Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Nu-mi sta-n fire sa fiu asa expeditiva, dar pentru ca-s in mare graba si nici nu vreau sa o mai las pe Cristinica sa se chinuie singurica pe aici, postez repede o urare scurta, dar din inima, de PASTE FERICIT! tuturor celor care-l sarbatoresc duminica si LA MULTI ANI! Florilor care se sarbatoresc in aceeasi zi si fug la ale mele!
...Intre noi fie vorba, incepe nebunia!

Va pup, dragele mele si-un WE PERFECT va doresc!



P.S. Cristina, vazut cozonacii tai de pe FB! Aratau ca din reclama, ceea ce m-a facut sa cred ca-s si extrem de deliciosi, asa ca am balosit pe tastatura la mare arta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi bine ca ai intrat tu sa ramanem pe prima pagina. Cu intarziere La multi ani de Florii!

Eu la servici din nou....Bine pana sambata cand ma calatoresc si abia astept.

La Durham si Newcastle a fost super (pozici pe FB).

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca nimeni nu mai zice nimic, nimic....

Eu sunt un pic muciasa asa ca haideti la ceai verde cu iasomie.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

va doresc un Paste fericit. Sa va aduca iepurasul tot ceea ce va doriti.

Ne auzim intr-o saptamana.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutareeeee!
Gata cozonacii, pasca, ouale rosii? Noi facem azi de toate (mai putin cozonaci, pe aia ni i-a facut o persoana de bine).
Va urez sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Hristos a inviat!

Petrecurati cu bine Pastele?
Eu, da. Adica suntem bine, ceea ce pentru mine e de ajuns.
Anul asta m-am apucat sa fac si eu niste preparate gen drob, (pana acum il facea maica-mea, anul asta am zis sa fac eu), pasca (nu facut niciodata pana acum). Ideea era sa miroasa si la mine in casa a bucatarie de Paste. Cu toate ca nu au fost un esec, am ajuns la concluzia ca faceam tare bine cand stateam eu linistita si pregateam doar oua vopsite. Dar uite ca fara o experienta din asta, ramaneam cu un mit nespulberat. Sa-mi fie invatatura de minte pentru sarbatorile viitoare.
Sper ca voi at petrecut mai bine si cu mai mult entuziasm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

M-am intors si eu. A fost foarte bine in Germania. Am petrecut frumos.
Am sa pun si ceva pozici in curand - promit.

Azi la servici si imi vine deja sa ma iau cu mainile de par.

Gimmmer iubita nu trebuie sa renunti. Eu cu cozonacii o data ies bine de 10 ori o dau in bara dar tot nu ma las LOL. Am vazut ce a scris Pisi - chiar a fost foarte gustos.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu sunt bine. Din nou in programul de rutina sala-servici-acasa.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

HRISTOS A INVIAT!

Am aflat mai de demult, dar am uitat sa va spun .

Noi am petrecut sarbatorile pascale in cel mai placut mod posibil, in sensul ca duminica am umblat cu "colindata" pe la neamurile de la Arad (respectiv soacra si cumnatu'), si ne-am umplut burticile flamande, dupa care luni si marti ne-am bucurat de linistea si caldura caminului nostru, fara ca cineva sa ne tulbure armonia si taimingul, care au atins perfectiunea pe alocuri. Bine, pregateli am facut si eu, in sensul ca am prajiturit, am vopsit oua, am facut si regulamentara ciorbica de miel, pe care am impartit-o cu socro, dar n-am mai avut stresul de a fi gazda, ceea ce nu-i putin deloc! ... Prietenii stiu de ce ...

Cam atatea am avut de raportat!... In speranta ca v-a mai trecut putin supararea provocata de absenta mea indelungata de pe aici, va pupic si va las in compania ... muzicii, desigur!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor ca sa nu zid Pisi direct.

Vai ce frumos ne-ai relatat tu desfasurarea evenimentelor si tare ma bucur ca toate ti-au iesit asa cum ai vrut tu. Nici eu nu ma plange ca in ziua de Paste am avut mimozele mele langa mine si pe ai mei parinti. Am ciocnit si noi oua rosii, am avut cozonac chiar daca am sarbatorit in hotel.

In rest la mine toate la fel. nebunie maxima...Afara ploua, ploua si urasc vremea asta....
Aseara am reusit sa pun si niste pozici pe FB. Am si pe Picasa unele cu Roxy si restul trupei deci cine vrea sa vada dati un strigat si va trimit link.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput