflamata nu e (la exterior) of si tu cu dermatita ta. Nu te ajuta nimic nimic? Am vazut ca aia de la aderma au o crema de maini pt piele atopica. Sau ai incercat-o deja ?

Cristina, sa nu te aud ca nu pleci sa te relaxezi putin

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput