Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Iuuuuhuuuuu! (asta a fost strigatul cerut de Cristina pentru poze)

Salutare fete dragi, ca sa nu zic direct Cristina (am citat dintr-un mare clasic in viata)!

N-am mare lucru de spus, decat ca urasc vremea sucita de afara si vantoasele care o pigmenteaza si ploile care o asezoneaza ... bleac! Dar pentru ca nu vreau sa o mai las singurica pe Cristina ca sa se plictiseasca pe aici, zic sa mai insirui cateva prostioare, bashca si-o melodioara, sa simta lumea ca traiesc. Apoi plec.



Va pup si-o zi superba va doresc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Tanaaaaam! Sal'tare!

Eu sunt p-aci, va urmaresc.
Tuinea, ce te mai calatoresti! Bravo, distractie placuta. Pffff.... contul meu de facebook... il napadesc buruienile la cat de des intru.
In rest, tot cum ma stiti. Sunt bine, ceea ce va doresc si voua, si-s plina ochi de activitati. Am inceput si gradinareala, pe langa toate cele. Acus astept minivacanta. Sper sa am timp de multe.
Sanatate!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Nici sa citesc nu am mai ajuns in ultimul timp.
Inca nu am scapat de perioada incarcata iar oboseala se simte tare. Copiii si domnul meu au reusit sa mearga pt o saptamana la socrii. Pt strumfi a fost frumos. Eu am mers doar pt sambata si duminica, deci un tur in forta.
In rest ma bucur ca suntem sanatosi (nu indraznesc sa imi fac analizele, deci sper ca sunt bune). Imi e dor de povesti, de timp liber sa lenevesc in balansoar... banuiesc ca in max o luna se linistesc apele si o sa ma plang ca ma plictisesc.
Dupa o zi plina abia astept sa merg acasa unde e frumos - frumos: au inflorit pomii, canta pasarelele, .... imi place tare.
Sunt sanse mari sa ne asfalteze strada pana la alegeri asa ca am mai pregatit o pereche de role pt Andra. Alex are asa ca trebuie sa imi mai cumpar mie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor, asa mai dupa amiaza dar mai bine acum decat never.

Eu de dimineata fusei si ma tunsei. A iesit bine, mi-a lins parul asa cum visez eu sa-l am deci toata lumea la servici nu m-a mai recunoscut ba mai mult soata mea mi-a zis acus pe Skype ca vrea vacanta cu mine din nou ca acus arat si mai tare in parcare LOL.

cat despre vreme nu mai zic nimic decat ca eu si cu Pisi ne miutam la Nico la pomisori infloriti si cantata de pasarele ca la mine toate sunt jumulite si zgribulite de iernisoara de afara.

Glimmer draga vin la vara sa-mi dai rosii de gradina - glumesc ca si mama este intr-o activitate masiva la capitolul gradina. Ba mai mult barbatul meu in balcon si-a creat proriul si personalul rasad de rosii cherry. Acum sa vedem productia.

Cam asta este tot.

Ah uitai: Pisi trimit lincul cu Picasa pe e-mailul care il ai pe FB.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Ce mai faceti voi?

Pe mine ma apuca depresia. Ploua in continuu....

Aseara am fost cu o prietena de-a mea la film: Salmon Fishing in the Yemen. Super film.

De dimineata am fost la sala si acum la servici.

Va pupic si sa aveti un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare!
Am intrat sa va urez minivacanta placuta (pentru cine are asa ceva in urmatoarele patru zile).
Eu sper ca zilele astea sa fie cat mai productive pentru mine si sa ne intalnim cu cat mai multi prieteni. Ma bucur ca e vreme buna.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Am pregatit dar tare imi e teama ca o beau singurica .
Ieri am reusit sa ajung si eu la "Sinfonia lalelelor" ....frumos dar ...lumeeee, multa lumeeee. Prea multa agitatie pt mine.
Azi am o zi plina, noroc ca maine e liber .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Nico ma inscriu eu la un ceai cu lamaie ca sunt muciasa si racita cobza.

La mine azi intr-un final s-a oprit ploaia si sclipeste un pic soarele. Oricum am fost mai norocosi ca altii ca nu sunt inundatii.

Va doresc o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu mai bine si azi m-am incumetat si am mers la sala dar ma doare un pic in piept cred ca de la atat tuse.

La mine ploua iar...si sunt geloasa pe vara de acasa. Roxy si Dudu se bucura la maxim de zilele frumoase si libere. Azi este si ziua soatei mele. Sa-mi traiasa si sa fie sanatos asa ca dau de baut ce vreti voi.

Eu liniar, nimic deosebit.

Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Sal'tare!
Gata vacanta, din pacate. Dar a fost bine, cat a fost. Zile frumoase, prea calde, ce-i drept, dar a fost bine. Sincer, si daca ploua continuu, mie tot bine cred ca mi s-ar fi parut, atat de mult imi plac vacantele. Am stat mult pe-afara si m-am relaxat, nu am reusit sa citesc mai nimic sau sa fac alte chestii "de-ale mele", dar m-am ocupat de gradina.
Tuinea, la multi ani sotului. Sa fiti cu totii sanatosi si fericiti!

Numai bine tuturor!

Mergi la inceput