Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Vad ca foarte putina activitate pe aici, ca sa nu zic nici un fel...

Eu am avut un weekend de vis cu soata mea, ne-am simtit foarte bine. Acum din pacate singura din nou...

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Eu, se pare, am zis "HOP" inainte de a sari gardul, caci tocmai m-am inturnat dintr-un epuizant concediu medical de o saptamana. Spun epuizant nu pentru ca eu as fi fost bolnava, sau pentru ca vreunul dintre copii ar fi facut vreo forma mai grava de viroza (desi concediul mi l-am luat pentru ca Raducu s-a virusat, dar - din fericire - a facut o forma usoara si l-am tinut acasa doar ca sa ramana asa, nu sa se agraveze) ci pentru ca Jurculetul "al batran" a luat gripa de la lucru si mi-a zacut in pat o saptamana incheiata de-am zis ca nu mai scapa! Fetelor, eu asa ceva n-am vazut de cand mama m-a facut!
Ei, si acestea ziind fise, am ajuns in postura de "eu centrez, eu dau cu capul" prin casa si prin afara casei, astfel ca s-a ales praful de concediul meu de relaxare si am ajuns in situatia in care m-am intors luni la lucru tabarata, intr-o stare de oboseala si epuizare desavarsite . Pot spune ca am avut momente in care am tanjit dupa biroul meu, dupa scaunul meu absolut inconfortabil, dupa tabelele mele in XCEL interminabile ...
Ma rog! Fuse-fuse si se duse. ... Alte rele sa nu fie.
Vad ca nici voi nu v-ati prea omorat cu scrisul, cu exceptia minunatei noastre Cristina, care nu abandoneaza niciodata lupta si continua sa scrie eroic aici, fara odihna! Apropos, Cristina: sper ca ai avut un WE de vis alaturi de soata ta!

Deci, eu sunt pe linia de plutire acuma, ceea ce nu-i rau deloc!

V-am pupat si-o zi minunata va doresc tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi bine ai revenit. Doamne prin ce trecusi....Doamne ajuta ca sunteti bine toti, ca pisoiasii tai nu sau virusat si ei de la soata ta...

Cat despre wekendul meu: a fost super-duper. Ne-am simtit minunat dar din pacate fuse-fuse si se duse...

In rest eu acelasi program: sala-servici-acasa.

Hai ca era sa uit. Ieri am avut germana si am luat 93! Heheh tare fericita sunt.

Va pupic. sa aveti o zi minuata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La mine este o dimineata asa frumoasa de nu iti vine sa stai in birou sau in casa...

Eu acelasi program, nimic deosebit. Mi-am facut planul pentru vacanta de Paste. ma duc la Durham si la Newcastle.


Va pupic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca nimeni nu mai intra...As fi zis ca miroase a paste dar Pastele acasa vine decat peste doua saptamani.

La noi vara s-a terminat si se pare ca vine iarna.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna si va multumesc pentru primirea aici

Nico, deci suntem pe acelasi profil Mai scriu eu si pe la stumfi, dar nu mai mai scrie nimeni in rest, si ca atare ma simt "eu centrez, eu dau cu capul".
In rest, fetele sunt bine, am trecut si noi prin tot felul de viroze, cel mai nasol m-am simtit eu, ele au avut forme mai usoare... Dar sper ca s-au terminat. Acuma ele sunt la gradi, urmeaza vacanta de 2 saptamani de Pasti, pe care o asteapta cu nerabdare.
Sper ca si voi sunteti bine cu totii!

Cu facultatea... am terminat in Bucuresti, Poplitehnica, Fac. de Electrotehnica, in 2002.... se pregatesc colegii de intalnire de 10 ani, am primit mail de la un fost coleg, sa ne strangem.
Am lucrat o vreme in domeniu, intr-un institut de cercetare, dar la un moment dat nu prea mai mergea treaba, salariile erau f mici, m-am mutat apoi la bugetari, la Autoritatea pentru cercetare, apoi am intrat in CIC-uri cu cele 2 fete, si nu am mai revenit la vechiul loc de munca pentru ca se "nasolise" situatia, cu scaderile de salarii etc... Acum lucrez in sistemul privat, pe consultanta ISO (calitate 9001, mediu etc), mi-e mai avantajos, am programul flexibil care ma ajuta si cu copiii (suntem in familie si aici recunosc ca n-am batai de cap, daca mi se imbolnaveste Doamne fereste vreun copil, nu ma "freaca" nimeni la cap ca de ce lipsesc, mai lucrez de acasa, mai recuperez dupa, ma mai ajuta ai mei samd...)

Cam asta in linii mari despre propria persoana

Pisicuta, sanatate multa! Sper ca ati depasit hopul!

Toate bune tuturor

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Monica bine ei revenit. Ai o familie frumoasa - ti-am vazut fetitele.
Nici aici nu avem activitate masiva pe forum. Eu intru aproape in fiecare zi si incerc sa il tin in viata.

Acasa, in Romania, am vazut ca ai nostri copilasi au program lejer saptamana asta. Roxy a mea merge la muzeu, planteaza pomi tot felul de activitati au saptamana asta. Ieri mi-a zis ca duminica seara i-au iesit niste bubite pe ea. ce-i drept in weekend a fost la doua petrecerei de zile de nastere deci cine stie...sau de la polenul de afara.

Eu sunt in parametriii normali chiar daca ieri am avut atatea ore pe toace pentru meetingul ala. Azi am o firma si de maine se mai linisteste si la mine.

Astept vineri sa plec la Durham.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La mine ninge de rupe. Am ajuns uda fleasca de dimineat la sala, acum la fel la servici. Sper sa se opreasca....


Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Intru in viteza luminii, sa nu ziceti ca sunt reao si nu va mai dau nici un semn de viata!
Raportez, bezmetica de serviciu! Toata ziulica alerg, la lucru incheiem trimestru, deschidem trimestru, facem si desfacem, Pastele bate la usa, primavara ba vine, ba ne mai lasa, casa urla dupa curatenii generale, frigiderul sa-l umplu cu mancare, activitatile extracuricullare ma cheama sa le livrez pruncii inscrisi la ele ... si peste toate astea, Vladut este in vacanta pentru ca scoala lor gazduieste olimpiadele nationale si nu pot deranja. Prin alte parti nu s-au prea riscat sa se organizeze sa se preumble, data fiind vremea sucita de afara si multitudinea de viroze care inca mai bantuie prin urbe. Asa ca pruncul sta "home alone" si mie-mi tremura chilotii pe mine gandindu-ma ce-o face el toata ziulica.
Eu ma pregatesc asiduu pentru sarbatoarea de Florii, deoarece detin in dotare trei bucati numai bune de sarbatorit: un sot, un puiuc si o socrosenie ...
Cam atata!

Pup fetele si-o primavara superba va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Pisi spor la treaba sa umplii frigiderul, sa faci curat si tot ceea ce ai mai enumerat tu acolo invartindu-te intr-un calcai ca sa ai timp cat mai mult de petrecut cu pisoiasii tai. Cat despre scoala si Roxy are o saptamana lejera cu facut de felicitari, dus la muzeu, fiind majorete, etc.

Eu aseara am facut cozonac pe care puteti sa-l vedeti pe FB. Nu e perfect dar e de casa si e gustos.

De maine eu dispar pentru cel putin 3 zile ca este Pastele aici si sunt libera pana miercuri.

Sa zic celor de rit catolic si protestant Paste Fericit!

va pupic.

Mergi la inceput