Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Hello Ladies!!! Whats up?!?

In Bucu e cam innorat!
As vrea sa merg la un spectacol la Circul Globus, "D-ale Bibicilor lui Caragiale" se cheama si cred ca este super!
http://www.circulglobus.ro/spectacol.php?spectid=1029
Eu am mai fost acum 5 ani la "Micul Paris" tot la Circul Globus si a fost extraordinar. Sper sa fie si asta la fel!
Daca mai exista amatoare, let me know! Se joaca numai sambata si duminica si doar in luna mai.

Am treaba multa azi la serv dar nu am chef, asa ca voi indura un chin prelungit!

Va sarut din departare! Kissss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:


Ma mai primiti?
Fata mea are un an si o luna, e scumpete delica, dar activa si miscareata toata. In plus e si un pic cretulina acum, asa ca e iubirea noastra.
Razvan a crescut si e un copil istet si smecher, invata cum sa ne manipuleze cu civinte frumoasa, dar bineinteles, are si el mofturile si tantrumurile lui. Ma rasfata cu "esti cea mai frumoasa mama din univers", "nu vreau sa te pierd niciodata", "te iubesc pana la Doamne-Doamne".
Ma consider o mama norocoasa si fericita cu asa copii.

De luni incep lucrul si am emotii, referitor la cum se va descurca fata mea cu bona...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Cafea nu face nimeni? Am pregatit eu mai multa .
Ggiocela eu maine am program de circ . Copiii sunt tare incantati.
Isa de luni incepi? Cum e bona?
E un dulce Razvan, cum te rasfata el! Alex a trecut la faza cu esti cea mai rea mamica dar te iubesc caci esti mama mea . Andra in schimb imi face niste declaratii .
Cristina va astept cu mare drag. Tare mi-ar placea sa ne intalnim toate .
Oare ce mai face Otilia? Nu a mai intrat de ceva vreme.
O zi cu mult soare va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Elena bine ai revenit. Te felicit pentru cele doua comori. Nu am nici un dubiu ca esti o mamica implinita.

Ghiocela ai mei merg maine la circ dar nu stiu ce vor vedea. As vrea sa ajung acasa...

Nico nici eu nu stiu nimic de Otilia . Nu am mai intrat nici la Targoviste. Anca a pus niste pozici pe FB si arata absolut superb, linistita. Gabi este activa pe FB. M-a facut sa-mi saliveze gura cu niste mititei...

Eu in rest bine. La mine toatna iar cu galeata.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

ce mai faceti? Nu mai ziceti nici una nimic?

Roxy a mea este plecata in excursie la Bucuresti azi la circ, Cotroceni si Antipa. Era asa de excitata de ideea de a se duce in excursie.

Eu am sa dispar pana miercuri. Luni plec la Exeter. Tot luni am de dimineata si examen la germana...O gramada de chestii de facut.

Va pupic. Va doresc un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Hello Ladies!

Nico, Cristina cum a fost la circ?? Eu inca n-am ajuns. Ce spectacol ati vazut?

Am fost sambata la restaurantul Anatolia, fost Brotacei, din Tei. este foarte frumos amenajat, racoare pe lac, vegetatie multa, papa bun yammiii. Vi-l recomnad cu incredere!!!

Noi vrem sa-i amenajam camera Irinei ca de 2 ani de cand ne-am mutat, dormitorul mic este uscatorie si debara Am fost ieri la IKEa sa ne uitam de mobila si Irina s-a suit in toate paturile expuse, se invelea si facea nani spre amuzamentul tuturor vizitatorilor cu greu am reusit s-o luam de acolo. adica cu forta am luat-o!

Va pup si va astept pe forum! Have a nice week!! Kisss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Goood morning! (desi, daca ne luam dupa vremea de afara, nu s-ar prea zice ca-i buna)

Azi fac cinste cu ce vreti voi, deoarece astazi jumatatea mea mai buna implineste 24 de ani (pentru acuratetea informatiei, cititi varsta de la dreapta la stanga, totusi ). Asa ca, in loc sa ne intristam din cauza ploii de afara, mai bine saaaaa ... Singin' in the rain!

Enjoy!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Happy birthday Dori's husband!!!! Have a nice life!!!

Fetelor, unde sunteti?? Ce ati facut in wend? Haideti la raportul saptamanal: locuri, pareri, impresii, preturi, idei, etc.

Cred ca sunteti prinse care cu jobul, care cu copii..etc... Va asteptam la apel!

Kiss all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare!

Am intrat sa va spun ca eu sunt bine, ceea ce, desigur, va doresc si voua.

Pisi, multi ani fericiti sotului si sa fiti cu totii sanatosi. Zici ca ati petrecut pe cinste?

Eu nu am nimic nou de raportat. N-am plecat de acasa, m-am bucurat doar ca vantul de duminica nu mi-a masacrat gradina. Abia astept sa vina vacanta.

Numai bine si soare tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hei salutare!

O daca serviti dupa-amiaza ofer cu drag. Eu servesc, nu chiar mereu dar azi sunt cu ea in fata.
Am lipsit ceva vreme dar zic eu motivat caci ba sunt ocupata cu copii, ba cu serviciul nebunie mare. si incerc sa o copiez pe Cristina, ma refer la sport. Evident ca nu ajung la sala asa ca ea zilnic, as dar nu se poate. Ma multumesc cu 2 zile pe saptamana in general. Si mai are si mama un moment de relaxare caci fetele le iau cu mine, au loc de joaca la sala. Ieri chiar si piticuta a mers, a fost prima data cand a stat cuminte. Ca am mai avut doua incercari esuate in ultimele doua luni. A zis ca sta cuminte si dupa cateva minute au venit dupa mine ca plange copilul. E mamoasa, de fapt cum altfel sa fie? Dar e atat de scumpa! Ne uimeste cate face si cum o drege dupa cate o prostioara. Iar noi adultii zici ca n-am mai vazut copil mic pana la ea
Dar are acum o perioada asa de atasament extrem. Cum ma vede ca ma imbrac incepe "mami nu pieca a vivici". De dimineata i-am spus ca trebuie sa o duc pe Elisa la gradinita si a incetat. Dar zau ca as sta cu ea acasa, sa ne iubim toata ziua.
Am primit o bicicleta si invat sa merg . De 20 de ani nu am mai urcat pe una sa merg pe drum. Nu mai zic ca unde stam sunt dealuri si vai si multe bariere asa in S pe drumurile pietonale. Ce sa mai, o provocare. A fost ideea mea sa ma mobilizez sa pot merge la plimbari cu Ana prin cartier. Acum sunt in pauza ca am venit de doua ori la servici cu ea si am reusit sa-mi accidentez posteriorul a doua oara

Vad ca a mai animat Ghiocela subiectul . Si Nico, Glimmer, Pisi De Cristina nu mai zic ca ea e mai mereu pe baricade. Se vede ca avem aceeasi vreme "buna". Diferenta e ca eu am/n-am chef tot trebuie sa scot nasul in ploaie ca au diverse activitati pe afara. Si maine ploua si Ana vrea la parada de ziua nationala. Dar eu asa as lenevi in pat ca e o zi libera dupa multe we obositoare.
Imi recitii mesajul si se simte clar ce chef am de munca. Dar ma uit la pontajul meu si e clar unde-i buba.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput