Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Glimmer multumesc frumos de urari. Si eu va doresc voua la fel.

La mine s-a oprit azi de dimineata ploaia. ESte tot nor dar macar s-a oprit un pic.

La servici nebunie...Am fost si la sala si ma dor toate cele LOL.

Cam asta este tot.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

La Multi Ani soatei de Cristinica! Sanatate multa si maxime bucurii!

Ei, ei, cred ca nu mai este nevoie sa va spun ca eu JUBILEZ de cand peste glia strabuna s-au asternut aceste temperaturi varatice! si recunosc ca ma rog sa tina cat mai mult nebunia asta, pana in decembrie, daca s-ar punea!

Daca ma intrebati cum am petrecut minivacanta asta, trebuie sa recunosc ca am facut sauna la greu, calcand muntii de haine si de lenjerie care se cam adunasera prin casa, bashca garderoba de vara pe care am "scos-o de la naftalina", iar pe seara am iesit cu piticii in parc. Nimic spectacular, dar cu toate astea, mi-a picat la fix vacanta asta!

fetele si-un WE placut va doresc, ca ... urmeaza!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi multumesc frumos de urari. Imi imaginez ca dogorelul de afara ti-a schimbat complet moodul. La mine ploua din nou si sperantele mele de a ma duce undeva in minivacanta mea din weekenul asta se cam naruie.

Eu ieri m-am laudat dupa amiaza cu o durere de cap de imi venea sa vars - scuze. Azi mai bine.

Va pupic si o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La voi am auzit ca este tot cald...La mine sunt 6 grade...Roxy a mea este la panataloni scurti si s-a bronzat....

La mine liniar: sala-servici-acasa.

Maine seara ma duc la film. In seara asta la un curry.

Va pupic si weekend superb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Hello Ladies!
Remember me?! I hope yes! I guess no!
Am scris acum 1an si ceva, insa intre timp am nascut, copil, biberoane, oboseala...si tot tacamul, si n-am mai intrat pe net.
Acum sunt back to office si, plizzzzzzzzzzzzzz lasati-ma sa intru inapoi ca am nevoie de discutii mature care sa despaseasca sfera produselor si activitatilor destinate copiilor de sub 2ani!!

Kisses & flowers!

Ghiocela - mami de Irina Maria (15.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare fete dragi!

Am intrat doar sa va spun 7 motive pentru care trebuie sa iubiti PRIMAVARA:
1. Primavara este o simfonie de culoare proaspat adusa din cer. Primavara este mai usor de inteles ritmul natural al vietii. Fara plastic, fara false “importante”, fara temeri apocaliptice. Primavara viata rade cu tine.
2. Primavara te bucuri de dansul unui sunet, de agitatia vreunui nepot, dar si de calmul mirosului de flori de magnolie. Primavara iti incanta simturile, trezindu-le din bizarul dans al iernii. Primavara te scoate afara din tine. Si te pune sa te uiti la ceea ce conteaza.
3. Primavara iti faci curat intre lucruri si ganduri. Te lepezi de vreo haina arhivand-o in vreun vechi dulap. Te saturi de gandurile insalubre, te scuturi de gandurile reci de iarna, te bucuri de raza vreunui soare, te incanti la vederea unui fluture inchis in libertatea sa.
4. Primavara este restartul computerului de bord. Este vremea gandurilor bune, al inceputului de drum, al sperantelor si al stralucirii din priviri.5. Primavara este “clipaitul” de pian in ritm de Chopin. Este gustul de cafea proaspata in terasa casei tale. Este realitatea ta, dar fara lucrurile mici. Doar cele mari, adica doar cele care conteaza.
6. Primavara este un stop cadru pus pe rapid pentru ca tu sa vezi ca lumea din jurul tau invie. Primavara este poate modul in care universul si Dumnezeu ne spun ca totul e circular. Ca tot ce s-a incheiat e pe cale sa inceapa. Primavara este timpul tau de renegociere cu tine. Cu cine esti, cu ce haine si hram porti, cu ce vrei sa faci.
7. Primavara vine peste tine, iar daca o vrei este binevenita si gratuita.

Sa aveti o sptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Din nou in campul muncii.

Ghiocela bine ai revenit. sa-ti traiasca pupiul. Te asteptam la taifas ca ducem lipsa de activitate pe aici.

Pisi numai tu puteai sa ne ridici moralul in asa un mare fel. Eu iubesc primavara numai ca la mine e tot iarna - bine acum sa nu fiu rea sclipeste soarele dar se zice ca vine furtuna.

Eu in rest bine. Duminica am fost la Huddersfield. Ieri am fost un pic prin magazine si am facut un chec zebra pentru baietii de la servici.

De dimineata la sala si acum la servici...

Va pupic. O zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Thx girls!

In Bucuresti este frumos azi! Ieri m-am dus de la serv direct in Centru Vechi la o bere cu sotul si niste amici. N-am mai fost de anul trecut. A inceput sa semene cat de cat cu ce vedem afara

Asa ca...daca aterizati prin Buc, va astept la o bere chiar la Caru cu Bere

Have a nice day, Ladies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata fete dragi
Am pregatit din belsug si ceai cu multa lamaie.
Cristina, la multi ani fericiti domnului tau !
Multe ca ne aduci mereu pe prima pagina .
Ghiocela bine ai revenit! sa ne povestesti si depre strumfita ta .
Pisi frumos mesajul despre primavara . Imi place tare anotimpul asta.
Eu tot cu program incarcat. Mai sunt multe de facut pe langa casa, nici nu stiu pe ce sa pun mana cand intru pe usa. Curtea incet, incet prinde contur. Azi terminam de construit gratarul .
O zi cu mult soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Nico bine ai revenit. Te cred ca esti tare ocupata cu toate activitatile in care esti implicata. Merci frumoas de urari. Si voua la fel va doresc.
Acum daca ai terminat gratarul: Ghiocela aduce berea, tu faci gratarul raman eu sa aterizez cu desertul si gata am pus de o peterecere.

La mine liniar doar ca atentiune E SOARE!!!!

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput